HokejNečas řídil výhru Caroliny, mezi hvězdy se procpal i Voráček. Jeho Columbus...

Nečas řídil výhru Caroliny, mezi hvězdy se procpal i Voráček. Jeho Columbus přetlačil New Jersey

Nedělní hokejový večer byl jako stvořený pro fanoušky z České republiky. Hned čtyři zápasy NHL se hrály v atraktivních časech mezi 18. a 22. hodinou, o zábavu tak bylo postaráno. Do akce se samozřejmě dostali i čeští hráči, mezi kterými se dařilo třeba Martinu Nečasovi nebo Jakubu Voráčkovi.

Zámořská NHL je v plném proudu. Od startu sezony už většina týmů odehrála více než 8 zápasů a alespoň maličko už zjistila, jak by asi mohl letošní ročník probíhat. Arizona už své ví, bůhvíjak dobré to z jejího pohledu ale není. Což se jasně potvrdilo i proti Carolině.

Branku „Kojotů“ stráží český brankář Karel Vejmelka, ani on ale včera večer nezabránil další porážce svého celku. Arizona je suverénně nejhorší tým celé NHL a na kontě má po 9 utkáních jen jediný bod za prohru po prodloužení. Jinak prohrála už osmkrát.

I proti Carolině to byla jednostranná záležitosti. České fandy může těšit alespoň to, že na druhé straně, tedy v dresu „Hurikánů“, zářil Martin Nečas. Bývalý útočník brněnské Komety režíroval výhru gólem a asistencí a stal se první hvězdou zápasu. Vzhledem k tomu, že padly jen 2, měl na triumfu lví podíl.

Carolina rozjela v nové sezoně kolos a po nevydařené přípravě, kdy prohrála třikrát v řadě, teď na startu NHL zatím marně hledá soupeře. Vyhrála všem 8 zápasů z 8 a v tabulce Východní konference je druhá za Floridou jen kvůli menší porci zápasů.

  • Carolina vs. Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Góly: 37. Nečas, 58. Pesce (Nečas) – 6. Fischer.

Voráček rozhodl ve prospěch Columbusu

Kromě Nečase se v noci dařilo i Jakubu Voráčkovi. Pokud jde o Čechy v letošní sezoně NHL, kapitán české „repre“ zatím dominuje. Na kontě má už 7 bodů za 7 asistencí a drží si stabilní formu, kterou prokazuje za Atlantským oceánem už řadu let.

A to i po změně dresu. Voráček letos v létě vyměnil Philadelphii za klub, kterým mu představil soutěž před dlouhým lety. Columbusu se zatím daří podobně jako Voráčkovi. Po 8 zápasech je na slušném 6. místě Východní konference. A to i díky výhře nad New Jersey.

K té český útočník přispěl dvěma asistencemi, ke kterým přidal i rozhodující samostatný nájezd. Voráček zařídil Columbusu body, na druhé straně jen asistoval Zacha. I ten letošní ročník rozjel ve velké stylu.

  • New Jersey vs. Columbus 3:4 po SN (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1). Góly: 2. A. Johnsson, 29. Mercer, 30. D. Hamilton (Zacha) – 12. Bjorkstrand (Voráček), 15. Laine (Voráček), 55. Jenner, rozhodující nájezd Voráček.

Nejčtenější tento týden

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama