16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Nejlepší comeback v Premiere League za posledních 20 let: Bournemouth vs. Luton 4:3

Fotbalisté Bournemouthu ve středečním utkání Premier League dosáhli mimořádného vítězství 4:3 nad Lutonem Town, což je největší vítězství v odvetě za posledních dvacet let. Cherries, kteří v poločase prohrávali o tři góly, dokázali ve strhujícím druhém poločase zápas otočit.

Dominic Solanke zahájil comeback ohromujícím gólem pět minut po začátku druhého poločasu. Následovali Illia Zabarnyi a Antoine Semenyo, přičemž Semenyo vstřelil vítězný gól pouhých šest minut před koncem. „Je to neskutečné,“ řekl Semenyo v rozhovoru pro BBC Match of the Day. „Jsem nadšený.“

Díky tomuto vítězství se Bournemouth stal teprve pátým týmem v historii Premier League, který vyhrál zápas poté, co prohrával o tři góly. A teprve třetím, kterému se to podařilo poté, co v poločase prohrával 3:0. Jedinými dalšími týmy, kterým se to podařilo, byly Manchester United v roce 2001 a Wolves v roce 2003.

„Pak si všichni začali věřit,“ řekl Iraola

Manažer Bournemouthu Andoni Iraola zůstal podle Semenya během poločasu klidný. „Prostě přišel a řekl: ‚Podívejte, musíme do toho jít, jít muž proti muži a ukázat nějakou osobnost‘, a to jsme udělali,“ dodal Semenyo.

Výhra upevnila pozici Bournemouthu v Premier League na další sezónu. Po deseti zbývajících zápasech je od sestupového pásma dělí 14 bodů. „Potřebovali jsme, aby se na začátku druhého poločasu něco stalo, první gól Doma [Solankeho] byl klíčový. Pak si všichni začali věřit, vyvíjeli jsme tlak a nakonec jsme se vrátili,“ řekl Iraola pro BBC.

Na druhé straně Luton, přestože si získal obdiv mnoha neutrálních fanoušků, čeká tvrdý boj o sestup. Šéf Lutonu Rob Edwards přiznal: „Zvýšili jsme na 3:0, pak jsme je povzbudili. Mají brilantní kvalitu, zejména v situacích jeden na jednoho. A my jsme tyto momenty nebránili dostatečně dobře. Máme se na co ohlížet a co rozpitvávat.“

Zápas byl důkazem houževnatosti Bournemouthu a jasnou připomínkou nepředvídatelnosti fotbalu v Premier League.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.