FotbalManchester prohrál, ale sklízí chválu. Lepší než za Fergusona, tvrdí Henry

Manchester prohrál, ale sklízí chválu. Lepší než za Fergusona, tvrdí Henry

Že by se v divadle snů přede jen blýskalo na lepší časy? Manchester United je sice na čtvrtém místě tabulky, což je postavení, za které by dříve na Old Trafford padaly hlavy, ale všichni nějak tuší, že nejúspěšnější klu v historii Premier League je na cestě vzhůru. „Při vší úctě k Siru Alexu Fergusonovi, United jsou pod ten Hagem na nejlepší cestě hrát atraktivnější fotbal,“ řekl dokonce bývalý kanonýr konkurenčního Arsenalu Thierry Henry.

Byl to vzrušující duel, který zvedal ze sedadel. Jako za starých časů. Kdysi okolo milénia, před nástupem ruských oligarchů a arabských šejků, byla Premier League ligou Arsenalu a Manchesteru United. Tyto dva kluby si pravidelně rozdělovaly tituly. Nedělní šlágr dávné doby připomněl. Strhující zápas nakonec urvali „Gunners“ 3:2, kteří tak udrželi bezpečný náskok v tabulce před Manchesterem City. Rival z United byl smutný.

Ovšem ne úplně. United jsou sice na čtvrtém místě, tudíž pauza bez mistrovského titulu bude delší než deset let, ale rivalové hru chválí. „Manchester vypadá pod trenérem Erikem ten Hagem úplně jinak než dříve. Jsem jeho velkým fanouškem, doporučil bych ho do Barcelony. Hráli proti Arsenalu, který má tým tři roky pohromadě a proti nim šel do boje mančaft, který je pohromadě tři měsíce. Při vší úctě k Siru Fergusonovi, United jsou na nejlepší cestě, aby hráli atraktivnější fotbal než za něho,“ pravil Thierry Henry.

Wow. Stačí opět připomenout, jací byli tito dva giganti rivalové. Jako by dnes v české lize Pavel Řehák chválil hru Sparty. Nemyslitelné! Navíc říci o někom, že bude hrát hezčí fotbal, než tým trenéra Fergusona, který dvakrát ovládl Ligu mistrů a Premier League hned třináctkrát, to už chce koule. Henry to přesto udělal.

Kdo jsou vlastně tahouni týmu Erika ten Haga? Hlavní hvězdou je Marcus Rashford, který se v 25 letech vyhecoval k nejlepším výkonům kariéry a sype gól za gólem. Střed pole drží muž ověnčený tituly z Ligy mistrů Casemiro a portugalský technik Bruno Fernandes. V obraně argentinská žiletka Lisandro Martínez a v brance jediný pamětník Fergusonovi éry David de Gea. I přes prohru na Emirates Stadium se jednalo o první nulový zisk po dvou měsících. A na odchod Cristiana Ronalda si dnes na Old Trafford už málokdo vzpomene. Jím kritizovaný ten Hag začíná sklízet první plody své práce a bude zajímavé sledovat, zda-li se Henryho slova naplní.

Nejčtenější tento týden

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama