Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Na Tour dojely hvězdy. Déšť a hory si podmanil O’Conor, žlutý trikot uhájil Pogačar

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Deštivou etapu na Tour de France vyhrál Australan Ben O’Connor, který dotáhl svůj velkolepý únik až do konce a s náskokem několika minut vyhrál. Žlutý dres uhájil Slovinec Tadej Pogačar, který dojel na šestém místě.

  Pořádně těžká práce čekala na jezdce na slavné Tour v deváté etapě. Všichni jezdci totiž vyrazili podruhé do Alp, kde je čekala jedna z nejtěžších etap. Po dvou letech se znovu jelo do Tignes, kam naposledy jezdci nedojeli kvůli průtrži mračen a následnému zkrácení etapy.

  Tentokrát jim v dojezdu do cíle nic nezabránilo a nejlépe si s těžkými podmínkami poradil Ben O’Connor ze stáje AGR2 Citroen. Dlouhý únik dokázal proměnit v etapové prvenství a druhého Mattia Cattanea za sebou nechal o více než pět minut.

  „Byly to opravdu těžké dva dny, kdy jsme se museli vypořádat s deštivým počasím. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo. Spoustu jezdců se pokoušelo o únik, takže to vůbec nebylo snadné. Vyšlo mi to, čekal jsem, jak se situace za mnou vyvine a dopadlo to dobře,“ řekl po vítězném závodě.

  V jednu chvíli se dokonce dostal na průběžné první místo v celkovém pořadí, ale netrvalo to dlouho. Průběžně první Tadej Pogačar totiž snížil ztrátu, kterou nabral, a nakonec přijel s mankem šesti minut a dvou vteřin, což stačilo na pokračování v trikotu pro nejlepšího závodníka.

  Slovinec se do celkového vedení Tour dostal po sobotní etapě, která byla první větší horskou zkouškou. Dojel na čtvrtém místě a na největší konkurenty získal velký náskok.

  Odstoupili Van der Poel a Roglič

  Ještě před nedělní etapou přišla Tour o dvě hvězdná jména. Odstoupit se rozhodli Primož Roglič a také Mathieu Van der Poel. Slovinec doplatil na pád z jedné z úvodních etap, po které se nedokázal dostat do potřebné formy.

  „Pokusím se vzpamatovat z toho všeho, co se stalo. Zaměřím se na nové cíle,“ pronesl po svém odstoupení. Nizozemec, který několik etap vlastnil žlutý trikot, se rozhodl skončit kvůli přípravě na blížící se olympijské hry. „Je v mém nejlepším zájmu, abych se teď soustředil na olympiádu. Doufám, že příště už do Paříže dojedu,“ dodal Van der Poel.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Sagan

  Velký malér cyklistické star. Opilý Sagan porušil zákaz vycházení a napadl policistu

  Peter Sagan bude na listopad letošního roku vzpomínat hned z několika důvodů. Nejprve oznámil změnu týmu pro příští sezonu, pak ovládl v Dubaji kritérium, teď ale spatřila světlo světa o něco nepříjemnější zpráva. Opilý cyklista měl v dubnu v Monaku porušit zákaz vycházení a napadnout policistu.
  Petr Vakoč

  Cyklista Vakoč ukončil kariéru. Jezdil na Tour, vyhrál boj o život, teď se v Itálii rozloučil

  Česká cyklistika včera přišla o jedno velké jméno. Petr Vakoč, vynikající „klasikář“, mistr České republiky, vítěz několika prestižních závodů a bojovník, se rozhodl seknout s profesionální dráhou. Rozlučka se konala v Itálii, kde si Vakoč dojel v Giro Veneto pro 50. nejlepší umístění.
  MS v cyklistice

  Alaphilippe pojede v duhovém i příští rok. Na MS obhájil titul, Štybar skončil sedmý

  Letošní mistrovství světa v silniční cyklistice je u konce. Šampionát završili v neděli odpoledne jezdci z kategorie mužů. Největší radost a úsměv na tvářích je patrný u Francouzů, závod totiž opanoval stejně jako vloni Julian Alaphilippe. O úžasný výsledek a postaral i celkově sedmý Zdeněk Štybar.
  Wout van Aert

  Dějiny cyklistiky čeká přepis. Pojede se do Afriky, za čtyři roky zamíří MS do Rwandy

  Mistrovství světa v Belgii ještě ani neskončilo, Mezinárodní cyklistická unie už má ale jasno o tom, kde se bude šampionát konat v příštích letech. Cyklistická smetánka zamíří v roce 2025 do Rwandy. MS na africkém kontinentu? To tady ještě nikdy předtím nebylo. Půjde tak o přepis historie.
  Jolanda Neffová

  Zlatá olympijská medaile má podezřelou skvrnu. Dejte mi novou, žadoní šampionka

  Olympijská vítězka v závodech horských kol Jolanda Neffová ze Švýcarska řeší problém s medailí, na které se objevila záhadná skvrna. A asi vás nepřekvapí, že jí „nedokonalá placka“ úplně nevoní. Proto žádá, aby dostala novou.
  Fabio Jakobsen

  Lepší dárek si Jacobsen nemohl přát. Na Vueltě ovládl sprint, teď s kolegy míří do hor

  Už jen 5 etap zbývá do konce letošního ročníku cyklistické Vuelty. Závodu, který se tradičně jezdí na Pyrenejském poloostrově, zatím vévodí Nor Eiking, kterého stráží český jezdec Hirt. Ve včerejším klání ale zvítězil Nizozemec Jakobsen. Tím nejlepším možným způsobem tak oslavil své 25. narozeniny.
  Reklama
  Reklama
  Reklama