-1.7 C
Czech
Úterý 10. února 2026
Americký fotbalLoňští vítězové NFL řeší ostudu. Jejich hráč během zápasu zahodil dres a...

Loňští vítězové NFL řeší ostudu. Jejich hráč během zápasu zahodil dres a utekl do kabiny

Ostuda, trapas nebo šílenství. Takovými slovy se označuje situace, kterou měl při zápase NFL na svědomí Antonio Brown. Hvězdný hráč úřadujících šampionů ligy z Tampy Bay se rozhodl přímo během utkání, že odejde do šatny. Vysvlékl se, zahodil dres a zmizel. Čímž si vlastně asi v nejlepší lize amerického fotbalu na planetě zpečetil osud.

To, co bylo k vidění na zápase NFL v New Yorku, nemá obdoby. Jindy poklidný souboj mezi domácími Jets a loňskými mistry ligy z Tampy Bay narušilo chování jednoho z hostujících hráčů. Problémový Antonio Brown opět dokázal, že ne všichni sportovci to mají v hlavě v pořádku.

Kolem hvězdného wide receivera je rušno už nějaký pátek. Soudy, nařčení ze sexuálních napadení, k tomu se může přidat třeba Brownův malér, při kterém v roce 2018 vyhazoval nábytek ze 14. patra svého bytu. Nebo případ s názvem očkování. Není tomu tak dávno, co fotbalista zfalšoval svůj průkaz.

Tehdy dostal stopku na tři zápasy, k Bukanýrům se ale nakonec, i po přemlouvání trenéra Tomem Bradym, vrátil. Za svůj poslední exces už ale zřejmě má kariéru v NFL sečtenou. Co se vlastně přihodilo?

Brown měl být poslán na hřiště. Trenérovi dal však košem, navíc hned dvakrát. Kouč mu tedy po odmítnuté výzvě jít na plac odvětil, ať se sbalí a jde. A to přesně Brown udělal. Odhodil dres, část výstroje hodil do hlediště a odkráčel zpět do šatny.

Kouč běsní, Brady ho brání

Brownovo chování rozhodně bude mít dohru, i s přihlédnutím k tomu, že toho má v rejstříku víc než dost. Pro trenéra Bruce Arianse byla tohle poslední kapka. „Už není Bukanýr. To je konec příběhu. Pojďme mluvit o chlapech, kteří tam přišli a vyhráli zápas,“ prohlásil.

Podle dostupných zdrojů dokonce Brown ani neodletěl s týmem zpět do Tampy a musel se domů dostat po vlastní ose. Frustrovaného hráče, který rozhodně důvod k teatrálnímu odchodu měl, se ale zastává třeba hvězdný týmový kolega Tom Brady.

„Musíme mu pomoct. Všichni ho máme rádi, staráme se o něj. Chci ho znovu vidět v tom nejlepším,“ řekl po zápase Brady. Faktem ale je, že u toho má Brown na triku až, až, takže mu hrozí konec. Navíc už mu je 33 let, což z potížisty tak žhavé zboží určitě nedělá.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Hokejistky na závěr skupiny nestačily na Kanadu a prohrály 1:5

České hokejistky uzavřely základní skupinu olympijského turnaje v Miláně porážkou s Kanadou 1:5. Favoritky rozhodly už v první třetině, kdy daly čtyři góly a rychle si vytvořily náskok. Češky si připsaly v první fázi jednu výhru a tři porážky, do čtvrtfinále ale postupují bez ohledu na další výsledky. O jediný český zásah se postarala Natálie Mlýnková, která skórovala v přesilovce v závěru třetí třetiny.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.

Organizátoři ZOH řeší problémy s olympijskými medailemi. Sportovcům se rozpadají

Organizátoři zimních olympijských her v Miláně a Cortině d’Ampezzo čelí nečekanému problému, který vrhá stín na jeden z nejdůležitějších momentů celých her. Několika sportovcům se totiž krátce po slavnostním předání poškodily olympijské medaile, konkrétně došlo k oddělení samotné medaile od stuhy, na níž je zavěšena. Organizátoři ujistili, že situaci důkladně vyšetřují a věnují jí maximální pozornost.

Nečas stihl doléčit zranění a hlásí připravenost na olympiádu

Martin Nečas po menším zdravotním výpadku stihl návrat v pravý čas a po prvním tréninku v Miláně ujistil, že na start olympijského turnaje je připravený. Český tým zároveň řeší citelnou ztrátu Pavla Zachy, který z akce vypadl se zraněním. První nácviky naznačily elitní útok s Davidem Pastrňákem a Tomášem Hertlem, kapitánem bude Roman Červenka. Turnaj Češi otevřou ve čtvrtek od 16.40 proti Kanadě.

České hokejistky poprvé vyhrály na OH v Miláně a porazily Finsko 2:0

České hokejistky na olympijském turnaji v Miláně konečně zabraly a ve třetím vystoupení v základní skupině A slaví první výhru. Finsko zdolaly 2:0, když si náskok vystavěly už v první třetině po gólech Terezy Pištěkové a Natálie Mlýnkové. Brankářka Klára Peslarová udržela čisté konto díky 25 zákrokům a tým zvládl i závěrečný tlak soupeřek. V pondělí čeká reprezentaci poslední skupinový duel proti Kanadě a pak se začne hrát vyřazovací část.

Rychlobruslař Metoděj Jílek má stříbro z olympijské pětky

Česká výprava slaví na hrách v Miláně další medaili. Rychlobruslař Metoděj Jílek získal na trati 5000 metrů stříbro při své olympijské premiéře, když zajel čas 6:06,48. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který zvítězil v novém olympijském rekordu 6:03,95.

Zlato na ZOH pro Breezy Johnsonovou, USA mají první medaili

Americká lyžařka Breezy Johnsonová získala ve sjezdu žen na olympiádě v Cortině d’Ampezzo zlatou medaili a otevřela tím Spojeným státům medailový účet na ZOH 2026. Na trati v areálu Tofane zajela čas 1:36,10 a její výkon nakonec stačil na vítězství o pouhé čtyři setiny sekundy.

Zuzana Maděrová vyhrála olympijské zlato v paralelním obřím slalomu

Český snowboard má novou olympijskou vítězku. Zuzana Maděrová ovládla paralelní obří slalom v prosluněném Livignu a získala první velkou medaili kariéry. Pro českou výpravu jde zároveň o první cenný kov na hrách v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Ester Ledecká tentokrát na další olympijský triumf nedosáhla, skončila ve čtvrtfinále.

Čeští curleři v Cortině skolili norské medailisty a zapsali druhou výhru

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský na olympijských hrách v Cortině porazili norské obhájce stříbra 6:3 a přidali druhé vítězství v turnaji smíšených dvojic. Český pár navázal na předchozí výhru nad Koreou a dál drží šanci posunout se tabulkou vzhůru. V neděli odpoledne je čeká souboj s italskými obhájci zlata, základní část pak uzavřou zápasem proti Estonsku.

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Olympiáda začíná komplikacemi, Zacha mimo hru a Sáblíková marodí

Český tým v Miláně řeší dvě nepříjemné zprávy. Hokejistům vypadl z nominace útočník Pavel Zacha, který se dál léčí se zraněním v horní části těla, a jeho místo má převzít Filip Chlapík. Rychlobruslařka Martina Sáblíková zase kvůli nemoci nenastoupí do závodu na 3000 metrů, i když na dalších tratích se ještě chce představit.

Olympijský sjezd ovládl von Allmen a bere první zlato, Zabystřan skončil 24.

Jan Zabystřan zajel olympijský sjezd v Bormiu bez velké chyby a obsadil 24. místo. Po závodě mluvil o solidním pocitu z jízdy, zároveň ale přiznal, že pomýšlel na lepší umístění. Na náročné Stelvio se necítí úplně doma, vadí mu hlavně rozbitý povrch. Závod vyhrál Švýcar Franjo von Allmen před Italy Giovanni Franzoni a Dominik Paris, favorit Marco Odermatt skončil čtvrtý. Zabystřan teď obrací pozornost k super-G, které pojede ve středu 11. února.

Bučení na zahájení her v Miláně. Schytali to Izraelský tým a JD Vance

Zahajovací ceremoniál zimních her v Miláně a Cortině nabídl velkou show, ale do slavnostního večera vstoupila politika. Část publika bučela na izraelskou výpravu a podobnou reakci sklidil i americký viceprezident JD Vance, když se objevil na obrazovkách stadionu.

Hořký obrat sebral Češkám výhru proti Švýcarsku

České hokejistky na olympijském turnaji v Miláně promarnily dvoubrankové vedení a podlehly Švýcarsku 3:4 po samostatných nájezdech. Ještě ve třetí třetině vedly 3:1, soupeřky ale vyrovnaly a v osmé sérii rozstřelu rozhodla Ivana Wey. Češky tak po druhém utkání berou jediný bod a čeká je další důležitý duel v neděli večer proti Finsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama