10.8 C
Czech
Středa 25. března 2026
FotbalMajitel Chelsea plánuje utkání hvězd. Až najde termín, ať mi zavolá, reaguje...

Majitel Chelsea plánuje utkání hvězd. Až najde termín, ať mi zavolá, reaguje Klopp

V hokeji, basketbalu či baseballu v zámoří je to běžné. Že by se ale Utkání hvězd hrálo i ve fotbale? S tímto nápadem přišel nový majitel Chelsea Todd Boehly. Reakce jsou smíšené.

Anglická liga je nejprestižnější fotbalovou soutěží světa. Sledují ji miliony fanoušků, točí se v ní obrovské peníze. A tak si přirozeně říkáte, že jde o skvělý nápad. Jeho autorem je nový majitel londýnské Chelsea Todd Boehly, který chce zopakovat akci ze zámoří.

Lidé neustále mluví o tom, že fotbalová pyramida potřebuje peníze. Myslím, že v tomhle by se Premier League mohla od amerických sportů poučit,“ řekl Boehly pro agentura AFP.

Následovník ruského miliardáře Romana Abramoviče v Chelsea to podkládá konkrétními daty. „Baseballová MLB na dvou dnech Utkání hvězd vydělala 200 milionů dolarů. Myslím, že tady by takový zápas Severu proti Jihu šel také hravě udělat,“ nastínil Boehly.

Fotbaloví fanoušci při těchto slovech musí být pořádně natěšení. Jen si to představte. V jednom týmu Salah, Haaland, De Bruyne či Casemiro, na druhé straně Kane, Son, Sterling či Thiago Silva. Krása.

Jenže zdaleka ne všichni jsou pro tento nápad nakloněni. Nejvýrazněji se vůči němu vymezil kouč Liverpoolu Jürgen Klopp. „Až pro ten jeho zápas najde volný termín, tak ať mi zavolá,“ odvětil německý kouč.

Kouč Liverpoolu se ohání hlavně nabitou termínovou listinou. Přední celky, které hrají několik soutěží, už tak mají s přetěžováním hráčů mnohdy problém.

Zjevně si neuvědomuje, že v Americe na rozdíl od nás mají soutěže čtyřměsíční přestávky, takže si rádi zasportují bokem. Co bude příště? Bude po nás chtít, abychom hráli s Harlem Globetrotters?“ ironicky se ptal Klopp, který zmiňoval americký basketbalový celek, který se bavil exhibičními zápasy.

Rozdělení Severu proti Jihu by zároveň spojilo některé odvěké rivaly, což by podle trenéra Liverpoolu také nemuselo být šťastné.

Opravdu chce, aby spolu hráli kluci z londýnských klubů? Nebo hráči z Manchesteru United, Evertonu, Liverpoolu a Newcastlu?“ vymezil se se překvapený kouč Liverpoolu po úterní výhře 2:1 jeho celku v Lize mistrů proti Ajaxu Amsterdam.

Uvidíme, jak Boehly vážně myslí svůj nápad, který prozradil na konferenci v New Yorku, a jak moc ho bude rozvíjet. Kromě Chelsea vlastní i baseballový tým Los Angeles Dodgers.

Nejčtenější tento týden

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama