-5.5 C
Czech
Neděle 11. ledna 2026
FotbalMise quadrouple žije. Liverpool porazil jako přes kopírák Chelsea i ve finále...

Mise quadrouple žije. Liverpool porazil jako přes kopírák Chelsea i ve finále FA Cupu

Liverpool v letošní sezoně působí jako nezastavitelný stroj, který se žene za přepisem fotbalových dějin. Reds vyhráli po Carabao Cupu další pohár, když ve finále slavného FA Cupu porazili fotbalisty Chelsea. Triumf je o to sladší, že následuje po 16 letech půstu, kouč Jürgen Klopp se navíc připojil k Siru Alexi Fergusonovi.

Konec února letošního roku, finále Carabao Cupu v londýnském Wembley. Liverpool porazil Chelsea po bezbrankové remíze v základní hrací době až na penalty. A teď? O několik měsíců později se událo prakticky to samé. Opět nepadl ani jeden gól, všechno se rozhodlo až po pokutových kopech.

Liverpool má letošní sezonu rozjetou přímo excelentně. Už vyhrál dva poháry, zuby si brousí na další dva. Na konci května bude hrát finále Ligy mistrů, pár kol před koncem je druhý v Premier League a bude chtít útočit na titul. Teoreticky tak může vyhrát čtyři trofeje v jedné jediné sezoně, čímž by se zapsal do dějin.

Druhý pohár přišel v FA Cupu, kde byl Liverpool favoritem. Chelsea se do finále prodrala potřetí za tři sezony, pokaždé ale prohrála. Předloni s Arsenalem, minulý rok s Leicesterem a letos byl na její síly tým z města Beatles. Red slaví zisk prestižní trofeje po dlouhých 16 letech, dva domácí poháry vyhrál navíc poprvé od sezony 2001/02.

Všechno se rozhodlo až při penaltách. Tu rozhodující si vzal v sedmém kole na starost řecký krajní bek Tsimikas a fanoušky poslal do extáze. Jedinou kaňkou jinak parádního liverpoolského večera bylo zranění Mohameda Salaha. Ten odkulhal z trávníku ještě v první půli a finále Ligy mistrů je ohrožené.

Klopp po boku Fergusona

Jak už bylo řečeno, včerejší finále přepisovalo dějiny. Zejména ty v klubovně Liverpoolu budou psát nové kapitoly s názvem „další FA Cup“. Celkově je už osmý, pro kouče Jürgena Kloppa ale úplně premiérový. Faktem je, že se teď Němec zařadil po bok legendy všech legend, Sira Alexe Fergusona.

Jen on před ním zvládl zkompletovat ostrovní sbírku trofejí, tedy Anglický pohár, Ligový pohár, Premier League a Ligu mistrů. Pokud chce Klopp vyhrál ještě další dvě trofeje v letošní sezoně, bude muset 28. května vyhrát finále Ligy mistrů s Realem Madrid a spoléhat na zaváhání Citizens v lize.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.

Nečas a MacKinnon rozebrali Ottawu, Boston vyhrál i díky asistencím Pastrňáka a Zachy

Colorado se vrátilo k dominanci a rozstřílelo Ottawu 8:2. Martin Nečas pomohl gólem a asistencí. Bodově se připomněli i další Češi, David Pastrňák a Pavel Zacha přihráli u výhry Bostonu 4:1 nad Calgary, Tomáš Hertl nasbíral dvě asistence při obratu Vegas proti Columbusu 5:3. V brankovišti se ukázali také Dan Vladař a David Rittich, oba chytali výborně, ale na výhru to nestačilo.

Aryna Sabalenka kritizuje kalendář WTA. Turnaje bude vynechávat i za cenu sankcí

Světová jednička Aryna Sabalenka se ani v nadcházející sezoně nechystá slepě plnit nabitý program ženského tenisového okruhu. Otevřeně přiznala, že znovu plánuje vynechat některé turnaje, a to navzdory tomu, že jí za to s největší pravděpodobností hrozí sankce ze strany WTA. Podle běloruské hvězdy je současný kalendář extrémně náročný a dlouhodobě neudržitelný, zejména s ohledem na zdraví hráček.

Prokop na Dakaru znovu zazářil a v páté etapě skočil třetí

Martin Prokop se ve 48. ročníku Rallye Dakar vrátil do tempa, v páté etapě zajel třetí čas a posunul se na 10. místo celkově. Po středečním zaváhání se letos už potřetí dostal mezi nejrychlejší trojici a znovu se přiblížil špičce. V čele zůstává Jihoafričan Henk Lategan, na kterého český jezdec ztrácí necelých dvacet minut.

Dalton Smith chce v Brooklynu zlomit obávaného ranaře. Míří na mistrovský pás WBC

Britský profesionální boxer Dalton Smith stojí před životní příležitostí. O víkendu ho v newyorském Brooklynu čeká souboj, který může definitivně změnit jeho kariéru i postavení na světové boxerské scéně. V hale Barclays Center vyzve portorického šampiona Subriela Matíase v boji o titul mistra světa organizace WBC v superlehké váze.

Vejmelka zhasl Ottawu a Faksa gólem v oslabení nastartoval Dallas

Karel Vejmelka prožil další večer, který se v Utahu nezapomíná. Zastavil 32 střel Ottawy a dovedl Mammoth k výhře 3:1, navíc ho novináři zvolili první hvězdou zápasu. Radek Faksa zase otevřel skóre ve Washingtonu gólem v oslabení a Dallas po šesti porážkách zabral, vyhrál 4:1.

Neymar prodloužil smlouvu se Santosem. Ve hře je místo na mistrovství světa

Brazilský útočník Neymar prodloužil smlouvu se Santosem do konce roku 2026 a jasně tím naznačil, jaký je jeho další cíl. Po návratu do mateřského klubu chce definitivně překonat vleklé zdravotní problémy, znovu se dostat do herního tempa a přesvědčit trenéra reprezentace, že si zaslouží místo v kádru Brazílie pro nadcházející mistrovství světa.

Pastrňák se posunul na druhé místo mezi českými střelci NHL

David Pastrňák znovu ukázal, jak výjimečný střelec je. V Seattlu dal dva góly a v historické české tabulce se posunul na druhé místo. Na kontě má už 410 branek, předstihl Patrika Eliáše a před sebou vidí už jen Jaromíra Jágra. Boston ale zápas nezvládl a odjel s porážkou 4:7.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama