CyklistikaNejnovější modely elektrokol pro rok 2022

Nejnovější modely elektrokol pro rok 2022

Jaro je již za dveřmi a s vyššími teplotami přijde i první letošní vlna zájmu o koupi elektrokol. Zájem o elektrokola se drží na velmi vysoké úrovni i přes zimu, a to hlavně díky povědomí veřejnosti o dlouhých dodacích lhůtách prakticky všech výrobců elektrokol.

Některým výrobcům elektrokol se i přes extrémní nedostatek výrobních komponentů daří přesto plnit výrobní plán a již mají své nové modely na prodejnách. Takovou značkou je i český Crussis. Celkem dobře je na tom i německá značka Haibike, která i přes nedostupnost komponentů a vysokou poptávku ze západu zvládá kontinuálně dodávat elektrokola i na český trh. Přeci jen i u nás je elektrokolo Haibike jedním z nejhledanějších slovních spojení co se týče elektrokol.

Nejnovější modely elektrokol značky Haibike

Pro nadcházející sezónu se můžeme u tohoto předního světového výrobce elektrokol těšit na opravdu velmi zajímavé modely. Hlavní změny a novinky se udály na poli celoodpružených horských elektrokol. Můžeme se tak těšit na nové karbonové modely, které jsou osazeny novým systémem pohonu od značky Bosch.

Tento pohon se jmenuje Bosch Performance CX Smart System a nabízí chytré řešení konektivity a přizpůsobení přímo pro uživatele elektrokola. Přichází s novým ovladačem a displejem Kiox 300 a hlavně s novými bateriemi o kapacitě až 750 Wh. Při zachování možnosti přidání druhé baterie se pak bavíme opravdu o nelimitovaném denním dojezdu i v náročných podmínkách.

Další horkou novinkou jsou nové modely s novým pohonem Yamaha PW-X3. Zde došlo opravdu k velkým změnám, samozřejmě k lepšímu. Tyto modely jsou postavena na nových rámech, které jsou designově velice dobře zpracované, a navíc jsou certifikované pro vyšší nosnost. Na těchto elektrokolech je tedy maximální provozní hmotnost až 150 kg.

Další kapitolou samou pro sebe je pohon. Přichází nový motor – Yamaha PW-X3, který bude parametry hodně podobný nejlepšímu motoru od značky Bosch. Nabídne též nový displej, lepší konektivitu a zároveň také 750 Wh baterie.

Nejnovější modely elektrokol značky Crussis

Česká značka Crussis, která má na českém trhu dominantní postavení, má jako každý rok i pro sezónu 2022 opět připraveny pěkné, kvalitní a v poměru cena/výkon bezkonkurenční modely. Meziročně nedošlo k žádným zásadním změnám, ostatně jednoduše proto, že v této střední kategorii není moc co vylepšovat.

Většina modelů je postavena na již zaběhlém motoru Bafang, který, co se týče motorů, nemá ve střední cenové hladině konkurenci. Vrchol modelové řady pak tvoří několik modelů s motorem Bosch CX 4. generace, nově i v krosovém provedení.

Nejnovější modely elektrokol značky Apache

V plných obrátkách je i příprava a výroba nových modelů značky Apache. Tak jako každý rok, se můžeme u této značky těšit na obsáhlou nabídku elektrokol s pohonem Bosch. Zde neproběhlo moc zásadních změn, takže nové modely jsou prakticky stejné jako loni, pouze upraveny barevně. Je tu ale jedna výjimka, a to zbrusu nový model Rio Grande, který kombinuje dvě kategorie elektrokol dohromady.

Jedná se o elektrokolo se sníženým nástupem, ale zároveň výbavou jako horské elektrokolo. Tento model tedy nabídne vysoký komfort a výkon i v lesních cestách nebo terénech, ale zároveň na něj lze snadno nastoupit. Toto je jednoznačně vstřícný krok směrem k zákazníkovi, protože kola se sníženým nástupem byla doposud pouze „městského“ typu, tedy opravdu na jízdu po zpevněných cestách, ideálně asfaltkách.

Nejčtenější tento týden

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama