-0.8 C
Czech
Neděle 28. prosince 2025
FotbalNa Ostrovech se peče mega přestup. Hazard by mohl posílit Čechy v...

Na Ostrovech se peče mega přestup. Hazard by mohl posílit Čechy v Premier League

Když Eden Hazard v roce 2019 opouštěl Chelsea, fotbalový svět byl na nohou. Do španělské La Ligy přicházel jeden z nejlepších hráčů v historii londýnského klubu, jehož jména se bála snad celá Premier League. Belgičan ale v Realu Madrid svůj potenciál nenaplnil a mluví se o tom, že za zlomek nákupní ceny v lednu odejde. Kam? Ve hře je Chelsea, Everton, ale i West Ham.

Eden Hazard? To je fotbalista od pána Boha. Má naděleno technicky, takticky, ale i fyzicky. Je sice menší, měří jen 175 centimetrů, obráncům ale svou hbitostí dělá neskutečné problémy. Tedy spíš dělal. Na Pyrenejském poloostrově se belgický reprezentant vůbec nechytil.

Během působení na Ostrovech odehrál za Chelsea celkem 352 zápasů, ve kterých dal 110 gólů a na 92 jich přihrál, naopak ve Španělsku se jeho působení na hřišti nese ve znamení obřího trápení. Hazard často laboruje se zraněními a trefit se dokázal v 54 zápasech jen pětkrát.

Jak to s ním bude dál? Na to se ptají mnozí. „Nikdy během své trenérské kariéry jsem nenutil hráče zůstat, když chtěl odejít. Osobně nemám o jeho odchodu sebemenší pochyby,“ pronesl před pár týdny madridský kouč Carlo Ancelotti.

Hazard v lednu zřejmě skutečně odejde a ve hře jsou hned tři týmy z Premier League. Chelsea, Everton a West Ham.

Číslem 1 je Chelsea, dvojka West Ham

Hazard by se comebacku do Londýna nebránil a stejně tak ani majitel klubu Roman Abramović. Ten se nechal slyšet, že by příchod belgické legendy považoval za svou největší misi v posledních letech. Druhou věcí ale je, že vítězové Ligy mistrů tak nějak Hazarda nepotřebují.

Rýsuje se ale také spojení s českými fotbalisty. Do jednání o služby Hazarda se podle britských médií zapojuje také West Ham. Tomu patří po 15 kolech anglické Premier League čtvrté místo, pokukuje po postupu do Ligy mistrů a Hazard by na jaře mohl dostat klíčovou roli.

Fandové ale nadšení z hvězdného jména příliš nesdílejí. Podle nich Hazard vůbec nezapadá do systému trenéra Davida Moyese. Tady je pár názorů:

  • „Velké ego, velký plat. Díky, ale tohle nechci.“
  • „To snad ne, proboha. Raději ať zachovají Moyesův fungující systém, než platit starého a pořád zraněného Hazarda.“
  • „Doufám, že je dneska apríl. Moc starý, moc drahý. Jeho plat by mířil až do vesmíru.“

Co myslíte? Vrátí se Hazard do Anglie? A pokud ano, kam?

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Čeští junioři zlomili Dánsko sedmi góly a poprvé vyhráli

Čeští hokejisté do 20 let si na mistrovství světa připsali první vítězství. Dánsko porazili 7:2, prosadilo se sedm různých střelců a výrazně pomohl i brankář Matyáš Mařík v klíčových chvílích. Zápas ale zhořkl kvůli tvrdé hře soupeře, na kterou si po utkání nahlas postěžoval Vojtěch Čihař. Další duel čeká národní tým v pondělí od 21:30 českého času proti Finsku.

Rittich zavřel bránu v derby a Nečas řídil další výhru Colorada

Vánoční pauza skončila a NHL se vrátila ve velkém stylu. David Rittich vychytal městské derby proti Rangers a Islanders vyhráli 2:0. Martin Nečas dal dva góly a v nájezdech rozhodl o výhře Colorada 6:5 nad Vegas. David Pastrňák sice skóroval v Buffalu, Boston ale padl 1:4.

Ferrero vysvětlil rozchod s Alcarazem, dohodu zlomila smlouva

Carlos Alcaraz jde do nové sezony bez trenéra, který ho dovedl na úplný vrchol. Juan Carlos Ferrero teď poprvé veřejně vysvětlil, proč skončil. Všechno se zlomilo na nové smlouvě. V pozadí ale běžel i spor o to, kdo bude určovat směr další kariéry.

Littler prošel do osmifinále. Turnaj má první velkou oběť, Bunting padl

Luke Littler dál drtí soupeře a v Alexandra Palace působí jako hráč z jiné ligy. Světová jednička si s přehledem zajistila místo v osmifinále mistrovství světa PDC. V třetím kole smetl Mensura Suljovice 4:0 a znovu ukázal, proč ho všichni berou jako hlavního favorita.

Zabystřan bodoval v Livignu, super G vyhrál Schwarz

Jan Zabystřan navázal na životní týden dalšími body. Osm dnů po senzačním triumfu ve Val Gardeně dojel v super G v Livignu jednadvacátý. V cíli ztratil 0,93 sekundy na vítěze, Rakušana Marca Schwarze. Český rychlostní lyžař znovu ukázal, že už do elitní společnosti nepatří jen na návštěvu.

Krejčí znovu bodoval dvojciferně, Atlanta ale dál padá

Vít Krejčí se proti Miami dostal na 11 bodů, jenže Atlanta doma prohrála 111:126 a natáhla sérii porážek už na pět zápasů. Hawks se dál trápí i po návratu Trae Younga, který tentokrát nasázel 30 bodů. Páteční program NBA přinesl také drama v Utahu, velké bodové večery v Portlandu i Indianě a další vítězství Phoenixu.

Pirát Krištofič končí v Oktagonu a není to kvůli zranění

Slovenský bojovník Samuel Pirát Krištofič oznámil, že po vypršení smlouvy už nepodepíše další kontrakt s organizací Oktagon MMA. Tvrdí, že ho k tomu dovedl zlomový moment před pražským galavečerem, kdy žádal jen o slevu na vstupenky pro sebe a svou manželku. „Mrzí ma, že som sa takto rozišiel s Oktagonom,“ vzkázal.

Hokejová dvacítka otevřela MS porážkou 5:7 s Kanadou

Čeští hokejisté do 20 let vstoupili do mistrovství světa v Minneapolisu divokou přestřelkou s Kanadou, favorit však nakonec vyhrál 7:5. Tým kouče Patrika Augusty přitom po 37 minutách vedl 3:2 a ve třetí třetině držel vyrovnaný stav 4:4. Dvakrát skóroval Tomáš Poletín, Vojtěch Čihař nasbíral tři body za gól a dvě nahrávky. Kapitán Petr Sikora a obránce Tomáš Galvas přidali shodně branku a asistenci. Další zápas čeká český výběr v noci na neděli od 2:30 SEČ proti Dánsku.

Jokič přepsal historii NBA vánočním triple-doublem

Nikola Jokič prožil jeden z největších večerů své kariéry. Na Boží hod dovedl Denver Nuggets k výhře 142:138 nad Minnesotou Timberwolves. Zapsal 56 bodů, 16 doskoků a 15 asistencí. Takový triple-double NBA ještě nezažila.

Karlos Vémola je ve vazbě a řeší akutní zdravotní komplikace

Český MMA přišel o hlavní postavu posledních dnů. Karlos Vémola čelí obvinění v drogové kauze a soud ho poslal do vazby. Do toho řeší akutní zdravotní problém a míří na operační sál.

V USA startuje MS juniorů a Češi zkusí natáhnout medailovou sérii

Mistrovství světa hokejistů do 20 let začne v pátek ve městech St. Paul a Minneapolis. Český tým pod trenérem Patrikem Augustou pojede na vlně posledních let a zkusí přidat čtvrtý cenný kov v řadě. Na úvod narazí na Kanadu v sobotu od 2:30 SEČ, pak je čeká Dánsko, Finsko a Lotyšsko. Češi vstoupí do turnaje jako obhájci bronzu, zároveň ale vědí, že v krátkém formátu rozhodují detaily, forma gólmanů i jediný nepovedený večer.

McDavid odskočil na čele bodování a Nečas se drží v elitní šestce

Connor McDavid dál diktuje tempo produktivity NHL a po 38 zápasech má na kontě 67 bodů. Využil další výrazný večer Edmontonu, kdy proti Calgary nasbíral pět bodů a rozdal asistence u všech gólů svého týmu. Martin Nečas mezitím potvrzuje výbornou sezonu v Coloradu a drží se mezi nejlepšími.

Krejčí nasázel 19 bodů, Atlanta ale nezvládla koncovku a znovu padla

Vít Krejčí navázal na povedený výkon z předchozího duelu a proti Chicagu nastřílel 19 bodů. Atlanta přesto doma prohrála 123:126 a natáhla sérii nezdarů na čtyři zápasy. Hawks klesli na bilanci 15 a 16, Bulls se přiblížili na 14 a 15 a mají navíc dva zápasy k dobru.

Rittich byl první hvězdou večera a Hertl skóroval při demolici San Jose

NHL uzavřela poslední hrací den před vánoční pauzou silnou českou stopou. David Rittich dovedl Islanders k výhře 2:1 nad New Jersey a po 31 zákrocích bral ocenění pro první hvězdu utkání. Tomáš Hertl skóroval při demolici San Jose 7:2 a Vegas tím ukončilo sérii tří porážek. David Pastrňák zapsal asistenci, jenže Boston doma znovu inkasoval šestkrát, tentokrát proti Montrealu. Vítek Vaněček chytal výborně, přesto Utah v Denveru padl 0:1.

Trpišovský zůstává ve Slavii do léta 2029 a má opci na další roky

Jindřich Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029 a součástí dohody je opce na další tři roky. Stejný kontrakt podepsali i jeho dlouholetí spolupracovníci Zdeněk Houštecký a trenér brankářů Štěpán Kolář. Klub oznámil novinku na Štědrý den a fanouškům ji naservíroval jako sváteční zprávu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama