10.1 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
FotbalNaděje na Ligu mistrů jsou tytam. Slavii výhra o gól nestačila, končí...

Naděje na Ligu mistrů jsou tytam. Slavii výhra o gól nestačila, končí i Sparta

Sen o postupu do Ligy mistrů se rozplynul. Tedy minimálně, co se týče českých zástupců ze Sparty a Slavie. Oba pražské týmy neměly po prvním utkání 3. předkola zrovna ideální pozici, ze které už bohužel nedokázaly vybruslit. Slavii výhra o jeden gól nestačila, Sparťané prohráli i v Monaku.

Liga mistrů se bude muset příští rok obejít bez výběrů z České republiky. Z domácí soutěže se do předkol prodrala pražská „S“, nadějnou pozici ale využít nedokázala. Slávisté se o postup připravili sami, v Maďarsku si totiž dali vlastní gól a soupeři darovali penaltu.

A to byl klíčový problém. „Prohráli jsme si to v prvním zápase. Měli jsme smůlu, dostali jsme blbé góly. Je to škoda, tenhle soupeř byl hratelný. Kdybychom předvedli to, na co máme, tak je porazíme,“ říkal po odvetě útočník Stanislav Tecl.

Slávisté nastartovali domácí odvetu skvěle. Tlačili, do konce první půle dali díky Masopustovi gól a svého soupeře jasně přehráli. I s červenou kartou ale Ferencváros svou misi v Praze slnil. Podruhé už neinkasoval a zahraje si 4. předkolo o postup do nejlepší klubové soutěže na „starém“ kontinentu.

„Samozřejmě je to nepříjemné. Těžko se to hodnotí, protože jsme dneska hráli dobře, akorát nám chybí finální fáze. Je to nepřesné, nekvalitní. Tohle musíme zlepšit,“ ví Tecl. „Bylo to těžké. Měli jsme být přímočařejší,“ doplnil do mikrofonů O2 Sport.

Zázrak nevykřesala ani Sparta!

Sparťané si před odletem do monackého knížectví věřili. Na hřiště soupeře jeli se stejným výsledkem jako Slavia a doufali v zázrak, ten se ale neurodil. Pražský výběr se v prvním poločase držel, ve druhém dějství ale přišla smršť, na kterou už nedokázal odpovědět.

„Ideální je dát brzy gól, kontrolovat zápas,“ hlásil před utkáním bek Wiesner. Jenomže to se nestalo. Monako vedlo už v 56. minutě o dvě branky, a i když Sparta z penalty snížila, na postup do 4. předkola Ligy mistrů to nestačilo.

Podobně jako Slávisté se tak musí i na Letné rozloučit s tučnou finanční prémií, kterou by zaručila Liga mistrů.

3. předkolo Ligy mistrů:

  • Slavia – Ferencváros 1:0 (1:0). Gól: Masopust.
  • Monako – Sparta 3:1 (0:0). Góly: Martins, Golovin, Diop – Karlsson.

Nejčtenější tento týden

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama