TenisNadal urval semifinále, narazí na Kyrgiose. Na Wimbledonu se utkají už potřetí

Nadal urval semifinále, narazí na Kyrgiose. Na Wimbledonu se utkají už potřetí

Už jenom čtyři tenisté a čtyři tenistky zůstali v boji o letošní prvenství na slavném Wimbledonu. Úspěšné obraty a zvládnuté pětisetové bitvy mají za sebou Novak Djokovič i Rafael Nadal, které v semifinále doplnili Nick Kyrgios a Cameron Norrie.     

Asi málokdo si v průběhu letošního ročníku Wimbledonu vzpomněl na to, že hráči ani hráčky nezískají žádné body do žebříčku. Londýnský areál přinesl už tolik atraktivních a neuvěřitelně napínavých zápasů, že zážitky z nich přebíjí úplně všechno.

To hlavní ovšem teprve přijde. Ve čtvrtek se rozehraje první semifinálový duel, ve kterém se představí Ons Jabeurová s Tatjanou Mariovou. Po nich přijdou na kurt Simona Halepová s Elenou Rybakinovou, která se stala první kazašskou hráčkou v semifinále grandslamového turnaje.

Mezi muži vypukne boj o finále o den později. Hlavním favoritem na zisk titulu zůstává Novak Djokovič, který přežil čtvrtfinálový souboj s Jannikem Sinnerem. S mladým Italem prohrával už 0:2 na sety, ale obdivuhodně se zvedl a v následujících třech setech nedal soupeři příliš šancí.

Postup i přes bolest

V semifinále vyzve domácí překvapení Camerona Norrieho, který si konstantní výkonnost přenesl i na travnaté dvorce. Z pozice turnajové devítky došel až mezi poslední čtyři, ve čtvrtfinále v pěti setech přetlačil Davida Goffina.

Největším hrdinou čtvrtfinálových střetnutí se stal Rafael Nadal. Grandslamový rekordman měl proti Tayloru Fritzovi namále, utkání musel otáčet z nepříznivého stavu 1:2 na sety. Nakonec se rozhodovalo až v supertiebreaku páté sady, kde španělský tenista ukázal, proč je jedním z nejlepších tenistů v celé historii. Ve vypjatém utkání překonal také zdravotní problémy, které ho limitovaly především na servisu.

Jako jediný odehrál ve čtvrtfinále tři sety Nick Kyrgios. Australský showman se dostal do semifinále grandslamu poprvé v kariéře a rozhodně udělá maximum, aby se probojoval do přímého souboje o nejcennější trofej.  

Nejčtenější tento týden

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama