HokejNečas rozhodl prodloužení, v NHL se blýskli také Vaněček a chicagský Mrázek

Nečas rozhodl prodloužení, v NHL se blýskli také Vaněček a chicagský Mrázek

Noční program zámořské NHL nabídl hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Hrálo se celkem 11 zápasů, do nichž velkou měrou promluvili také hráči z České republiky. Jmenovitě například Martin Nečas, který vystřelil triumf Carolině, nebo brankáři Vaněček s Mrázkem. Oba byli u výher svých týmů.

Asi největší spokojenost panuje po nočním programu NHL u Martina Nečase z Caroliny. Jeho tým na domácím ledě přivítal Ottawu a zápas začal bravurně. Do vedení 2:0 se dostal ještě v první třetině, v dalších dvou ale o náskok přišel a šlo se do prodloužení. Právě v tom se předvedl český talentovaný kanonýr.

Už, už to vypadalo na nájezdy, 41 vteřin před koncem ale Nečas najel do útočného pásma a parádní ranou pod víko zápas rozhodl ve prospěch Hurricanes. Bývalý útočník Komety Brno se trefil poprvé od 18. března, přesto má na kontě už 28 branek v letošní sezoně NHL. Což pro něj představuje kariérní maximum.

Bodovali další Češi

Také v souboji mezi Montrealem a Detroitem se o zápis postaral český hokejista. Tentokrát sice pouze asistencí, i tak ale mohl být Dominik Kubalík maximálně spokojený. Pomohl totiž svému týmu k vysokému vítězství 5:0. Asistenci si připsal také Ondřej Palát v zápase New Jersey a Pittsburgu, který vyhráli domácí 5:1.

Palát nahrával na první gól. V brance Jersey úřadoval Vítek Vaněček, který při drtivém triumfu pochytal 22 střel a měl úspěšnost zákroků nad 95 procent. O něco menší procento měl v zápase Calgary a Chicaga krajan Petr Mrázek, střel však chytil hned 33 a i díky němu slavili Blackhawks triumf 4:3.

Výsledky vybraných zápasů NHL:

  • Montreal Canadiens vs. Detroit Red Wings 0:5 (0:2, 0:2, 0:1). Góly: Branky: 5. Raymond (Perron), 11. Perron (Oesterle, Määttä), 28. Luff (Berggren), 39. Veleno (Walman, Kubalík), 48. Perron (Määttä, Oesterle)
  • Carolina Hurricanes vs. Ottawa Senators 3:2 po prod. (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0). Góly: 2. Kotkaniemi (Skjei, Puljujärvi), 16. Skjei (Kotkaniemi, Noesen), 65. Nečas (Skjei, Noesen) – 31. Giroux (Greig, DeBrincat), 43. B. Tkachuk (DeBrincat, Batherson)
  • New Jersey Devils vs. Pittsburgh Penguins 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Góly: 9. Hamilton (Palát, Bratt), 15. Mercer (Hischier, Tatar), 23. Meier (J. Hughes, Hamilton), 40. Mercer (Marino, Graves), 43. Mercer (Hischier, M. McLeod) – 47. Rust (P. Joseph, Petry). Vaněček (NJD) –⁠ 22 zásahů, úspěšnost zákroků 95,65 %, čas na ledě 59:55
  • Calgary Flames vs. Chicago Blackhawks 3:4 (1:2, 1:0, 1:2). Góly: 12. Toffoli, 32. Hanifin (Coleman, Huberdeau), 54. Backlund (Hanifin, Dubé) – 6. Athanasiou (L. Reichel, J. Toews), 20. Khaira (Katchouk), 42. Athanasiou (L. Reichel), 44. A. Wagner. Mrázek (CHI) –⁠ 33 zásahů, úspěšnost zákroků 91,67 %, čas na ledě 60:00

Nejčtenější tento týden

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.

Antonelli zvládl drama ve Spa a bere další triumf

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Belgie. Devatenáctiletý pilot Mercedesu si připsal už šesté vítězství v letošní sezoně a upevnil první místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Ve Spa Francorchamps porazil Charlese Leclerca z Ferrari, třetí skončil Max Verstappen. Závod výrazně ovlivnily dva režimy virtuálního safety caru i kolize George Russella s Lewisem Hamiltonem hned po startu.

Antidopingová kontrola připravila Pogačara před etapou o spánek

Tadej Pogačar strávil noc před patnáctou etapou Tour de France výrazně jinak, než by si vedoucí jezdec závodu představoval. Kolem páté hodiny ráno ho v hotelu probudila antidopingová kontrola. Slovinský cyklista po testu už neusnul a podle vlastních slov odpočíval pouze čtyři hodiny.

Sami Pajari vyhrál Estonskou rallye a slaví první triumf ve WRC

Sami Pajari získal v Estonsku první vítězství v mistrovství světa v rallye. Čtyřiadvacetiletý finský jezdec Toyoty vedl soutěž od první rychlostní zkoušky až do cíle a svého týmového kolegu Olivera Solberga porazil o 19,5 sekundy. Třetí skončil Adrien Fourmaux z Hyundaie se ztrátou 53,8 sekundy.

Pogačar ovládl horskou etapu a výrazně navýšil vedení na Tour de France

Tadej Pogačar potvrdil roli největšího favorita letošní Tour de France. Ve 14. etapě zaútočil v závěrečném stoupání, do cíle dorazil osamoceně a připsal si už čtvrté etapové vítězství v tomto ročníku. V průběžném pořadí navíc navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na čtyři a půl minuty.

Antonelli ovládl kvalifikaci ve Spa před Verstappenem

Andrea Kimi Antonelli vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu zajel na okruhu Spa-Francorchamps čas 1:44,361 a porazil Maxe Verstappena o 317 tisícin sekundy. Třetí skončil Lando Norris, kvůli trestu za výměnu části pohonné jednotky však do závodu odstartuje až z dvanáctého místa.

Schmid ovládl nejdelší etapu Tour de France a slavil životní triumf

Švýcarský cyklista Mauro Schmid vyhrál třináctou etapu Tour de France, která byla se svými 205,8 kilometru nejdelší v letošním ročníku. O vítězství rozhodl až závěrečný sprint s Kolumbijcem Haroldem Tejadou. Favorité na celkové pořadí dorazili do cíle s výraznou ztrátou a Tadej Pogačar bez problémů udržel žlutý trikot.

Harlem Eubank cítí životní šanci. Výhra nad Papotem mu může otevřít cestu k boji o titul mistra světa

Harlem Eubank stojí před jedním z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Pokud v sobotu na londýnské Copper Box Areně porazí zkušeného Francouze Davida Papota, mohl by se výrazně přiblížit titulové šanci organizace IBF. Britský boxer věří, že právě tento duel rozhodne o jeho další budoucnosti.

Lewis Hamilton překvapil hodnocením šampionátu. Mercedes měl být podle něj dávno ve vedení

Lewis Hamilton před Velkou cenou Belgie překvapil upřímným hodnocením průběhu letošní sezony formule 1. Sedminásobný mistr světa uznal, že Mercedes si měl díky výkonnosti svého monopostu vybudovat mnohem větší náskok. Ferrari však těží ze spolehlivosti a britský jezdec zůstává navzdory papírově pomalejšímu vozu v boji o mistrovský titul.

Krejčíková a Valentová doplnily Bejlek ve čtvrtfinále v Aténách

Českým tenistkám se na turnaji WTA v Aténách daří. Barbora Krejčíková i Tereza Valentová zvládly své zápasy druhého kola bez větších problémů a postoupily do čtvrtfinále. Společně se Sárou Bejlek tak budou mít české barvy v závěrečné fázi turnaje hned trojnásobné zastoupení.

Král bude pokračovat v kariéře v dánské Kodani

Český reprezentační záložník Alex Král našel po odchodu z Unionu Berlín nové angažmá. Osmadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu s FC Kodaň a do dánského velkoklubu přichází jako volný hráč. Pro zkušeného středopolaře jde už o šesté zahraniční působiště.

Sunderland získal belgického obránce Thomase Meuniera

Sunderland přivedl zkušeného belgického obránce Thomase Meuniera. Čtyřiatřicetiletý reprezentant podepsal dvouletou smlouvu a do Anglie přichází po konci angažmá ve francouzském Lille. Klub si od něj slibuje zkušenosti z nejvyšší úrovně i pomoc při návratu do evropských pohárů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama