7.4 C
    Pátek 29. března 2024

Nadal s Kyrgiosem nezklamali. Bavil se i Ben Stiller, postup slavil letos neporažený Španěl

Téměř tříhodinovou bitvu proti sobě svedli Rafael Nadal s Nickem Kyrgiosem na tvrdém povrchu v Indian Wells. Do další fáze tzv. „pátého grandslamu“ postoupil zkušenější z dvojice, který v semifinále narazí na talentovaného krajana.

Očekávaný souboj, který jako vždy slibuje atraktivní bitvu, přineslo čtvrtfinále na turnaji Masters 1000 v Indian Wells, na kterou si našel cestu i známý herec Ben Stiller. Bouřlivák Nick Kyrgios už Nadala třikrát ve své kariéře porazil, ale další triumf si na amerických dvorcích nepřipsal.

Vstup do utkání znovu neměl rodák z Mallorky příliš dobrý. Brzy přišel o svůj servis a za stavu 5:4 podával soupeř na vítězství v prvním setu. Nadal si ovšem vypracoval první brejkbol v zápase, který okamžitě proměnil.

První set se nakonec protáhl až do tiebreaku, který měl jednoznačný průběh. Španěl svému soupeři nepovolil ani jeden bod, za stavu 6:0 ve zkrácené hře Kyrgios sprostě zakřičel na jednoho z fanoušků, a po úvodním upozornění za hození rakety přišel trestný bod.

Devatenáct výher, nula porážek

Australan v sobě ve druhém setu našel vnitřní sílu, aby dokázal vyrovnat stav utkání na 1:1. Dlouho to vypadalo, že znovu dojde na tiebreak, jenže v posledním možném gamu Nadal přišel o svůj servis a bylo srovnáno.

Rozhodující sada nabídla brejkbolové příležitosti na obou stranách, využitá však byla pouze jediná. V sedmém gamu Kyrgios přišel o podání a Nadal už ve zbytku setu nezaváhal.

„S Nickem je to vždy náročné, protože se příliš nedostanete do tempa a musíte dost improvizovat. Nejdůležitější bylo, že jsem třetí set zvládl v hlavě,“ komentoval po utkání pětatřicetiletý levák. Bilanci v letošním roce si vylepšil už na bilanci 19 výher a žádnou porážku, lepší vstup do nové sezony měl v historii pouze Novak Djokovič.

Semifinálovým soupeřem pro Rafaela Nadala bude jeho krajan Carlos Alcaraz, který už v osmnácti letech patří mezi nejužší tenisovou špičku. Naposledy prohrál ve třetím kole na Australian Open, od té doby je na vlně deseti výher v řadě. Na Indian Wells ještě neztratil ani set.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.