Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Měsíc do největší bitvy kariéry. Blachowicz vidí souboj Procházky s Teixeirou jasně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bez jednoho dne jeden měsíc. Tak dlouho má Jiří Procházka na přípravu před svým největším souboje kariéry. Proti Gloveru Teixeirovi bude v sázce pás pro šampiona polotěžké váhy a nejlepší český bijec by jeho ziskem přepsal historii MMA. Jak tipuje výsledek polský ranař Jan Blachowicz? Vítěz bude podle něj Brazilec.

  12. červen, aréna v Singapuru. Místo a čas, kde a kdy se odehraje bitva o mistrovský pás polotěžké váhy UFC mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou. Zdaleka největší bitva v kariéře českého bojovníka může skončit přepisem dějin, experti jsou ale spíše skeptičtí. Brazilec má podle nich něco navíc.

  K situaci před bitvou se vyjádřil také polský ranař Jan Blachowicz. Právě ten v říjnu přišel po porážce s Gloverem o pás, který teď bude opět k mání. Procházka si věří, tvrdě maká, někdejší šampion polotěžké váhy si ale myslí, že nejstarší majitel pásu, který Teixeira ve 42 letech je, vyhraje.

  „Pokud to bude Glover, který se mnou bojoval, bude to stejný výsledek. Sejme Jiřího a dokončí zápas na zemi. Ale Jiří je šílený bojovník, má divoký styl. Nikdy nevíte, co udělá. Trochu doufám, že vyhraje Teixeira, protože bych s ním chtěl odvetu. Chtěl bych mu vzít pás z rukou. Doufám, že pokud pás obhájí, neodejde do důchodu,“ řekl Blachowicz pro americký server MMA Junkie.

  Že budu šampionem ano, že budu bojovat s Gloverem ne

  Dva zápasy v UFC stačily Procházkovi v cestě za zápasem o titul. O tom, že o něj bude usilovat, snil už jako mladý, proti Teixeirovi, který je o 13 let starší než on, to však nečekal. „Vždycky jsem si představoval, že budu šampion, ale rozhodně jsem si nemyslel, že budu zápasit s Gloverem,“ řekl Jiří.

  Český bijec v současné době jede na vítězné vlně. Neprohrál 12 zápasů v řadě, přes Rizin až po UFC. Naposledy poznal chuť porážky v roce 2015, kdy byl nad jeho síly Američan Lawal. Od té doby se Procházka nezastavil, dvakrát ze dvou zápasů v UFC si vysloužil cenu za výkon večera.

  Glover si na něj ale i tak věří. „Zkušenosti nenahradíte,“ pronesl Brazilec. „Já v Singapuru nikdy nebyl, ale svět jsem docela procestoval a jsem nadšený, že poznám nové místo. Snad tam prožiju krásný den. Jiří je zápasník nové generace, která naši divizi posiluje. Bojuje s naprosto odlišným stylem a v kleci riskuje,“ doplnil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno