7.8 C
Czech
Pondělí 30. března 2026
ŠipkyMistr světa si balí kufry, Wrighta zaskočil rozjetý Whitlock. Na zavírání čaruje...

Mistr světa si balí kufry, Wrighta zaskočil rozjetý Whitlock. Na zavírání čaruje Cullen

Druhý den The Masters znamenal novou várku ohromujících šipek. Fantastické závěry v podání Joea Cullena i nervy drásající dramata. Clayton porazil Van den Bergha těsně 10:9, stejným poměrem přetlačil i Van Gerwen Humphriese. Největší překvapení dne pak zařídil „čaroděj“ z Austrálie, kterému se podařilo zaskočit úřadujícího mistra světa Petera Wrighta.

Odpolední blok odstartoval José De Sousa s Robem Crossem. Favorizovaný Angličan sice lépe začal, nicméně v pozdějším vývoji klání začal zbytečně chybovat a Portugalec nakonec zvládl duel ovládnout. Úspěšný byl i Dave Chisnall, jenž posílá domů světovou čtyřku Jamese Wadea.

Strhující šipky byly k vidění v zápase Garyho Andersona s Joem Cullenem. Jejich boj si musel užít snad každý. Lépe řečeno každý, kdo nefandí skotskému šipkaři. Joe totiž předvedl neuvěřitelnou krasojízdu, kterou zdobil fenomenálním zavíráním.

Rychle se dostal do vedení, vzal Garymu podání a začal si dovolovat docela drzé šipky. Nejprve zkoušel zavřít 76 přes dva doubly 19, to navíc v moment, kdy mu zbývaly jen dvě šipky v ruce. Následně neměl daleko k zavření 142 bodů doublem 14. Angličan své chyby záhy napravil.

Skot měl na terči připravený double 2, Cullen ale v téměř bezvýchodné situaci ukončil leg druhým nejvyšším možným zavřením 167 bodů. Show nekončila. V legu následujícím zavřel 142 a celou krasojízdu vyšperkoval checkoutem 115. Zvolil naprosto ojedinělou cestu, nejprve trefil bull, pak single 15 a zahrál znovu bull. Diváci křičeli nadšením, komentátorům docházela slova. Cullen celý duel ovládl jednoznačně 10:1 a zahraje si čtvrtfinále.

Mistr světa jede domů, Whitlock nachází formu

Možná byste na výhru Simona Whitlocka v zápase s Peterem Wrightem po mistrovství světa nevsadili ani korunu, ale veterán z Austrálie překvapil. Po triumfu nad Dirkem van Duijvenbodem dokázal skolit i skotského šampiona s čírem na hlavě a slaví zasloužený postup do čtvrtfinálové části.

Peter „Snakebite“ Wright navíc nezačal špatně. Znovu, jak už je jeho zvykem, vyrukoval s novými šipkami, které trefovaly trojnásobek čísla 20 jako na běžícím páse. Mnohdy ale dvojnásobného mistra světa zradily na doublech, což dokázal Whitlock spolehlivě trestat.

Australan zvládl držet vysoký průměr a zavírat i napříč šipkařským světem neoblíbené doubly. Wrighta v napínavé bitvě přetlačil poměrem 10:8, v neděli 30. ledna si zahraje s Michaelem Van Gerwenem, jenž zvládl svůj napínavý souboj s Lukem Humphriesem.

V neděli se mohou diváci těšit na čtvrtfinále, které začne okolo 13:45h a večer bude následovat semifinále a finále celých Masters.

Nejčtenější tento týden

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama