14.3 C
Czech
Sobota 7. března 2026
TenisMonte Carlo je rozlosované. Vrací se Djokovič, v pavouku jde na Alcaraze....

Monte Carlo je rozlosované. Vrací se Djokovič, v pavouku jde na Alcaraze. Nadal se nepředstaví

Už v neděli odstartuje hlavní pavouk dalšího turnaje Masters 1000. Poprvé v nové sezoně se bude konat na antuce a chybět u toho nebude ani světová jednička Novak Djokovič. Mezi odhlášenými naopak figurují Rafael Nadal nebo Daniil Medveděv.   

V Indian Wells domácí Taylor Fritz, v Miami mladíček Carlos Alcaraz. Kdo se stane třetím tenistou, který v letošní sezoně ovládne podnik Masters? To ukážou nadcházející dny, kterých se tenisoví příznivci už nemohou dočkat.  

Na antukových dvorcích v Monte Carlu se představí také Novak Djokovič, který startuje především díky benevolentnějším regulím ohledně Covidu-19. Letos se zatím představil jenom na jednom turnaji, v Dubaji vypadl ve čtvrtfinále s Jiřím Veselým.

Pokud by se probojoval mezi nejlepší osmičku, narazit by mohl na vycházející hvězdu Carlose Alcaraze. A právě čtvrtfinále je minimálním „umístěním“, kterého Srb musí dosáhnout, pokud chce pozici číslo jedna udržet i nadále.

https://twitter.com/atptour/status/1512805053295435777

Na divokou kartu bude startovat Stan Wawrinka. Po více než roční přestávce se švýcarský sympaťák představil na challengeru v Marbelle, kde vypadl hned v prvním kole. V Monte Carlu, kde slavil titul v roce 2014, narazí na Alexandera Bublika.

Chybějící rekordman turnaje

Kromě něho ji obdrželi také David Goffin, domácí Lucas Catarina a Jo Wilfried Tsonga. Posledně jmenovaný oznámil v týdnu konec kariéry, kterou uzavře po French Open.

Obhájce titulu Řek Stefanos Tsitsipas se nachází ve spodní polovině pavouka. Zatím neprožívá příliš povedenou sezonu, ze šesti turnajů, na kterých se představil, se jednou dostal do finále a dvakrát do semifinále. Bude zajímavé sledovat, jak vyladil formu na antuku v Monackém knížectví.

Chybět bude historicky nejúspěšnější hráč turnaje. Rafael Nadal v Monte Carlu slavil titul hned jedenáctkrát, tentokrát nenastoupí kvůli problémům s žebrem.

O víkendu ukončila aktivní kariéru bývalá světová jednička ve čtyřhře Květa Peschkeová. Na okruhu WTA se šestačtyřicetiletá tenistka pohybovala skoro 29 let a mimo jiné si připsala také grandslamový titul ve Wimbledonu. Pro konec se rozhodla po páteční porážce na turnaji v Charlestonu.

Nejčtenější tento týden

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.

Russell byl nejrychlejší v posledním tréninku v Austrálii, Antonelli havaroval

George Russell zajel nejrychlejší čas v posledním tréninku před kvalifikací na Velkou cenu Austrálie. Trénink však poznamenala těžká havárie jeho týmového kolegy Kimi Antonelliho, která krátce před koncem přerušila závěrečnou přípravu na první kvalifikaci sezony.

LeBron James překonal 39 let starý rekord NBA, Lakers ale podlehli Denveru

LeBron James opět přepsal historii NBA. Matador Los Angeles Lakers se stal hráčem s nejvyšším počtem proměněných střel z pole v dějinách soutěže, když překonal rekord Kareema Abdula-Jabbara, který vydržel téměř čtyři desetiletí. Historický okamžik však přišel v zápase, který Lakers nakonec prohráli s Denver Nuggets 113:120.

Čeští baseballisté na WBC znovu padli, Austrálie vyhrála 5:1

Čeští baseballisté ani ve druhém utkání na World Baseball Classic nebodovali. V tokijské skupině C podlehli Austrálii 1:5 a po dvou zápasech zůstávají bez vítězství. O první úspěch budou hrát v sobotu ráno proti Tchaj, wanu.

Vaněček zapsal sté vítězství a Chmelař otevřel gólový účet v NHL

Vítek Vaněček prožil povedený večer. Český brankář dovedl Utah k výhře 3:0 nad Philadelphií, udržel první čisté konto v sezoně a oslavil sté vítězství v NHL. Výrazně o sobě dal vědět i Jaroslav Chmelař, který při výhře Rangers nad Torontem vstřelil svůj první gól v nejlepší lize světa. Dvě asistence přidal Pavel Zacha, Boston ale na Nashville nestačil.

Oscar Piastri nejrychlejší v úvodním dni sezony F1. McLaren zazářil, Aston Martin se trápí

Australan Oscar Piastri zajel nejrychlejší čas prvního dne nové sezony Formule 1. Jezdec McLarenu ovládl páteční tréninky na domácí Velké ceně Austrálie v Melbourne, když ve druhé tréninkové jízdě předčil Mercedes Kimiho Antonelliho o 0,214 sekundy.

První vítězství sezóny: Luke Littler porazil Jonnyho Claytona ve finále v Cardiffu

Luke Littler ovládl pátý večer šipkařské Premier League v Cardiffu. V dramatickém finále porazil domácího Jonnyho Claytona a poprvé v sezoně ovládl jeden z večerů série. Devatenáctiletý mistr světa tak výrazně oživil své šance v průběžném pořadí soutěže.

Messi a Inter Miami slavili titul v Bílém domě

Fotbalová hvězda Lionel Messi navštívila s týmem Inter Miami Bílý dům. Americký prezident Donald Trump zde přivítal vítěze MLS Cupu a během setkání chválil argentinského kapitána i celý tým.

Čeští baseballisté vstoupili do WBC porážkou s Jižní Koreou 4:11

Čeští baseballisté vstoupili do World Baseball Classic porážkou 4:11 s Jižní Koreou v tokijském Tokyo Dome. Hned v první směně nabrali manko 0:4 a favorizovaný soupeř pak náskok postupně navýšil čtyřmi homeruny. Český tým podržel tříbodový homerun debutanta Terrin Vavra, další duel ve skupině C čeká reprezentaci v pátek od 4:00 SEČ proti Austrálii.

Aston Martin má problém. Motory Honda mohou vážně zranit jezdce 

Týmový šéf stáje Aston Martin Adrian Newey upozornil na vážný technický problém nového motoru Honda, který podle něj může představovat zdravotní riziko pro jezdce. Silné vibrace pohonné jednotky se totiž přenášejí do šasi a následně až do volantu, což podle něj může během několika desítek kol způsobit i trvalé poškození nervů v rukou.

Velké ceny Formule 1 Bahrajnu a Saúdské Arábie jsou v ohrožení kvůli konfliktu na Blízkém východě

Eskalující konflikt na Blízkém východě může výrazně zasáhnout i svět Formule 1. Velké ceny Bahrajnu a Saúdské Arábie, které jsou na programu v dubnu, jsou kvůli raketovým útokům a bezpečnostním rizikům v regionu nejisté. Organizátoři šampionátu nyní pečlivě sledují vývoj situace a v následujících týdnech budou muset rozhodnout, zda se závody vůbec uskuteční.

Krejčí pomohl Portlandu k důležité výhře na palubovce Memphisu

Vít Krejčí pomohl Portlandu k cenné výhře 122:114 na hřišti Memphisu. Český basketbalista dal trojku, k tomu zapsal šest doskoků a tři asistence. Trail Blazers uspěli v přímém souboji týmů ze spodku postupových příček a udělali další krok směrem k play off.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama