1.5 C
Czech
Pondělí 1. prosince 2025
TenisNa US Open byla k vidění velká řežba, jediný Čech vypadl po...

Na US Open byla k vidění velká řežba, jediný Čech vypadl po pěti setech

Úvodní den na US Open nabídl hned několik zajímavých zápasů a nejedno překvapení. O strhující utkání se postarali Andy Murray a Stefanos Tsitsipas, kteří o postup do druhého kola bojovali skoro pět hodin.

Třaskavá bitva se vším všudy. Hned v úvodním kole na sebe narazili třetí nasazený Stefanos Tsitsipas a šampion amerického turnaje z roku 2012 Andy Murray. Brit vracející se po zranění měl soupeře na lopatě a příliš nechybělo, aby se postaral o prvotřídní senzaci.  

Úvodní set vyhrál jasně Murray a klíčová pro vývoj celého utkání byla druhá sada. Třiačtyřicetiletý tenista v ní měl možnost setbolu, který však nevyužil a Tsitsipas srovnal na 1:1. Třetí set znovu urval Murray, ale i tentokrát se Řekovi podařilo srovnat.

Rozhodnout tak musela poslední sada, ve které o postupu favorita utkání rozhodl jeden jediný brejk. Jejich první vzájemné utkání na okruhu nakonec trvalo čtyři hodiny a 48 minut. Menší dohru ještě přinesla následná tisková konference.

Tři Češky postoupily, dvě vypadly  

„Je to fantastický hráč. Hraje skvěle, ale na tyhle věci nemám absolutně čas. Ztratil můj respekt,“ řekl Murray na adresu soupeře, který si po třetím setu vyžádal ošetření nohy a po čtvrtém odešel do šatny se všemi věcmi, co měl u sebe, aby si mohl odskočit na toaletu. „Neporušil jsem žádná pravidla. Hraju podle nich a držím se toho, co je podle ATP v pořádku,“ hájil se Tsitsipas.  

„Když hrajete takový brutální zápas a na sedm osm minut přestanete, vystydnete. Nemůže být náhoda, že se to stává zrovna v těchhle chvílích. Je to zklamání, protože cítím, že to ovlivnilo výsledek. Neříkám, že bych ten zápas určitě vyhrál. Ale hru ty přestávky ovlivnily,“ dodal grandslamový šampion.

Do druhého kola se nedostal ani český zástupce Jiří Veselý, který prohrál s Kevinem Andersonem 2:3. O velké překvapení se postarali Marco Trungellti a Peter Gojowczyk, kteří v úvodním kole zaskočili nasazené hráče a na jejich úkor se dostali do další fáze turnaje.

Z Češek postoupily Krejčíková, Vondroušová a Karolína Plíšková, naopak vypadly Bouzková a Martincová.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Mrázek nedochytal duel s Chicagem a Anaheim ztratil jisté vedení

Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nedohrál utkání Anaheimu s Chicagem. Ducks přišli o rychlé vedení 3:0 a prohráli 3:5. Connor Bedard z Chicaga nasbíral čtyři body. Mrázka navíc trápí zdravotní potíže podobně jako klubového kolegu Lukáše Dostála.

Obavy se vyplnily. Tom Aspinall bojuje s vážným zraněním očí

Britský šampion těžké váhy UFC Tom Aspinall čelí vážným zdravotním komplikacím. Při obhajobě titulu na turnaji UFC 321 jej soupeř Ciryl Gane trefil do očí. Incident se odehrál v závěru prvního kola 25. října a vedl k okamžitému ukončení souboje bez výsledku. Aspinall si tak titul udržel, od té doby nicméně řeší mnohem závažnější problém, a to zda ještě bude moci vůbec pokračovat v kariéře.

Česká smíšená štafeta dojela na Světovém poháru v Östersundu pátá

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony solidně, i když na stupně vítězů nedosáhli. Smíšená štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Tereza Voborníková a Markéta Davidová dojela v úvodním kole Světového poháru v Östersundu pátá. V závodě smíšených dvojic obsadili Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová třinácté místo.

Verstappen vítězí v Kataru a dramatizuje boj o titul

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Kataru a před finále sezony stáhl náskok Landa Norrise na 12 bodů. Oscar Piastri dojel druhý a drží se ve hře se ztrátou 16 bodů. Závod přinesl napínavý vývoj, chyby McLarenu i silný finiš favorizovaného Nizozemce, který využil lepší strategie a opět oživil souboj o titul.

Češi v singl mixu v Östersundu skončili třináctí

Čeští biatlonisté Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová obsadili ve smíšené štafetě dvojic v Östersundu třinácté místo. Výrazně je zpomalila střelba, která přinesla jedno trestné kolo a sedmnáct dobíjení. Vítězství před domácím publikem slavili Sebastian Samuelsson a Ella Halvarsson.

TKV šokoval Clarka a získal britský titul těžké váhy

Jeamie „TKV“ Tshikeva se postaral o překvapení, které otřáslo britskou boxerskou těžkou vahou. V Derby porazil domácího hrdinu Frazera Clarka těsným výsledkem na split decision a stal se novým britským šampionem v nejtěžší váhové kategorii. Šlo o historický večer i z jiného důvodu. Profesionální box se po dvaceti letech vrátil na obrazovky BBC v přímém přenosu.

Nečas zapsal tři asistence při demolici Montrealu, Hertl dvakrát skóroval za Vegas

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL a třemi asistencemi pomohl Coloradu k drtivé výhře nad Montrealem 7:2. Tomáš Hertl zářil ve Vegas, kde dvakrát skóroval a nasměroval Golden Knights k triumfu 4:3 nad San Jose. Daniel Vladař přidal desátou výhru v sezoně a drží vysoký standard mezi nejlepšími gólmany soutěže.

Piastri ovládl sprint v Kataru a stáhl ztrátu na Norrise

Oscar Piastri vyhrál sprint na okruhu v Lusailu a přiblížil se Landu Norrisovi v boji o titul na 22 bodů. Australan předvedl sebevědomý výkon a držel první místo od startu až do cíle. Jeho týmový kolega skončil třetí a udržel průběžné vedení v šampionátu. Brit si může zajistit titul už v nedělním závodě, pokud navýší náskok na 26 bodů.

České biatlonistky zahájily Světový pohár bronzem ve štafetě

České biatlonistky vstoupily do nové sezony Světového poháru třetím místem ve štafetě v Östersundu. Čtveřice Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Voborníková a Markéta Davidová získala první štafetovou medaili od ledna 2019, kdy dojela třetí v Oberhofu. Závod vyhrála Francie před Itálií.

Palát řídil výhru Devils, Hronek opět bodoval

Ondřej Palát znovu potvrdil formu a dvěma asistencemi dovedl New Jersey k jasnému vítězství v Buffalu. Bodoval i Filip Hronek, jehož Vancouver ale těsně padl v San Jose. Naopak David Pastrňák a Pavel Zacha do hry nezasáhli kvůli zranění a Boston bez své klíčové dvojice utrpěl debakl s Rangers.

Ogier získal devátý titul mistra světa

Sébatien Ogier se vrátil na vrchol. Francouz dotáhl sezonu v Saúdské Arábii třetím místem a znovu ovládl světový šampionát v rallye. Devátým titulem srovnal bilanci legendárního Sébatiena Loeba a po čtyřech letech se znovu posadil na trůn.

Menšík čelí kritice za start na Next Gen Finals

Jakub Menšík míří na Turnaj mistrů pro hráče do dvaceti let. Splnil všechna kritéria, vede žebříček své věkové kategorie a drží se v nejlepší dvacítce světa. Přesto část fanoušků i novinářů zpochybňuje, zda má tak zkušený hráč na akci tohoto typu ještě jezdit.

Lando Norris je před šancí získat svůj první titul zcela klidný 

Lando Norris stojí před největší příležitostí své kariéry. Velká cena Kataru může rozhodnout o tom, zda se britský pilot McLarenu stane poprvé mistrem světa Formule 1. Do závěrečného víkendu vstupuje s náskokem 24 bodů na týmového kolegu Oscara Piastriho a Maxe Verstappena z Red Bullu. K titulu mu stačí získat o dva body více než oba soupeři.

Agit Kabayel se chce utkat s Oleksandrem Usykem

Německý boxer Agit Kabayel je přesvědčený, že právě on je nejvážnějším kandidátem na duel s momentálně nejlepším boxerem planety, Oleksandrem Usykem. A pokud 10. ledna v Oberhausenu obhájí titul WBC proti Polákovi Damianu Knybovi, stane se povinným vyzyvatelem pro držitele plného titulu WBC, kterým je právě Usyk.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama