Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Nadějný fighter je po smrti. Kanaďan ve svých 34 letech prohrál boj s rakovinou jater

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zemřel Elias Theodorou, charismatický mistr smíšených bojových sportů, který se úspěšně zasazoval o právo užívat marihuanu. Bylo mu 34 let a o své nemoci řekl pouze svým nejbližším. Theodoroův oficiální twitterový účet v sobotu oznámil, že bývalý zápasník UFC zemřel v neděli v Torontu na rakovinu jater. Kanadský fighter s řeckými kořeny působil 5 let v organizaci UFC.

  Analytik zápasů televize TSN Robin Black, přítel a bývalý zápasník, uvedl, že Theodorou svou diagnózu rakoviny veřejně nesdělil. Black se domnívá, že jeho rozhodnutí pramenilo z obavy, že by to mohlo fanoušky velmi zarmoutit. Theodorou se MMA začal věnovat v roce 2009 po prvním ročníku Humber College, kde studoval kreativní reklamu.

  „Byl to opravdu, opravdu, opravdu výjimečný člověk,“ řekl Black. „Pozitivní energie, muž, který se téměř vždy blýskal vítězným úsměvem, muž, který mluvil o tom, v co věřil,“ uvedla na sociálních sítích kanadská bojovnice Sarah Kaufmanová.

  Theodorou, přezdívaný The Spartan, získal smlouvu s UFC v dubnu 2014, když ve finále TUF Nations v Quebec City zastavil svého kanadského kolegu Sheldona Westcotta prostřednictvím technického KO ve druhém kole. V UFC pak vyhrál osm z jedenácti zápasů ve střední váze, ale po prohře s Derekem Brunsonem v květnu 2019 v Ottawě byl vyhozen. Theodorou měl sice vítěznou bilanci, ale v očích organizátoru mu chyběl třpyt. Theodorou byl bojovník s velkou výdrží. Neustále se pohyboval, často útočil kopy nebo se podle potřeby zavěšoval na soupeře. Jeho posledním zápasem bylo vítězství nad Bryanem Bakerem loni v prosinci na kartě Colorado Combat Club. Jeho profesionální bilance činila 19 výher a 3 porážky, přičemž v posledních sedmi zápasech vyhrál šestkrát.

  Největší boj nakonec prohrál

  Theodorou vedl několik let kampaň za užívání lékařské marihuany ve sportu. Nakonec si zajistil výjimku pro terapeutické užívání marihuany, kterou měl předepsanou na oboustranné neuropatické bolesti rukou, zápěstí a loktů. Svůj osobní příběh nikomu nesdělil. O jeho zdraví věděla pouze nejbližší rodina. Dne 11. září v rodinném kruhu opustil svět MMA.

  „Bohužel, zástupce Eliase Theodoroua potvrdil předchozí zprávy, že Elias zemřel ve věku 34 let,“ informoval na twitteru Aaron Bronsteter, MMA expert televize TSN.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno