27.4 C
    Pondělí 29. dubna 2024

Nejlepší comeback v Premiere League za posledních 20 let: Bournemouth vs. Luton 4:3

Fotbalisté Bournemouthu ve středečním utkání Premier League dosáhli mimořádného vítězství 4:3 nad Lutonem Town, což je největší vítězství v odvetě za posledních dvacet let. Cherries, kteří v poločase prohrávali o tři góly, dokázali ve strhujícím druhém poločase zápas otočit.

Dominic Solanke zahájil comeback ohromujícím gólem pět minut po začátku druhého poločasu. Následovali Illia Zabarnyi a Antoine Semenyo, přičemž Semenyo vstřelil vítězný gól pouhých šest minut před koncem. „Je to neskutečné,“ řekl Semenyo v rozhovoru pro BBC Match of the Day. „Jsem nadšený.“

Díky tomuto vítězství se Bournemouth stal teprve pátým týmem v historii Premier League, který vyhrál zápas poté, co prohrával o tři góly. A teprve třetím, kterému se to podařilo poté, co v poločase prohrával 3:0. Jedinými dalšími týmy, kterým se to podařilo, byly Manchester United v roce 2001 a Wolves v roce 2003.

„Pak si všichni začali věřit,“ řekl Iraola

Manažer Bournemouthu Andoni Iraola zůstal podle Semenya během poločasu klidný. „Prostě přišel a řekl: ‚Podívejte, musíme do toho jít, jít muž proti muži a ukázat nějakou osobnost‘, a to jsme udělali,“ dodal Semenyo.

Výhra upevnila pozici Bournemouthu v Premier League na další sezónu. Po deseti zbývajících zápasech je od sestupového pásma dělí 14 bodů. „Potřebovali jsme, aby se na začátku druhého poločasu něco stalo, první gól Doma [Solankeho] byl klíčový. Pak si všichni začali věřit, vyvíjeli jsme tlak a nakonec jsme se vrátili,“ řekl Iraola pro BBC.

Na druhé straně Luton, přestože si získal obdiv mnoha neutrálních fanoušků, čeká tvrdý boj o sestup. Šéf Lutonu Rob Edwards přiznal: „Zvýšili jsme na 3:0, pak jsme je povzbudili. Mají brilantní kvalitu, zejména v situacích jeden na jednoho. A my jsme tyto momenty nebránili dostatečně dobře. Máme se na co ohlížet a co rozpitvávat.“

Zápas byl důkazem houževnatosti Bournemouthu a jasnou připomínkou nepředvídatelnosti fotbalu v Premier League.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.