Katar 2022Mega překvapení na MS. Messiho Argentina vyhořela se Saúdskou Arábií

Mega překvapení na MS. Messiho Argentina vyhořela se Saúdskou Arábií

Argentinu mnozí fanoušci a experti pasovali do role jasného favorita, ještě navíc, když Jihoameričané odjížděli do Kataru s 36zápasovou sérií bez prohry. O to šílenější je výsledek, který svítil na po úvodním zápase Messiho a spol. na světelné tabuli. Argentinci prohráli v prvním souboji šampionátu 1:2 se Saúdskou Arábií.

Brazílie, Portugalsko, Německo nebo Argentina. Týmy, o kterých se ještě před startem šampionátu mluvilo jako o nejžhavějších adeptech na zisk titulu. Tři z nich na úvodní bitvu ještě čekají, Argentina má hotovo. Na zápas se Saúdskou Arábií ale bude chtít hodně rychle zapomenout. Favorit proti outsiderovi naprosto vyhořel.

Všechno začalo z pohledu jihoamerického výběru slušně. Už po deseti minutách se z penalty prosadil Lionel Messi, který si z Paříže přivezl do Kataru formu jako hrom, za dalších devatenáct minut navýšil vedení Argentiny útočník Lautaro Martínez. Jenomže celé situaci předcházel ofsajd a branka neplatila. A tím jako by se argentinská hra sesypala.

Poločas ještě David v utkání s Goliášem dohrál v klidu. Vedl o jeden gól a senzaci nic nenasvědčovalo. Saúdové pak ale během pěti minut strhli vedení na svou stranu. Nejprve se ve 48. minutě prosadil Šahrí, po něm v 53. minutě udeřil Davsárí. A tím utvořil šílený výsledek, který platil až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Mrazivé odpoledne v Lusailu

První zápas šampionátu na Lusail Iconic Stadium argentinským fotbalistům pořádně zhořkl. Před poloprázdným stadionem, ačkoliv bylo nahlášeno 88 tisíc diváků a stadion má kapacitu jen 80 tisíc, přišli také o šanci dorovnat rekord. Ten se týkal zápasů bez porážky, kterých historicky uhrála nejvíc Itálie.

Celkem jich bylo 37 a Argentinci doufali, že zápasem se Saúdskou Arábií maximum srovnají. Jenomže to by nesměli prohrát v papírově nejlehčím zápase celé skupiny s týmem, na který před zápasem sázkové kanceláře vypisovaly kurz přes 30. Pokud chtějí Messi a spol. odčinit ostudu, budou muset v sobotu porazit na tom samém stadionu Mexiko. Saúdové budou hrát v ten samý den s Polskem.

Mistrovství světa v Kataru:

  • Argentina vs. Saúdská Arábie 1:2 (1:0). Góly: 10. Messi – 48. Šáhrí, 53. Davsárí.

Nejčtenější tento týden

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama