Bojové sportyNatasha Jonas stojí před klíčovou zkouškou. Cesta k souboji s Lauren Price...

Natasha Jonas stojí před klíčovou zkouškou. Cesta k souboji s Lauren Price vede přes Ivanu Habazin

Boxerská šampionka z Liverpoolu Natasha Jonas se chystá na zásadní duel s chorvatskou titulovou držitelkou Ivanou Habazin o sjednocení všech pásů. Vítězství by jí mohlo otevřít dveře k dosud největší výzvě její kariéry, a to střetu s neporaženou Britkou Lauren Price.

Jonas, současná držitelka titulu IBF ve welterové váze, potvrdila, že dlouho očekávaný duel s Lauren Price je na obzoru. K tomu však může dojít jen za předpokladu, že obě boxerky zvítězí ve svých sobotních zápasech v Liverpoolu. Rodačka z tohoto města nastoupí před domácím publikem proti zkušené šampionce WBC Ivaně Habazin, zatímco Price se ve stejný večer střetne s Kolumbijkou Bexcy Mateus, která drží titul WBA.

„Je to zápas, kvůli kterému jsem podepsala prodloužení smlouvy. Je jasné, že se k němu můžeme dostat, pokud obě vyhrajeme,“ řekla pro Sky News Jonas. „Ale nechci se dívat příliš daleko dopředu. Musím se soustředit na to, co je přede mnou, a to je porazit Habazin. Na to se teď zaměřuji.“

Těžká soupeřka 

Pětatřicetiletá Habazin má za sebou bohatou kariéru a v minulosti boxovala s takovými hvězdami, jako jsou Claressa Shields nebo Cecilia Braekhus. Svůj současný titul získala letos v dubnu v Záhřebu. Jonas však věří, že má všechny potřebné schopnosti na to, aby Chorvatku porazila.

„Habazin má hodně zkušeností, boxuje na špičkové úrovni už dlouho. Do Liverpoolu nepřijela jen zúčastnit se, ale vyhrát. Bude to tvrdý zápas,“ přiznává Jonas. „Má dobrý pohyb, přesný jab, ale věřím, že v čemkoli, co přinese, budu lepší.“ Boxerka z města kapely Beatles má za sebou šest výher v řadě od porážky na body s Katie Taylor v roce 2021. Její poslední vítězství nad Mikaelou Mayer v lednu letošního roku bylo těsné, ale umožnilo jí udržet titul IBF. 

„Liverpool je boxerské město. Fanoušci jsou neuvěřitelní a dokážou vás povzbudit i ve chvílích, kdy už vám docházejí síly. Doufám, že mi domácí atmosféra znovu pomůže k vítězství,“ dodává pro BBC Jonas.

Dřina přinese ovoce 

Ačkoli Jonas tvrdí, že se plně soustředí na zápas s Habazin, připouští, že pokukuje po souboji s Lauren Price. Pro tu by šlo o přestupný moment v kariéře, zatímco první boxerka doufá, že přidá další kapitolu do své bohaté kariéry. „Pokud zvítězím, myslím, že se stanu první Britkou, která sjednotila tituly ve dvou váhových kategoriích. To by bylo něco skvělého pro mou kariéru,“ řekla Jonas. 

Nejčtenější tento týden

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama