Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Magie v Blackpoolu. Price zavřel na devět šipek, ve finále narazí na Van Gerwena

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Blackpool se dočkal, Gerwyn Price vykouzlil na Matchplayi zavření na devět šipek! Díky dominantnímu výkonu nakonec porazil Dannyho Nopperta a postoupil do finále. Dramatický zápas spolu svedli Dimitri Van den Bergh a Michael Van Gerwen. Rozhodovaly maličkosti, šťastnější byl nakonec Nizozemec.

  Van Gerwen 17:14 Van den Bergh

  Dimitri si brousil zuby na obhajobu 200 000 liber (5,8 milionů korun), které obdržel před dvěma lety, když tento divácky oblíbený podnik opanoval. Avšak Belgičanovi se do cesty postavila hvězda ze sousedního státu v podobě Michaela Van Gerwena.

  Drtivou většinu klání Holanďan s „Dream Makerem“ prohrával, ale pak zařadil vyšší rychlostní stupeň a povedlo se mu vyrovnat na 14:14. Dimitri v legu číslo 29 neudržel servis a Van Gerwen Belgičana potrestal. Brejk potvrdil a poměrem 17:14 si došel pro postup do finále.

  Price 17:11 Noppert

  Price o sobě dával vědět už od začátku. Nejprve minul bull na checkout 164, následně si připsal zavření 107. Danny sice Velšanovi zdárně sekundoval, v legu číslo třináct však vytasil „The Iceman“ to nejlepší možné šipkařské eso z rukávu.

  Stoosmdesát, stoosmdesát. Po šesti šipkách zbývá 141, hala vstává a bouří. „Gezzy“ trefuje trojnásobek devatenáctky, trojnásobek dvacítky… A velmi rychle i double dvanáct. Krásná arena Winter Gardens se otřásá v základech, Price trefil letos již svou čtvrtou televizní devítku!

  Současnou světovou jedničku tento skvostný finiš obrovsky nakopnul, Gerwyn si šel velmi sebevědomě pro postup do tak dlouho vysněného finále majoru World Matchplay. Noppert se bránil, snížil na 11:15, ale následující dva legy už si Price pohlídal a zvítězil.

  Staronová světová jednička se pak rozpovídala o pozitivním mentálním rozpoložení: „Po celou dobu utkání jsem byl v naprosté pohodě, stávalo se mi, že jsem si byl stoprocentně jist každou šipkou. Veděl jsem, že nemohu minout. A to se pak i u té devítky ukázalo,“ smál se ve studiu po postupu Price.

  „Někdy nemohu uvěřit tomu, co ve mně je,“ neskrýval úsměv muž, jenž poslal domů Dannyho Nopperta. Na závěr „Gezzy“ ještě pochválil fanoušky: „Diváci jsou úžasní, jsem rád, že mohu být součástí tohoto úžasného týdne ve Winter Gardens,“ podotkl vítěz.

  Finále mezi světovou trojkou Michaelem Van Gerwenem a jedničkou PDC Gerwynem Pricem začíná 24. července kolem 22:10.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS