BasketbalMísto útoku na titul útok na média. Hvězda Bucks nesla vypadnutí těžce

Místo útoku na titul útok na média. Hvězda Bucks nesla vypadnutí těžce

Nečekal to asi vůbec nikdo, přesto se to stalo realitou. Nejlepší tým Východní konference NBA po základní části vypadl z play off hned v prvním kole. Sen Milwaukee Bucks o navázání na zisk titulu ze sezony 2020/21 se rozplynul po sérii s Miami Heat, který skončil až na osmém místě. Vypadnutí nese těžce zejména hvězdný Jannis Antetokounmpo.

Bucks v základní části váleli. Vyhráli tabulku Východní konference a basketbalová veřejnost je považovala za hlavní kandidáty na zisk mistrovského titulu. Jenomže válce se zadrhly hned v prvním kole vyřazovací fáze NBA. Proti týmu, od kterého překvapení nečekal nikdo. Milwaukee triumfovali jednou, Miami čtyřikrát.

Poslední hřebíček do rakve Bucks zatloukli hráči Heat v noci ze středy na čtvrtek. Na soupeřově palubovce vyhráli 128:126 po prodloužení, sérii ovládli v poměru 4:1 na zápasy a mohou se těšit na souboj s New Yorkem Knicks. Potupu se snažil ze všech sil odvrátit hvězdný Řek Jannis Antetokounmpo, ani jeho 38 bodů v posledním pátém zápase ale nestačilo.

Antetokounmpo po bitvě zuřil a frustraci představil široké veřejnosti také na pozápasové tiskové konferenci. Tam si vzal do parády jednoho z novinářů, který se ho zeptal, jestli bere letošní sezonu Milwaukee jako neúspěch. Řek dal hlavu do dlaní a odvětil: „Stejnou otázku jsi mi položil už vloni, Ericu,“ řekl Jannis.

„Dostáváš každý rok v práci povýšení? Asi ne. Takže každý rok, kdy pracuješ, je neúspěch? Ano, nebo ne? Ne. Každý rok se dopracuješ k nějakému cíli,“ pokračoval rozzlobený Antetokounmpo. „Není to selhání, jsou to kroky k úspěchu. Michael Jordan hrál patnáct let, vyhrál šestkrát ligu a zbylých devět let to byl neúspěch?“ ptal se Řek.

Pak se zklidnil

Po sérii emotivních odpovědí se Jannis lehce uklidnil a novináři odpovídal normálně. „Je mi to líto,“ řekl Antetokounmpo. „Nechtěl jsem, aby to bylo osobní. Loni jste se mě ptali na totéž a já nebyl ve správném rozpoložení, abych vám odpověděl,“ zakončil tiskovou konferenci. Na výsledku už to ale nezmění vůbec nic.

Nejlepší tým základní části NBA si další fázi play off nezahraje a bude se připravovat na příští rok.

Nejčtenější tento týden

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.

Baník znovu padl, Dukla zůstává poslední a Zlín zabral

Sobotní program 30. kola Chance Ligy znovu zamíchal bojem ve spodní i střední části tabulky. Baník doma nestačil na Bohemians a jeho trápení pokračuje, Dukla prohrála s Karvinou a zůstala poslední. Liberec se s Mladou Boleslaví rozešel bez branek, Zlín v přestřelce přetlačil Teplice. Večer pak čeká Spartu duel s Jabloncem.

Muchová si ve Stuttgartu zahraje o titul

Karolína Muchová prožívá ve Stuttgartu výborný týden. Po první výhře nad Coco Gauff přidala i cenný skalp Elina Svitolina a na antuce si zahraje o třetí titul kariéry. Ve finále může narazit na Jelena Rybakina nebo Mirra Andrejeva.

Lionel Messi investuje do budoucnosti. Stal se majitelem katalánského Cornelly

Fotbalová legenda Lionel Messi rozšiřuje svůj vliv mimo hřiště. Osmnáct let po debutu za Barcelonu se vrací ke svým katalánským kořenům, tentokrát jako majitel klubu. Převzetí Cornelly naznačuje, že jeho ambice sahají daleko za aktivní kariéru.

Jonny Clayton v Rotterdamu přehrál Littlera a míří za triumfem v Premier League

Jonny Clayton potvrdil roli lídra letošní Premier League. Na večeru číslo jedenáct v Rotterdamu zvládl finále proti Luku Littlerovi a výrazně se přiblížil účasti na květnovém finále v londýnské O2 areně. Mladý Angličan znovu zaujal, na zkušeného Velšana ale tentokrát nestačil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama