FotbalMessi a MS už nejdou dohromady. Nepojedu, pronesl Argentinec

Messi a MS už nejdou dohromady. Nepojedu, pronesl Argentinec

Před pár měsíci dovedl Lionel Messi svůj národní tým k titulu mistrů světa. Argentina usedla na trůn pro krále světového fotbalu poprvé od roku 1986 a z triumfu se těší snad ještě doteď. Mnozí už ale začínají spekulovat, co se bude dít na dalším mistrovství světa v roce 2026. S největší pravděpodobností na něm bude kapitán Messi chybět.

Argentina v prosinci loňského roku dokráčela k titulu světových šampionů. Na mistrovství světa v Kataru to dotáhla až k vysněné trofeji, kterou přidala do svého kabinetu potřetí v historii a poprvé od roku 1986. Tehdy táhl reprezentaci Diego Maradona, teď to byl Lionel Messi. Další hráč, kterého řada expertů i fanoušků považuje za jednoho z nejlepších všech dob.

Jak to s ním bude do budoucna? Messi skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Spojených států amerických, kde bude od nové sezony oblékat dres Interu Miami. MLS se tímto krokem dostává do popředí a zvedá se, lístky na první zápas Miami už jsou teď vyprodané a Argentinec spustil mánii. To všechno před vrcholem v roce 2026.

Představovat ho bude mistrovství světa, které bude za tři roky hostit USA, Kanada a Mexiko. Messi už na něm ale k překvapení všech nejspíš hrát nebude. Naznačil to v rozhovoru pro Titan Sports v Číně. „Uvidíme, jak se všechno vyvine, ale v zásadě platí, že na další mistrovství světa už nepojedu. Katar byl můj poslední šampionát,“ pronesl argentinský polobůh Messi.

Favorit na zisk Zlatého míče

Ať už budou následující roky jakékoliv, Messimu se ten loňský povedl skvěle. V Paris Saint-Germain dal v lize 16 gólů a připsal si ještě 16 asistencí, vyhráli ligový titul a s Argentinou mistrovství světa. Je tak znovu hlavním adeptem na zisk Zlatého míče. Pokud vyhraje, získal by už celkově osmý. A vůbec první jako hráč MLS.

Rvát se nejspíš bude s Erlingem Haalandem, který zakončil báječnou sezonu treblem. Minulý týden získal s Manchesterem City Ligu mistrů a zařadil se po bok legend. Předpokládá se ale, že proti Messimu stejně nebude mít šanci.

Nejčtenější tento týden

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama