Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Luxusní „devítka“ na MS v šipkách. Mladý Skot vytasil perfektní zavření v legu náhlé smrti

  Magie. Zázrak. Sen. Šipkařský svět nazývá okamžik ze zápasu Borlanda s Brooksem různě. Všichni se ale shodují na jedné věci. Jde o naprosto fenomenální moment, na který už nikdo nikdy nezapomene. Mladičký Skot totiž ukončil napínavou bitvu s bývalým juniorským mistrem světa ohromujícím zavřením na devět šipek v legu náhlé smrti.

  Utkání Bradleyho Brookse s Williamem Borlandem je považováno za zatím nejlepší zápas celého mistrosvtví, ne-li celého roku. Maximální náhozy, perfektní závěry i pořádné emoce. Ten duel měl vše.

  Tu největší parádu nabídl poslední leg. Decider, jak říkají Angličané. Stav 2:2 na sety. Stav 2:2 na legy. Hrajeme do tří. Napětí by se dalo krájet, oba hráči předváděli celý večer fantastické šipky. Bohužel pro Brookse, Borlandovi se povedlo něco neopakovatelného.

  V rozhodujícím setu nejprve hodil 180, následně přidal 177 bodů a zbývalo 144. V tento moment by zavření na devět šipek znamenalo nesmazatelný zápis do historie. A Borland to dokázal! Zavřel 144 bodů a mohl slavit svůj pravděpodobně nejkrásnější moment v životě. V dalším kole jej čeká Ryan Searle a kdyby se Williamu Borlandovi teoreticky podařilo zavřít „devítku“ znovu, dostane od PDC více než 1,5 milionu korun.

  Benecký bojoval jako lev, nakonec však padl

  Jediným zástupcem českých šipek na šampionátu byl Roman Benecký. Mladému šikulovi přidělil los Angličana Ryana Joyce, se kterým se mimochodem loni měřil na mistrovství světa Romanův krajan Karel Sedláček.

  Benecký do zápasu s Joycem nedobře vstoupil, z prvních sedmi legů zavřel jen jeden a po pár minutách prohrával 0:2 na sety. Nicméně v začátku setu třetího hodil precizní 180, podařilo se mu pár vyšších checkoutů a rázem byl zpět ve hře.

  Roman bojoval s velikým nasazením a prvotní úsměv z Ryanovy tváře pomalu utíkal. Český šipkař dotáhl zápas až do rozhodujícího legu náhlé smrti. A přestože Benecký začal vynikajícím náhozem 140, Joycovi se podařilo dobře snížit a zavřít, čímž strhl zápas v poslední chvíli na svou stranu. Naše šipkařská naděje ale nemusí věšet hlavu, ostudu České republice na šampionátu rozhodně neudělala. Možná právě naopak.

  Ostatní duely na šampionátu moc překvapivých výsledků zatím nepřináší, v turnaji pokračují například favorizovaní Gerwyn Price, Daryl Gurney či Peter Wright. O jediné překvapení se postaral irský reprezentant Steve Lennon, jenž dnes poslal domů z turnaje světovou dvanáctku Krzysztofa Ratajskeho.

  Výsledky pátečních zápasů na MS v šipkách:

  • (R1) Joyce – Benecký 3:2
  • (R1) Barry – Lam 3:2
  • (R1) Wattimena – Koltsov 0:3
  • (R2) Ratajski – Lennon 1:3
  • (R1) Murnan – Lim 3:2
  • (R1) Borland – Brooks 3:2
  • (R1) Smith Ross – Smith Jeff 3:0
  • (R2) Wright – Meikle 3:0

  Program na sobotu 18. prosince:

  Sobota – odpolední program (13:40)

  • (R1) Hughes – Smith Raymond
  • (R1) Rydz – Yamada
  • (R1) Labanauskas – De Decker
  • (R2) White – Landman

  Sobota – večerní program (20:10)

  • (R1) Hunt – Krčmar
  • (R1) Evetts – Williams Jim
  • (R1) Rodriguez Rowby J. – Kenny
  • (R2) Van Gerwen – Barstow

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Ten začátek byl opravdu tragický až nekoukatelný, ale potom se hodně zvedl. Podle mě byl rozhodující druhý leg pátého setu, kdy měl Roman tři nebo možná čtyři šipky na break a vedení 2 : 0 a šel by podávat na vítězství v zápase. Nezavřel a nakonec smolně prohrál. Škoda.

  Comments are closed.