5.8 C
    Pátek 29. března 2024

Návrat Satoranského nepomohl. Češi na úvod EuroBasketu nestačili na Polsko

Ani návrat hvězdného Satoranského nepomohl. Čeští basketbalisté prohráli na úvod mistrovství Evropy s týmem Polska 84:99. V dalším utkání je čeká v sobotu od 17.30 hodin Srbsko.

Kotník Tomáše Satoranského byl poslední dva týdny velmi sledovaný. Česká hvězda se nakonec dokázala přesně po čtrnácti dnech od zranění dát bleskurychle dohromady a odehrála v úvodním českém utkání na EuroBasketu přes 17 minut. Nezapsal žádný koš, šestkrát asistoval. Ani jeho srdnatý výkon však nestačil.

Lepší start měli Poláci, kteří rychle vedli 20:7. Hosty táhl kapitán Mateusz Ponitka, který náskok jeho celku opakovaně dostal až na nejvyšší rozdíl v utkání třinácti bodů. Po první čtvrtině to bylo o jedenáct, 29:18.

Druhá čtvrtina byla z českého pohledu tou jednoznačně nejlepší. Vyhráli ji 28:17, a tak byl stav v poločase srovnaný 46:46. Češi ve druhé čtvrtině také poprvé vedli, když se po akci Tomáše Kyzlinka dostali na stav 41:40.

Jenže i vstup do druhého poločasu měli lepší polští basketbalisté. Brzy vedli o sedm, postupně až o devět bodů. Domácím hráčům, které hnalo téměř jedenáct tisíc fanoušků v pražské O2 areně, nestačily ani obětavé výkony dalších navrátilců po zranění Jaromíra Bohačíka či Víta Krejčího.

Před závěrečnou desetiminutovkou vedli Poláci o šest bodů. Místo aby domácí reprezentace náskok mazala, soupeř jej spíše stále držel či mírně navyšoval. Nejblíže byli Češi v momentu, kdy snížili na 76:78. Pak ale znovu úřadovali Ponitka či další střelec A.J. Slaughter. Závěr byl jasně v režii polského celku, který zvítězil 99:84.

Z českých hráčů nejčastěji bodoval Jan Veselý, připsal jich 17. Jaromír Bohačík získal 13 bodů, dvouciferného počtu dosáhl i Patrik Auda. Z polského celku řádili hlavně Ponitka (26 bodů) se Slaughterem (23).

Gratuluji soupeři. Od začátku jsme věděli, že to bude těžký zápas. Velká hala, plno diváků, možná jsme cítili trochu tlak. Bylo to nahoru dolů, měli jsme tam dobré i horší pasáže. Bohužel jsme zápas nedovedli do vítězného konce. Udělali jsme několik chyb v obraně, které soupeř trestal. To musíme do příště zlepšit. Skvělé utkání odehráli Slaughter a Ponitka, bylo těžké je zastavit. Jsou před námi další zápasy. Musíme se z duelu poučit a zlepšit pro příště,“ uvedl na tiskové konferenci český reprezentant Patrik Auda.

Čechy čekají ve skupině D v Praze ještě čtyři souboje. Ten nejbližší v sobotu s favorizovaným Srbskem. Duel startuje v 17.30 hodin.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.