-3.4 C
Czech
Pátek 30. ledna 2026
TenisMladé pušky nakonec na tituly nedosáhly, ale rozhodně je co slavit

Mladé pušky nakonec na tituly nedosáhly, ale rozhodně je co slavit

Mládí vpřed! Česká stopa se výrazně prosadila první lednový týden u protinožců. Turnaj v australském Adelaide sednul jak osmnáctileté Lindě Noskové, tak dvaadvacetiletému Sebastianu Kordovi. Syn bývalé české hvězdy Petra Kordy se dostal až do finále, stejně jako Linda Nosková. Oba ale finálové duely nakonec prohráli.

I tak je co slavit. Linda Nosková prožila životní jízdu, z kvalifikace se prokousala až do finále a mohla pomýšlet na senzační premiérový titul. Rodačka ze Vsetína ale nakonec podlehla světové hráčce číslo pět a nasazené dvojce Aryně Sabalenkové z Běloruska 3:6 a 6:7. Předloňská vítězka juniorského Roland Garros Nosková si přála porazit třetí hráčku ze světové desítky, ale nepovedlo se. Přesto má za sebou nejlepší turnaj v kariéře a ve světovém pořadí by se měla posunout ze 102. místa na 56. pozici.

„Byl to dnes velmi těžký zápas. Aryna ale hrála tenhle týden super dobře,“ řekla Nosková přímo na kurtu. Talentovaná Češka se stala nejmladší finalistkou turnaje WTA 500 od roku 2008, kdy se podobná věc povedla Caroline Wozniacké v New Havenu. Vylepšila si také své maximum, kterým bylo semifinále z loňského Prague Open.

Čtyřiadvacetiletá Sabalenková byla nad síly mladinké Češky, v Adelaide neztratila ani set a získala jedenáctý titul na okruhu WTA. Ve finále proti Noskové nepřišla ani jednou o servis a pomohla si dvanácti esy. Utkání vyhrála za hodinu a čtyřicet pět minut. Noskové ale vysekla parádní poklonu: „Chtěla bych pogratulovat téhle mladé slečně za neskutečný týden. Myslím, že má před sebou velkou budoucnost, a jsem si stoprocentně jistá, že ji uvidíme ve finále ještě mnohokrát.“

Těsně pod vrcholem skončila i cesta Sebastiana Kordy. Američan s českými kořeny už okusil vítězství na turnaji ATP, další titul do sbírky ale nepřidal. Vítězství bral nakonec po strhujícím finále Novak Djokovič a 92. triumfem na okruhu ATP vyrovnal Rafaela Nadala. Před Djokovičem a Nadalem jsou v počtu titulů už jen tři hráči: Jimmy Connors (109), Roger Federer (103) a Ivan Lendl (94).

Přitom chybělo málo a Korda mohl daleko zkušenějšího soupeře porazit. První sadu totiž vyhrál v tie-breaku a ve druhém setu měl za stavu 6:5 mečbol. Jenže Djokovič kritickou chvíli ustál, sadu nakonec získal ve zkrácené hře a v rozhodujícím setu mladého Kordu udolal. Parádní zápas trval přes tři hodiny.

I Korda může být na sebe, stejně jako Nosková, hrdý. „Doufám, že si dnešní show všichni užili. Sebastian má za sebou úžasný turnaj a dnes předvedl skvělý výkon. Myslím, že byl dnes chvílemi blíž vítězství než já. Bylo to jen o pár úderů, o pár bodů,“ zhodnotil finále Novak Djokovič.  

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Další hráč z Premier League pro Spartu, Sonne míří na půlroční hostování

Sparta získala na půlroční hostování pravého obránce Olivera Sonne Christensena z Burnley. Pětadvacetiletý rodák z Dánska má také peruánský pas díky babičce a za Peru už nastoupil třináctkrát. Na Letné má zalepit místo po Ángelu Preciadovi, který odešel do Atlétika Mineiro. Dohoda neobsahuje opci na přestup a Sonne tak zatím přichází jen do konce sezony.

Szabová přišla o titulovou soupeřku a Oktagon řeší velké dilema

Turnaj v Ostravě přišel o plánovanou titulovou bitvu. Lucia Szabová měla 14. února v Ostravar Areně útočit na druhý pás, jenže Leidiane Fernandes z boje kvůli zranění vypadla. Oktagon teď řeší, zda najde náhradu, a fanouškům se okamžitě nabízí jediné velké jméno, Lucie Pudilová. Jenže ta nastoupí už tuto sobotu ve Stuttgartu proti Katharina Lehner.

Krejčí pomohl pěti body a Atlanta přidala čtvrtou výhru v řadě

Atlanta Hawks zvládli další těžký večer a v Bostonu porazili Celtics 117:106. V NBA tak natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vít Krejčí odehrál šest minut a stihl pět bodů. Cleveland zároveň rozebral LA Lakers 129:99, LeBron James při vzpomínkovém videu plakal a po utkání připustil, že možná viděl Cleveland naposledy jako host.

Serena Williams nevylučuje návrat na tenisové kurty. Legendární Američanka znovu budí spekulace

Jedna z největších osobností světového tenisu Serena Williams opět rozvířila debatu o možném návratu do profesionálního sportu. Přestože po US Open 2022 oficiálně ukončila kariéru, nyní odmítá comeback jednoznačně vyloučit. Nedávná vyjádření i administrativní kroky třiadvacetinásobné grandslamové vítězky znovu vyvolaly pozornost fanoušků i odborné veřejnosti.

Šampion WBA Gervonta Davis skončil v rukou policie. Po dvoutýdenním pátrání byl zatčen v Miami

Úřadující mistr světa organizace WBA v lehké váze Gervonta Davis byl ve středu zatčen v Miami v souvislosti s vážnými obviněními z domácího násilí. K jeho zadržení došlo po zhruba dvoutýdenním pátrání, do něhož se zapojily místní policejní složky i federální úřady. Americký boxer, patřící dlouhodobě mezi největší hvězdy profesionálního boxu, tak znovu čelí výrazným problémům mimo ring.

Sabalenka smetla Svitolinu a je počtvrté v řadě ve finále Australian Open

Aryna Sabalenka prošla přes Elinu Svitolinu ve dvou setech a znovu si zahraje o titul v Melbourne. Světová jednička vyhrála 6:2 a 6:3, letos dál neztratila ani set. V sobotním finále narazí na vítězku duelu Jessica Pegula proti Elena Rybakina.

Tyson Fury se vrací do ringu, v dubnu ho čeká Makhmudov

Tyson Fury potvrdil návrat z boxerského důchodu. V dubnu se v Británii utká s Arslanbekem Makhmudovem a zahájí novou kapitolu kariéry. Zápas má být prvním krokem k plnému návratu mezi elitu těžké váhy.

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.

Carlos Alcaraz pokračuje v honbě za kariérním Grand Slamem. De Minaura přehrál, v semifinále ho čeká Zverev

Carlos Alcaraz zůstává ve hře o svůj první titul na Australian Open i o zkompletování kariérního Grand Slamu. Světová jednička ve čtvrtfinále v Melbourne předvedla dominantní výkon a domácího favorita Alexe de Minaura porazila hladce 7:5, 6:2 a 6:1. V semifinále jej nyní čeká německý tenista Alexander Zverev.

Luke Littler pod zvýšeným tlakem. Chybějící trofej a honba za další nadvládou

Světová jednička Luke Littler míří do Milton Keynes s jasným cílem. Vyhrát Winmau World Masters a přiblížit se kompletní sbírce televizních majorů PDC. Podle soupeřů ale s rostoucími ambicemi přichází i extra tlak.

Jubilejní večer v New Yorku, Pastrňák má 900 bodů, Bruins ale prohráli

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi nejvýraznější tváře NHL. Proti New York Rangers nasbíral tři asistence a třetí přihrávkou uzavřel metu 900 bodů v soutěži. Boston však nakonec prohrál 3:4 v prodloužení, takže jubilující útočník odcházel z ledu s hořkosladkým pocitem.

Perušič ukončil kariéru a Schweiner má nového parťáka

Dvojice, která přinesla českému beachvolejbalu titul mistrů světa, se po deseti sezonách rozchází. Ondřej Perušič ve 31 letech končí profesionální kariéru, u týmu ale zůstává jako asistent trenéra. David Schweiner bude pokračovat s Tadeášem Trousilem a nový pár už míří k olympijské kvalifikaci na Los Angeles 2028.

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama