10.9 C
    Pátek 17. května 2024

Rekordní triumf Liverpoolu nad Lutonem v Premier League

Fotbalový klub Liverpool se ve středu večer zapsal do historie při svém ohromujícím vítězném comebacku proti Lutonu Town. Trenér Jurgen Klopp sršel nadšením.

Svěřenci Jurgena Kloppa, hrající na domácím Anfieldu, chtěli navýšit svůj náskok na čele Premier League na čtyři body. Ve 12. minutě je však zaskočil brzký gól Chiedozieho Ogbeneho z Lutonu.

Reds se nenechali rozhodit a ve druhém poločase přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Góly Virgila van Dijka, Codyho Gakpa, Luise Diaze a Harveyho Elliotta zajistily vítězství 4:1.

Rekordní úspěch: Pět hráčů s deseti a více góly

Diazův gól byl obzvláště významný, protože byl jeho desátým v sezóně. Stal se tak pátým útočníkem Liverpoolu, který v této sezóně dosáhl dvojnásobného počtu branek. Tímto úspěchem překonal 128 let starý rekord a od sezóny 1895/96 se jedná o nejdřívější okamžik v sezóně, kdy má Liverpool pět hráčů s deseti a více góly.

Michael Reid ze společnosti Opta na tento milník upozornil na sociálních sítích: „Luis Díaz je po Salahovi (19), Jotovi (14), Núñezovi (13) a Gakpovi (11) pátým hráčem, který v této sezoně vstřelil za Liverpool více než 10 gólů, a to v 39. zápase Liverpoolu. Je to nejdříve v sezóně, kdy jako prvoligový klub #LFC dosáhlo 5 různých hráčů na 10+ gólů.“

Reid dále poznamenal, že jediné dvě sezóny, kdy měl Liverpool pět hráčů na 10+ gólech dříve než v této, byly 1893-94 (32. zápas) a 1895-96 (24. zápas), kdy byl ve druhé lize.

Trenér sršel nadšením

Po zápase nadšený Klopp řekl: „Dnešní večer je jedním z těch, kdy je těžké přestat mluvit. Jsem strašně šťastný. Museli jsme ignorovat fakt, že jsme prohrávali 1:0, a využít toho, co umíme, a zlepšit protiútok. Druhý poločas byl jako hrom. Páni.“

Liverpool se nyní soustředí na nadcházející nedělní finále Carabao Cupu proti Chelsea ve Wembley. Mezitím mají Manchester City a Arsenal možnost snížit náskok Liverpoolu na čele Premier League, pokud dosáhnou vítězství proti Bournemouthu, respektive Newcastlu United.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Ange Postecoglou se během porážky Tottenhamu rozzuřil na fanouška. Měl prý zápas zahodit

Manažer Tottenhamu Ange Postecoglou měl během úterního zápasu s Manchesterem City, který skončil porážkou Tottenhamu 0:2, ostrou výměnu názorů s fanouškem. Výhra v tomto zápase výrazně zvýšila šance Manchesteru City na zisk čtvrtého titulu v Premier League v řadě.