FotbalMohamed Salah v obklopení vojáků. Po zápase nastala nepříjemnost

Mohamed Salah v obklopení vojáků. Po zápase nastala nepříjemnost

Včera se odehrál další kvalifikační zápas na MS ve fotbale mezi Egyptem a Sierrou Leona. Jeden z nejdůležitější hráčů, Mohamed Salah, to však neměl úplně jednoduché. Ačkoliv si připsal pouze asistenci, i tak ho fanoušci nenechali chladným. Když Egypt vyhrál 2:0 přiběhli na trávník útočníci, kteří se chtěli dostat co nejblíže. Zasahovat museli i místní vojáci. Někteří útočníci schytávali i rány do obličeje.

Vcelku jednoznačný zápas se včera odehrál mezi Sierrou Leone a Egyptem. Egypt si udržel svoji dominanci a s výsledkem 2:0 byl velmi spokojený. Všechno ale tak zalité sluncem nebylo. Komplikace začaly v 89. minutě, kdy Egypt vedl již 2:0 a na hrací plochu se z tribuny rozeběhli útočníci. Pohled to nebyl pro nikoho opravdu příjemný a z komentátorských židlí se ozývaly obavy. Salahův spoluhráč Mohamed Abdelmonem nenechal nic náhodě a jednoho z útočníků se snažil zastavit hned na začátku. Nebyl ovšem úplně úspěšný.

Útočníci byli nakonec tři, jeden v dresu Manchester City, druhý v dresu Liverpoolu. Egyptští zaměstnanci vtrhli na hřiště a vytvořili kolem 31letého hráče ochranný kruh. Situace nastala být docela chaotická. Všichni útočníci se chtěli co nejblíže podívat na Salaha. Vojáci obklíčili otřeseného hráče a snažili se ho co nejrychleji dostat pryč. Jeden z útočníků se nekonfliktně krčil u hráčových nohou, druhý si vší silou držel kalhoty, aby mu při potyčce nepadaly. Útočník, kterého se snažil zahnat Abdelmonen se však přiblížil mnohem agresivnějším způsobem a vyostřil tak situaci.

Do potyčky se tak samozřejmě musela vložit i ochranka. Nepadalo málo ran, ale co byste pro ochranu důležitého hráče neudělali. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo. Útočníci byli odvedeni na policii a čeká je vyšetřování. Bývalé eso Aston Villy, Trezeguet, vstřelil oba egyptské góly a stal se tak hrdinou dne. Salah asistoval u druhého gólu a podílel se i na přípravě úvodní branky. Egypt vyhrál své dva úvodní zápasy v kvalifikaci na mistrovství světa ve fotbale 2026 a po výhrách nad Džibutskem a Sierrou Leone se pohodlně usadil v čele skupiny A. Další kvalifikační zápas na mistrovství světa čeká faraony v červnu příštího roku proti Burkině Faso.

Nejčtenější tento týden

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama