Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Mladý fotbalista se řítil rychlostí 251 km/h. Usmrtil člověka, hrozí mu až 20 let v chládku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vycházející hvězda amerického fotbalu má po legraci. V noci z úterý na středu byl zadržen z důvodu podezření na řízení pod vlivem alkoholu a zavinění dopravní nehody. Ta bohužel skončila tragicky. V autě uhořela mladá žena.

  Henry Ruggs je známý jako jeden z nejrychlejších hráčů a hvězda vysokoškolské ligy, která zářila za tým Crimson Tide. Mladého fotbalistu svědci nehody viděli v nočních hodinách, jak utíká od místa činu. Podle žalobců měl Ruggs narazit do zadní části vozidla, které se vzápětí vznítilo a usmrtilo 23letou ženu a jejího psa.

  „Záznamy airbagů ukázaly, že Corvette zpomalila ze 156 m/h na 127 m/h, než v úterý kolem 3:40 ráno narazila do Toyoty, protrhla palivovou nádrž vozidla a zapálila ohnivou kouli,“ zní z policejního spisu.

  Ruggs vyvázl bez větší újmy, jediné viditelné zranění má na noze. Tina O. Tintor, která podlehla následkům nehody, bydlela pár bloků od místa nehody v residenční čtvrti několik kilometrů západně od města Las Vegas.

  Ruggs za volantem bláznil

  Během svého prvního soudního vystoupení se Ruggs objevil na vozíku s pěnovou ortézou a želízky na rukou. Je obviněný ze zločinu řízení pod vlivem alkoholu s následkem smrti a bezohledného řízení.  Soudce z Las Vegas Joe. M. Bonaventure sdělil, že za celých 16 let nezažil nehodu, kterou by způsobilo vozidlo v takové vysoké rychlosti.

  Kauce byla stanovena na 150 000 dolarů s přísnými podmínkami, které zahrnují i domácí vězení, elektronické monitorování, zákaz alkoholu, zákaz řízení a odevzdání pasu. „Soudní záznamy ukázaly, že Ruggs krátce poté složil dluhopis ve výši 150 000 dolarů. Jeho právník řekl, že byl propuštěn z vězení ve středu večer,“ doplňuje spis.

  Las Vegas Raides, klub za který Ruggs hrál se vyjádřil na sociálních sítích. „Jsme si vědomi nehody, která se stala dnes ráno kvůli Henrymu Ruggovi. Jsme zničeni ztrátou života, naše modlitby a myšlenky putují za rodinou oběti. Probíhá proces shromažďování informací a zbytek zatím nebudeme komentovat,“ napsal klub na své sítě.

  Krátce poté vydal klub prohlášení, ve kterém stanovuje, že Henry Ruggs v klubu skončil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ