Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Místo nastávající si všímal mobilu. Vaněček řešil trade k Devils těsně před svatbou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nabitý program po konci sezony musel v posledních týdnech řešit český brankář Vítek Vaněček. Čekala ho svatba, ve stejnou dobu se ale dozvěděl také o tom, že nebude pokračovat v dresu Washingtonu a bude vyměněn. Generální manažer jeho tehdejšího zaměstnavatele s ním domlouval přesun jen několik hodin před obřadem.

  Patří mezi stálice v brance české reprezentace, vynikající výkony podával také jako člen kádru Washingtonu Capitals. Vítek Vaněček se zapsal do povědomí hokejové veřejnosti způsobem, který by mu mohl leckdo závidět. To, co ale prožíval jen pár hodin před svatbou, už ale tak úsměvné není.

  Na začátku července, přesněji 9., měl Vaněček spolu se svou přítelkyní naplánovanou svatbu. Šťastný den ale narušil telefonát. „Organizoval jsem věci okolo svatby, když mi někdy kolem třetí odpoledne zavolali,“ prozradil v nedávném rozhovoru pro česká média rodák z Havlíčkova Brodu. Na druhém konci linky byl generální manažer Capitals Brian MacLellan. O co šlo? Přesun k Devils.

  „Nejdřív jsem se snažil vyřešit všechno okolo svatby a pak už jsem jen telefonoval a telefonoval. Moje žena se mě ptala, s kým furt mluvím. Chápala, že odteď už se svatbou moc nepomůžu a že si to všechno musí zařídit sama,“ usmíval se Vaněček. Chápavá budoucí manželka se nakonec dočkala dvojí radosti.

  Svatba proběhla, její manžel navíc bude nově hrát za New Jersey Devils, kde se mimo jiné potká třeba s dvojnásobným vítězem Stanley Cupu Ondřejem Palátem.

  Boj o post jedničky

  Ihned po zveřejnění další cesty Vaněčka v NHL se spekulovalo o podobě smlouvy. Nejprve se zmiňovala možná arbitráž, která by českému brankáři s výší kontraktu pomohla, to se ale nakonec nestalo. Vaněček po konci tříleté smlouvy v hlavním městě USA podepsal další kontrakt na tři roky, v Jersey bude brát 10,2 milionu dolarů.

  O něco schůdnější by navíc mohl být také boj o post prvního brankáře. Poslední tři roky kryl záda Samsonovi v Capitals, teď by měl být jedničkou. To ale jen v případě, že o rok mladší Kanaďan Mackenzie Blackwood v přípravě nijak výrazněji nezaujme.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS