7 C
Czech
Čtvrtek 12. března 2026
BasketbalNávrat Satoranského nepomohl. Češi na úvod EuroBasketu nestačili na Polsko

Návrat Satoranského nepomohl. Češi na úvod EuroBasketu nestačili na Polsko

Ani návrat hvězdného Satoranského nepomohl. Čeští basketbalisté prohráli na úvod mistrovství Evropy s týmem Polska 84:99. V dalším utkání je čeká v sobotu od 17.30 hodin Srbsko.

Kotník Tomáše Satoranského byl poslední dva týdny velmi sledovaný. Česká hvězda se nakonec dokázala přesně po čtrnácti dnech od zranění dát bleskurychle dohromady a odehrála v úvodním českém utkání na EuroBasketu přes 17 minut. Nezapsal žádný koš, šestkrát asistoval. Ani jeho srdnatý výkon však nestačil.

Lepší start měli Poláci, kteří rychle vedli 20:7. Hosty táhl kapitán Mateusz Ponitka, který náskok jeho celku opakovaně dostal až na nejvyšší rozdíl v utkání třinácti bodů. Po první čtvrtině to bylo o jedenáct, 29:18.

Druhá čtvrtina byla z českého pohledu tou jednoznačně nejlepší. Vyhráli ji 28:17, a tak byl stav v poločase srovnaný 46:46. Češi ve druhé čtvrtině také poprvé vedli, když se po akci Tomáše Kyzlinka dostali na stav 41:40.

Jenže i vstup do druhého poločasu měli lepší polští basketbalisté. Brzy vedli o sedm, postupně až o devět bodů. Domácím hráčům, které hnalo téměř jedenáct tisíc fanoušků v pražské O2 areně, nestačily ani obětavé výkony dalších navrátilců po zranění Jaromíra Bohačíka či Víta Krejčího.

Před závěrečnou desetiminutovkou vedli Poláci o šest bodů. Místo aby domácí reprezentace náskok mazala, soupeř jej spíše stále držel či mírně navyšoval. Nejblíže byli Češi v momentu, kdy snížili na 76:78. Pak ale znovu úřadovali Ponitka či další střelec A.J. Slaughter. Závěr byl jasně v režii polského celku, který zvítězil 99:84.

Z českých hráčů nejčastěji bodoval Jan Veselý, připsal jich 17. Jaromír Bohačík získal 13 bodů, dvouciferného počtu dosáhl i Patrik Auda. Z polského celku řádili hlavně Ponitka (26 bodů) se Slaughterem (23).

Gratuluji soupeři. Od začátku jsme věděli, že to bude těžký zápas. Velká hala, plno diváků, možná jsme cítili trochu tlak. Bylo to nahoru dolů, měli jsme tam dobré i horší pasáže. Bohužel jsme zápas nedovedli do vítězného konce. Udělali jsme několik chyb v obraně, které soupeř trestal. To musíme do příště zlepšit. Skvělé utkání odehráli Slaughter a Ponitka, bylo těžké je zastavit. Jsou před námi další zápasy. Musíme se z duelu poučit a zlepšit pro příště,“ uvedl na tiskové konferenci český reprezentant Patrik Auda.

Čechy čekají ve skupině D v Praze ještě čtyři souboje. Ten nejbližší v sobotu s favorizovaným Srbskem. Duel startuje v 17.30 hodin.

Nejčtenější tento týden

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama