Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  NBA si připomene éru Chicaga Bulls. Warriors se pošesté za osm let probili do finále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prvním týmem, který si letos zahraje o mistrovskou trofej v zámořské NBA, je Golden State Warriors. Třetí nejlepší celek základní části Západní konference vyhrál v nočním zápase ze čtvrtka na pátek 120:110, udolal v semifinálové sérii Dallas Mavericks v poměru 4:1 a o mistrovský titul bude bojovat po třech letech.

  Když Chicago Bulls během let 1991 až 1998 pokaždé postoupili šestkrát do finále NBA, mluvilo se o tom, že už se nikdy nic podobného nestane. Opak je ale pravdou, podobný scénář totiž nastal také v případě Goldenu State Warriors. Steph Curry a spol. se dostali do finále pošesté za osm let.

  Letos vybojovali „Válečníci“ třetí místo v základní části Západní konference, pak postupně v play off přešli přes Denver, Memphis a také Dallas. Mavericks se letošní sezona také povedla na jedničku, v konferenčním finále ale narazili. Prohráli v sérii jednoznačně 1:4 a první finále od roku 2011 jim unikne.

  „Osobně jsem hrál hrozně, ale na celý tým jsem jinak nesmírně hrdý. Nikdo nevěřil, že bychom mohli dojít tak daleko,“ pronesl po rozhodujícím zápase, který Warriors vyhráli 120:110 hvězdný Luka Dončič. Podle svých slov dobře nehrál, podle ostatních ale ano. Právě díky němu měl Dallas alespoň teoretickou šanci na zvrat.

  Dončič v posledním zápase zapsal „jen“ 28 bodů, což nestačilo. Na druhé straně se činil Thompson a zejména jeho zásluhou Golden State sérii ukončil. O titul bude usilovat po třech letech a ve finále se potká s lepším z dvojice Miami Heat a Boston Celtics.

  Finále nebudou žádnou procházkou

  Zatímco Bulls ve své magické éře vybojovali šest titulů, Warriors budou útočit teprve na čtvrtý. Zároveň vědí, že jak proti Bostonu, tak proti Miami, je nečeká nic snadného. Už proto, že jde o první dva nejlepší týmy základní části Východní konference. Mečbol bude mít zítra v noci Boston, který vede 3:2.

  „Série proti oběma možným soupeřům nebude jednoduchá, hlavně Boston by nám mohl po útočné stránce dělat problémy. Myslím, že právě s ním budeme hrát,“ myslí si křídlo Warriors Draymond Green. Jeho tým bude spoléhat kromě Thompsona také na Stepha Curryho, který si přebral cenu MVP pro nejlepšího hráče finálové série Západní konference.

  „Všichni víme, že to pro nás není primární cíl,“ upozornil Curry při předávání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS