-0.3 C
Czech
Sobota 27. prosince 2025
FotbalNákupní horečka v United. Do klubu míří mistr světa, z Realu pláchne...

Nákupní horečka v United. Do klubu míří mistr světa, z Realu pláchne i Varane

Už s jistotou se dá říct, že Manchester United staví hvězdný tým. Tradiční klub z Ostrovů vyhlašuje útok na trofeje, ke kterým mají pomoct i nové posily. Tou první velkou se stal křídelník Sancho z Dortmundu, druhým zvučným jménem se honosí stoper Raphaël Varane z Realu Madrid.

United nemají ani náhodou špatný tým, kde to ale kolísá, je obrana. Kraje pracují slušně a levý bek Luke Shaw zářil na nedávném EURU, ve stoperské dvojici to ale není žádná sláva. Harry Maguire nutně potřebuje parťáka, což vedení před přestupovým obdobím samozřejmě ví.

Zmiňovala se řada hvězd, nakonec to ale vypadá, že klapne přesun té největší. Francouz Varane působí v hlavním městě Španělska už 10 let, dres Realu oblékl ve 350 zápasech a už čtyřikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Ligy mistrů.

To je slušná statistika na někoho, komu je 28 let, má ideální fotbalový věk a stál dnes už „pouhých“ 50 milionů eur. Za podobnou částku třeba míří do Arsenalu krajní obránce White, který vyhrál tak maximálně druhou ligu a v srpnu roku 2019 se stal hráčem měsíce.

O detailech transferu informoval na svém Twitteru novinář Fabrizio Romano. Ital nemá pochyb o tom, že Varane podepíše v United na 5 let. „Varane odletí do Manchesteru už tento týden, oficiální představení proběhne ale až ten následující. Kvůli karanténě,“ potvrzuje.

Prostor pro Mbappého?

Z Realu Madrid už se odstěhovala legenda v podobě Sergia Ramose, který odešel do Paříže, teď mizí i druhý klíčový střední obránce. Real to nebude mít v následující sezoně jednoduché, i když nutno říct, že třeba David Alaba, který přišel z Mnichova, by mohl v obranných úkonech pomoct.

Kde by to ale mohlo náramně šlapat, je útok. Odchod dvou základních stavebních kamenů znamená totiž také větší rozpočet na smlouvy, které by mohly přiživit naděje na příchod pařížského tahouna Kyliana Mbappého. To jsou ale samozřejmě pouhé spekulace.

Stejně jako v případě Ronalda a Francie.

Teď je hlavním poselstvím to, že se k United připojí světový šampion z roku 2018 s Francií, který v Madridu vyhrál, co se dalo. Uvidíme, jestli se mu bude dařit i v Anglii.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Zabystřan bodoval v Livignu, super G vyhrál Schwarz

Jan Zabystřan navázal na životní týden dalšími body. Osm dnů po senzačním triumfu ve Val Gardeně dojel v super G v Livignu jednadvacátý. V cíli ztratil 0,93 sekundy na vítěze, Rakušana Marca Schwarze. Český rychlostní lyžař znovu ukázal, že už do elitní společnosti nepatří jen na návštěvu.

Krejčí znovu bodoval dvojciferně, Atlanta ale dál padá

Vít Krejčí se proti Miami dostal na 11 bodů, jenže Atlanta doma prohrála 111:126 a natáhla sérii porážek už na pět zápasů. Hawks se dál trápí i po návratu Trae Younga, který tentokrát nasázel 30 bodů. Páteční program NBA přinesl také drama v Utahu, velké bodové večery v Portlandu i Indianě a další vítězství Phoenixu.

Pirát Krištofič končí v Oktagonu a není to kvůli zranění

Slovenský bojovník Samuel Pirát Krištofič oznámil, že po vypršení smlouvy už nepodepíše další kontrakt s organizací Oktagon MMA. Tvrdí, že ho k tomu dovedl zlomový moment před pražským galavečerem, kdy žádal jen o slevu na vstupenky pro sebe a svou manželku. „Mrzí ma, že som sa takto rozišiel s Oktagonom,“ vzkázal.

Hokejová dvacítka otevřela MS porážkou 5:7 s Kanadou

Čeští hokejisté do 20 let vstoupili do mistrovství světa v Minneapolisu divokou přestřelkou s Kanadou, favorit však nakonec vyhrál 7:5. Tým kouče Patrika Augusty přitom po 37 minutách vedl 3:2 a ve třetí třetině držel vyrovnaný stav 4:4. Dvakrát skóroval Tomáš Poletín, Vojtěch Čihař nasbíral tři body za gól a dvě nahrávky. Kapitán Petr Sikora a obránce Tomáš Galvas přidali shodně branku a asistenci. Další zápas čeká český výběr v noci na neděli od 2:30 SEČ proti Dánsku.

Jokič přepsal historii NBA vánočním triple-doublem

Nikola Jokič prožil jeden z největších večerů své kariéry. Na Boží hod dovedl Denver Nuggets k výhře 142:138 nad Minnesotou Timberwolves. Zapsal 56 bodů, 16 doskoků a 15 asistencí. Takový triple-double NBA ještě nezažila.

Karlos Vémola je ve vazbě a řeší akutní zdravotní komplikace

Český MMA přišel o hlavní postavu posledních dnů. Karlos Vémola čelí obvinění v drogové kauze a soud ho poslal do vazby. Do toho řeší akutní zdravotní problém a míří na operační sál.

V USA startuje MS juniorů a Češi zkusí natáhnout medailovou sérii

Mistrovství světa hokejistů do 20 let začne v pátek ve městech St. Paul a Minneapolis. Český tým pod trenérem Patrikem Augustou pojede na vlně posledních let a zkusí přidat čtvrtý cenný kov v řadě. Na úvod narazí na Kanadu v sobotu od 2:30 SEČ, pak je čeká Dánsko, Finsko a Lotyšsko. Češi vstoupí do turnaje jako obhájci bronzu, zároveň ale vědí, že v krátkém formátu rozhodují detaily, forma gólmanů i jediný nepovedený večer.

McDavid odskočil na čele bodování a Nečas se drží v elitní šestce

Connor McDavid dál diktuje tempo produktivity NHL a po 38 zápasech má na kontě 67 bodů. Využil další výrazný večer Edmontonu, kdy proti Calgary nasbíral pět bodů a rozdal asistence u všech gólů svého týmu. Martin Nečas mezitím potvrzuje výbornou sezonu v Coloradu a drží se mezi nejlepšími.

Krejčí nasázel 19 bodů, Atlanta ale nezvládla koncovku a znovu padla

Vít Krejčí navázal na povedený výkon z předchozího duelu a proti Chicagu nastřílel 19 bodů. Atlanta přesto doma prohrála 123:126 a natáhla sérii nezdarů na čtyři zápasy. Hawks klesli na bilanci 15 a 16, Bulls se přiblížili na 14 a 15 a mají navíc dva zápasy k dobru.

Rittich byl první hvězdou večera a Hertl skóroval při demolici San Jose

NHL uzavřela poslední hrací den před vánoční pauzou silnou českou stopou. David Rittich dovedl Islanders k výhře 2:1 nad New Jersey a po 31 zákrocích bral ocenění pro první hvězdu utkání. Tomáš Hertl skóroval při demolici San Jose 7:2 a Vegas tím ukončilo sérii tří porážek. David Pastrňák zapsal asistenci, jenže Boston doma znovu inkasoval šestkrát, tentokrát proti Montrealu. Vítek Vaněček chytal výborně, přesto Utah v Denveru padl 0:1.

Trpišovský zůstává ve Slavii do léta 2029 a má opci na další roky

Jindřich Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029 a součástí dohody je opce na další tři roky. Stejný kontrakt podepsali i jeho dlouholetí spolupracovníci Zdeněk Houštecký a trenér brankářů Štěpán Kolář. Klub oznámil novinku na Štědrý den a fanouškům ji naservíroval jako sváteční zprávu.

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama