FotbalNa lavičku United usedne expert na talenty. Rangnick objevil Haalanda, Wernera nebo...

Na lavičku United usedne expert na talenty. Rangnick objevil Haalanda, Wernera nebo Maného

Britská média mají konečně jasno. Manchester United našel náhradu za odcházejícího kouče Oleho Gunnara Solskjaera. Do pozice hlavního kouče povolá, pravděpodobně do konce sezony, zkušeného Ralfa Rangnicka. O koho jde? Německý kouč trénoval Schalke, Lipsko nebo Salcburk a během své kariéry objevil velká fotbalová jména.

Kolem slavného Manchesteru United je v posledních dnech pořádně živo. Víkendová blamáž na hřišti Watfordu zlomila vaz kouči Olemu Gunnaru Solskjaerovi, který skončil na trenérské lavici. Ihned se začalo spekulovat o náhradě, teď to ale vypadá, že se tým zatím spokojí jen s dočasnou variantou.

Pochettino, Zidane, Pirlo, Valverde? Trefa vedle. Vedení „Rudých ďáblů“ se rozhodlo povolat do konce sezony zkušeného německého borce Ralfa Rangnicka. Někdejší kouč Schalke, Stuttgartu, Lipska nebo Salcburku bude trénovat, pak se na dva roky přesune do funkce konzultanta.

O koho jde?

Když se řekne jména Rangnick, velká většina fotbalových fandů tápe. Pravdou ale je, že 63letý německý trenér v sezoně 2004/05 dotáhl Schalke na druhé místo Bundesligy, v roce 2011 ovládl německý pohár a ve stejném roce postoupil s týmem až do semifinále Ligy mistrů.

Není to ale jen práce v soutěžích, která Němce, který naposledy pracoval jako sportovní ředitel Lokomotivu Moskva, zdobí. Rangnick má čuch na talenty, které dokázal z nižších klubů přivést k velikánům a udělat z nich hvězdy. Jeho 11ky vypadá opravdu parádně.

Rangnick má na mládeži založenou kariéru. Snaží se hledat talentované teenagery, které pak prodá do velkých klubů. Navíc to byl on, kdo se tehdy ujal Lipska v regionální soutěži a dotáhl ho až do Bundesligy, kde je teď.

Ragnickovy největší hvězdy:

  • Brankář: Manuel Neuer (když trénoval Schalke)
  • Obrana: David Alaba (rozehrál se v Hoffenheimu, který Rangnick trénoval), Dayot Upamecano (přišel za Rangnickem do Lipska), Ibrahima Konaté (přišel za Rangnickem do Lipska), Joshua Kimmich (přišel za Rangnickem do Lipska)
  • Záloha: Naby Keita (přišel za Rangnickem do Lipska)
  • Útok: Roberto Firminho (udělal z něj hvězdu v Hoffenheimu), Sadio Mané (udělal z něj hvězdu v Salcburku), Timo Werner (přišel za Rangnickem do Lipska), Erling Haaland (talent z Norska, který se představil světu v Salcburku)

„Každé přestupové okno jsme podepsali s osmnáctiletými, devatenáctiletými a dvacetiletými fotbalisty. Upamecanovi bylo 16. Nabymu Keitovi bylo 19. S každým přestupovým oknem jsme snižovali průměrný věk týmu a dramaticky zvyšovali kvalitu,“ řekl kouč, když trénoval Lipsko.

„Když jsme v roce 2013 podepsali smlouvu s Joshuou Kimmichem, právě jsme postoulili do třetí německé ligy. Bylo mu 18 let a pro svět byl neznámým,“ upřesňuje Rangnick. V United sice stráví jen zhruba půl roku, i tak ale dostane v zimní přestupovém období prostor.

Je jasné, že fandové United se mají na co těšit.

Nejčtenější tento týden

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama