Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Místo druhé ligy míří Matějů k Nanimu. Bek si v Benátkách kopne s bývalými Ďábly

  Celkem překvapivý přestup zkompletoval po konci ve druholigové Brescii český bek Aleš Matějů. Odchovanec příbramského fotbalu opět pozná, jak chutná italská nejvyšší soutěž Série A v týmu Benátek. Potká se s bývalým brankářem Manchesteru United, stoperem Chelsea nebo hvězdou, která nedávno rozzářila MLS.

  Apeninský poloostrov se mu stal téměř osudovou destinací. Reprezentační obránce Aleš Matějů na začátku letošního kalendářního roku ukončil své angažmá v Brescii a hledal si nové angažmá. Anglie? Německo? Francie? Nic takového. Fotbalista setrvá minimálně do konce sezony v Itálii.

  Někdejší hráč Příbrami, Králova Dvora nebo béčka Brightonu patřil do kádru Brescie od sezony 2018/19. Vyzkoušel si s ní Sérii A, zažil postup i sestup, jeho dny v klubu byly ale sečteny.

  „Strávil jsem v Brescii kus svého života. Velmi si cením toho, že se nám podařilo postoupit do Serie A. O to více mne mrzí, že jsme nejvyšší soutěž neudrželi. Angažmá hodnotím určitě pozitivně. Po fotbalové i osobní stránce mne velmi posunulo,“ říká Matějů.

  Teď se Matějů chystá na novou výzvu, kterou mu umožní Benátky. Výběr z města, kterému patří do hojně navštěvovaných destinací UNESCA, postoupil do nejvyšší italské soutěže minulý rok a v současné době se potýká se záchranářskými problémy. Také kvůli tomu v zimě přišla řada hvězdných hráčů, kteří mají osud klubu zvrátit. Kádr je tak pořádně nabitý.

  United, Chelsea, Bayern

  Matějů se v tréninkovém centru, kabině i na společných obědech potká se Sergiem Romerem, který chytal za United, hrát s ním bude také Ethan Ampadu z Chelsea, Mickael Cuisance z Bayernu, ale hlavně Portugalec Nani, který dříve působil u Rudých ďáblů s Cristianem Ronaldem.

  „Tým na mě udělal velký dojem, jsou tu kvalitní hráči,“ ví Matějů, který se stane po Barákovi a Zimovi třetím Čechem, který letos hraje v Itálii první fotbalovou ligu. Jaké jsou plány? Hlavně se zachránit. Benátky v současné době ztrácí na osmnácté Cagliari jen dva body.

  „Mám radost, že si zase zahraji Serii A. Je to další výzva. Doufám, že to tentokrát bude úspěšnější a podaří se nám ji zachránit,“ doufá fotbalista. Program mají Benátky celkem nabitý, o víkendu je čeká bitva v Turíně, pak doma Janov a na konci února vyzve Matějů krajana Baráka a jeho Veronu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.