Ostatní sportyMáme na čem pracovat, ví po povedeném startu Perušič se Schweinerem. Nový...

Máme na čem pracovat, ví po povedeném startu Perušič se Schweinerem. Nový systém přípravy jim pomohl

Skvělý start do letošní sezony! Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner se dostali na turnaji Pro Tour v brazilské Itapemě do finále a na okruhu FIVB získali již devátou medaili. Domácí jedničky se poprvé chystali v rámci programu centrální přípravy reprezentačních složek pod Českým volejbalovým svazem. A to společně s mladým českým párem Tomášem Semerádem a Jakubem Šépkou, kteří se rovněž dostali do hlavní soutěže prestižního turnaje v Brazílii. „Už si ani nepamatujeme, kdy naposledy jsme měli dva české páry v hlavní soutěži. Je to skvělé! Nečekali jsme, že nový systém přípravy přinese ovoce tak brzy,“ prohlásil Vít Mařík, šéf beachvolejbalové sekce na volejbalovém svazu.

Páté až osmé místo na turnaji v Mexiku, stříbro z Brazílie. Takhle vstoupili Perušič se Schweinerem do letošního roku. Oba se na sezonu připravovali pod dohledem Itala Andrea Tomatise, který se od loňska stal šéftrenérem mužské reprezentační složky. A to společně s dvěma dalšími italskými trenéry. „Myslím, že tento projekt národního týmu má svůj smysl a je nedílnou součástí cesty ke zkvalitnění a úspěchům českého beachvolejbalu. Důkazem toho je výkon Jakuba s Tomášem v Brazílii,“ tvrdil Perušič.

Právě nejlepší český pár trénoval společně nadějnou dvojicí Semerád, Šépka. A to v beachclubech na Strahově, Ládví nebo na Mikulovce. „Jsou jedni z mladých a velmi perspektivních hráčů, kteří se do přípravy s námi zapojili. Myslím, že kluci udělali velký posun hlavně díky odvedené práci a dobrému přístupu. Nerad bych naše zásluhy zveličoval, myslím si ale, že obecně možnost změřit síly s lepšími týmy během zimní přípravy jim hodně dala,“ potvrdil Schweiner, který společně se svým parťákem absolvoval také několik soustředění v zahraničí. A i po kvalitních výsledcích v Mexiku a v Brazílii je český pár připraven dál na sobě pracovat. Počet kvalitních soupeřů se totiž rozrůstá.

Důležitý systém přípravy

„První dva turnaje jen potvrdily naše domněnky a ukazuje se, že už od prvních zápasů v kvalifikaci nenarazíte na jednoduchého soupeře. Po dvou odehraných turnajích jsme výsledkově hodně spokojeni, nicméně herně ještě až tak slavné není. Náš výkon je zatím poměrně nestabilní a je na čem pracovat. Doufáme, že se nám podaří zapracovat nové věci do našeho herního systému a s každým dalším zápasem získáme jistotu,“ dodal Perušič. Jeho kolega vyjmenoval ale také pozitivní body na jejich hře.

„Jedná se o nové prvky naší hry, které jsme v přípravě trénovali pouze omezeně, a přesto se nám je občas podaří do hry zapojit. Zároveň jsme oba dva turnaje prokázali schopnost odrazit se od nepovedeného úvodního zápasu k dobrému celkovému výsledku. I to je vlastnost, která se nám v sezóně bude hodit,“ dodal Schweiner. Oba nyní čeká několikadenní odpočinek a poté další turnaj v katarském Dauhá. Tím odstartují přípravu na vrchol sezony, což je červnové mistrovství světa v Římě. Opět bude probíhat pod centrálním systémem volejbalového svazu, který se zaměřuje také na elitní juniorské páry, a to i v dívčí kategorii. V tréninkovém programu je rovněž nadějný pár Kryštof Oliva a Tadeáš Trousil.

Nejčtenější tento týden

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama