BasketbalNBA si připomene éru Chicaga Bulls. Warriors se pošesté za osm let...

NBA si připomene éru Chicaga Bulls. Warriors se pošesté za osm let probili do finále

Prvním týmem, který si letos zahraje o mistrovskou trofej v zámořské NBA, je Golden State Warriors. Třetí nejlepší celek základní části Západní konference vyhrál v nočním zápase ze čtvrtka na pátek 120:110, udolal v semifinálové sérii Dallas Mavericks v poměru 4:1 a o mistrovský titul bude bojovat po třech letech.

Když Chicago Bulls během let 1991 až 1998 pokaždé postoupili šestkrát do finále NBA, mluvilo se o tom, že už se nikdy nic podobného nestane. Opak je ale pravdou, podobný scénář totiž nastal také v případě Goldenu State Warriors. Steph Curry a spol. se dostali do finále pošesté za osm let.

Letos vybojovali „Válečníci“ třetí místo v základní části Západní konference, pak postupně v play off přešli přes Denver, Memphis a také Dallas. Mavericks se letošní sezona také povedla na jedničku, v konferenčním finále ale narazili. Prohráli v sérii jednoznačně 1:4 a první finále od roku 2011 jim unikne.

„Osobně jsem hrál hrozně, ale na celý tým jsem jinak nesmírně hrdý. Nikdo nevěřil, že bychom mohli dojít tak daleko,“ pronesl po rozhodujícím zápase, který Warriors vyhráli 120:110 hvězdný Luka Dončič. Podle svých slov dobře nehrál, podle ostatních ale ano. Právě díky němu měl Dallas alespoň teoretickou šanci na zvrat.

Dončič v posledním zápase zapsal „jen“ 28 bodů, což nestačilo. Na druhé straně se činil Thompson a zejména jeho zásluhou Golden State sérii ukončil. O titul bude usilovat po třech letech a ve finále se potká s lepším z dvojice Miami Heat a Boston Celtics.

Finále nebudou žádnou procházkou

Zatímco Bulls ve své magické éře vybojovali šest titulů, Warriors budou útočit teprve na čtvrtý. Zároveň vědí, že jak proti Bostonu, tak proti Miami, je nečeká nic snadného. Už proto, že jde o první dva nejlepší týmy základní části Východní konference. Mečbol bude mít zítra v noci Boston, který vede 3:2.

„Série proti oběma možným soupeřům nebude jednoduchá, hlavně Boston by nám mohl po útočné stránce dělat problémy. Myslím, že právě s ním budeme hrát,“ myslí si křídlo Warriors Draymond Green. Jeho tým bude spoléhat kromě Thompsona také na Stepha Curryho, který si přebral cenu MVP pro nejlepšího hráče finálové série Západní konference.

„Všichni víme, že to pro nás není primární cíl,“ upozornil Curry při předávání.

Nejčtenější tento týden

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama