MotorsportMost k bodům. Na Königa čeká domácí závod v Mostě

Most k bodům. Na Königa čeká domácí závod v Mostě

Sezona v elitní třídě prestižního motocyklového seriálu mu zatím nevychází podle představ. Maximem pro Olivera Königa bylo letos 16. místo v Nizozemsku. Výsledek plánuje překonat na své oblíbené trati v Mostě, kam nejlepší jezdci superbiků zavítají o víkendu. „Věřím, že na každém okruhu mám šanci získat body. Kdyby se mi to povedlo v Mostě, bylo by to skvělé, sladké. Budu pro to dělat všechno a chci, abych se tu vrátil do hry,“ prohlásil König, který je v nejvyšší kategorii druhý rokem a nejlépe dojel jako čtrnáctý. Závodník z týmu Orelac Racing Movisio se rovněž těší na tisíce českých fanoušků.

V minulém roce získal v superbicích celkově tři body, a to ve druhé časti sezony. Odrazovým můstkem pro to byly domácí závody v Mostě, kde vloni skončil dvakrát šestnáctý – druhý závod dokončil dokonce se zlomenou kostí v noze. A také letos chce zde König bojovat o pozice v nejlepší patnáctce a celkově zlepšit své výkony v šampionátu.Na domácí trati se cítím komfortně, mám zde najetý nevětší počet kilometrů oproti ostatním, což je má největší výhoda,“ věděl König, který si zároveň uvědomuje obrovskou konkurenci.

Myslím, že oproti posledním několika letům je nyní v superbicích největší počet kvalitních jezdců, startovní pole je obrovsky vyrovnané. Důkazem je fakt, že tovární Honda bojovala v Itálii o patnácté místo. To o něčem svědčí,“ dodal jezdec z Prahy. V elitní třídě vládne úřadující šampion Alváro Bautista před Turkem Toprakem Razgatlioglem. Vidět je také zkušený Jonathan Rea nebo enkláva Italů včele s Andreou Locatellim. V superbicích je rodinná atmosféra, není to tak vyhrocené jako v jiných šampionátech. Když byl například brífink jezdců v Anglii, všichni jsme se tam mezi sebou bavili.“

Přívětivá atmosféra panuje také v jeho týmu Orelac Racing Movisio, kde mu od letošní sezony pomáhají čeští mechanici Michal Kněžínek a Lukáš Porš. Zapadli skvěle. I když je to pro nás celkem těžký rok, tak mě neustále podporují a drží nad vodou. V týmu mám dobré podmínky,“ pochvaloval si König, kterému ještě pomáhá z pozice rider coache Ondřej Ježek. Bývalý závodník v MS superbiků nastoupil do týmu od víkendu v Nizozemsku, tedy od třetího závodu.

Viděl jsem u Olivera velký posun dopředu v projevu jízdy v porovnáním se začátkem sezony. Následně v Barceloně to bylo ještě lepší, ale bohužel se pak nepříjemně zranil. Myslím, že až po Mostě budeme moct hodnotit sezonu globálněji,“ prohlásil Ježek, podle kterého má König velký potenciál. Věřím, že ještě nenašel svoji hranu a možnosti v superbicích. Pracujeme spolu na zlepšení jeho jezdeckého projevu, hlavně na výjezdech ze zatáček nebo na jeho prvních kolech v závodě, kde by mohl být ještě rychlejší.“

König si spolupráci pochvaluje: Ondřejovy poznatky mě posouvají dopředu a dává mi rovněž klid. Společně se také těší na atmosféru a velké davy lidí v Mostě. Snad poženou dopředu nejenom mě, ale i další české jezdce,“ přál si König. „Oliver se do Mostu hodně těší, je na to naladěný. Doufám, že tu budeme hodně nahoře,“  doplnil Miloš Čihák, jezdcův manažer. Podle něho bude mít český závodník k dispozici jiný motor. Přesněji složený z těch dvou nových, které bohužel v Imole odešly. Za dohledu techniků z šampionátu se poskládá jeden, protože v jenom se pokazila převodovka, která se přehodí do toho druhého.“ Program v Mostě začíná pátečními tréninky, o víkendu jsou pak na programu závody pokaždé od 14:00.

Nejčtenější tento týden

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama