HokejMega zkrat české dvacítky. Po Kanadě podlehla na MS také slabým Lotyšům

Mega zkrat české dvacítky. Po Kanadě podlehla na MS také slabým Lotyšům

Světový šampionát juniorů v kanadském Edmontonu bude pokračovat vyřazovací fází, základní skupiny jsou téměř minulostí. Poslední zápas už má za sebou také česká reprezentace, která v rychlém sledu odehrála dva zápasy. Výsledek? Dvě porážky. Nejprve s domácí Kanadou, pak také překvapivě s Lotyšskem.

Odložené mistrovství světa hokejistů do 20 let se blíží své další fázi. Ve skupině A, ve které figuruje také výběr z České republiky, už bude sledovat pouze dva zápasy prvních dvou celků z Kanady a Finska, zbytek má hotovo. Jmenovitě Slovensko, Lotyšsko a mladí čeští hokejisté. Pohled na tabulku ale všechny tři týmy překvapil.

Poslední nepostupové místo obsadilo se dvěma body Slovensko, které dokázalo vyválčit jen vítězství po samostatných nájezdech s Lotyšskem. Jen o dva body více má právě Lotyšsko, které nakonec skončí třetí, a Česká republika. Ta porazila Slováky, těsně prohrála s Finy, dostala příděl od Kanady a prožila ostudu v podobě porážky od Lotyšska na závěr skupiny.

Nikdo neví, co přesně se českým mladíkům honilo v zápase s pobaltskou zemí hlavou. Po dvanácti minutách prohrávali s Lotyšskem o dva góly, po polovině druhé třetiny svítil na kostce v edmontonské aréně nerozhodný stav. Nakonec to ale byl outsider skupiny, který konci zápasu dominoval. Čechy nakonec smetl v poměru 5:2.

„Zavinili jsme si to sami. Do zápasu jsme strašně špatně vstoupili. Asi se na nás podepsalo to, že Slováci prohráli s Finy, čímž jsme měli účast ve čtvrtfinále jistou. Náš celkový výkon byl hrozivý,“ přemítal po zápase kouč Rulík.

Pokažený dojem z turnaje

Ne zrovna jistá výhra nad Slovenskem, pak těsná porážka se zatím druhým Finskem, jasná prohra s Kanadou a Lotyšskem na závěr skupiny. Ideální scénář? Podle Rulíka v žádném případě.

„V podstatě jsme nehráli, z naší strany tam v podstatě nebyl tým po dvě třetiny. Nemohlo to vyústit v nic jiného. Tímhle zápasem jsme si pokazili dojem na celém mistrovství, které jsme budovali,“ doplnil kouč českého národního týmu do 20 let.

Češi v další fázi mistrovství světa narazí na vítěze skupiny B, kterým budou hokejisté Spojených států amerických. Ti v základní skupině vyhráli všechny čtyři zápasy, nasázeli soupeřům 22 branek a obdrželi jen 4.

  • Česko vs. Lotyšsko 2:5 (1:2, 1:2, 0:1). Góly a asistence: 17. Gut (Myšák, S. Svozil), 30. S. Svozil (Hauser, T. Urban) – 5. M. Lavinš (Brants), 13. Rullers (R. Vitolinš, G. Ozolinš), 32. Bergmanis (Dukurs), 38. Bergmanis (Silkalns, Ravinskis), 59. Bergmanis.

Nejčtenější tento týden

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama