MotorsportMercedes a Hamilton? Jedná se, podle bosse stáje Brit prodlouží

Mercedes a Hamilton? Jedná se, podle bosse stáje Brit prodlouží

Pět let závodil za McLaren, to nejzářnější období ale prožil a stále prožívá jako jezdec Mercedesu. Lewis Hamilton závodí ve stříbrných barvách německé stáje od roku 2013 a vyhrál s ním šest ze svých sedmi titulů mistra světa formule 1. Co bude dál? Mluví se o konci Brita ve stáji, podle šéfa Mercedesu Wolffa ale Hamilton podepíše novou smlouvu.

Od roku 2007 figuruje na listině jezdců formule 1 Lewis Hamilton. Vyčníval už jako mladík, v McLarenu se zapsal do dějin jako první a jediný nováček, který kdy vedl celkové pořadí šampionátu, ve své úvodní sezoně nakonec skončil na druhém místě. V britské stáji dokázal nakonec během pěti let jednou vyhrát titul pro šampiona. Faktem je, že hned ve druhé sezoně a jako nejmladší v dějinách závodů.

V roce 2013 pak přestoupil k Mercedesu, za který závodí doteď. Šestkrát usedl na mistrovský trůn a s celkovými sedmi tituly se dělí s Michaelem Schumacherem o rekord. Navíc vyhrál nejvíc Velkých cen v historii a jen málokdo se mu vyrovná. Začíná se ale spekulovat o tom, že mu pomalu začíná docházet dech.

A cítí to také v Mercedesu, který dlouho přemýšlel o tom, jestli Hamiltonovi nabídnout novou smlouvu. Svou budoucnost zvažoval také sám Brit, spekulovalo se třeba o přesunu do Ferrari nebo úplném konci kariéry. Vypadá to ale, že nic z toho pravdou nebude. Hamilton podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa podepíše v nadcházejících dnech nový kontrakt.

„Ještě jednáme. Ale brzy oznámíme dohodu. Myslím, že to bude v řádech dnů, ne týdnů. Ale přesné datum říkat nechci, protože by se mě pak každý ptal, co se stalo, kdybychom to nestihli,“ pronesl šéf stáje Toto Wolff.

Miliony (nejspíš) stranou

Jak už bylo řečeno, podle mnohých expertů a lidí ze zákulisí formule 1 měl Hamilton jednat s Ferrari, kam by eventuelně za šest měsíců, tedy po skončení smlouvy s Mercedesem, přešel. Dokonce se mluvilo o tom, že by si měl vydělat v italské stáji s typickou červenou barvou monopostů 48 milionů dolarů. To ale Ferrari označilo za nesmysl.

Jaká bude Hamiltonova budoucnost? To ukážou nadcházející týdny a měsíce.

Nejčtenější tento týden

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama