Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Londýn, pak Vancouver a Berlín. Laver Cup už ví, kde se budou konat příští ročníky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Organizátoři Laver Cupu ve středu oznámili, kde se v nadcházejících dvou letech budou konat další ročníky oblíbené týmové akce. V roce 2023 se bude hrát za oceánem, konkrétně v kanadském Vancouveru. O rok později v Berlíně.     

  Velmi populární akcí se staltenisový Laver Cup, který se tradičně koná v září a už je z něho pravidelná součást sezónního kalendáře. První ročník hostila Praha a nechyběli u toho ani zakladatelé celého projektu Rafael Nadal nebo Roger Federer. Domácím fanouškům se ukázal také Tomáš Berdych.

  Následující ročník se dle nastavených pravidel konal v zámoří a v Chicagu byl znovu úspěšnější evropský výběr. Tentokrát se zúčastnil také Novak Djokovič, zatím to však byla jeho jediná účast na této nedávno zrozené akci.

  Střídání kontinentů jako dějiště víkendového střetnutí dvou týmů bude následovat i v nadcházejících letech. Další ročník Laver Cupu, který je v plánu na konci září v britském Londýně, by znovu měl mít hvězdné obsazení.  

  V Londýně i s Federerem

  Už dříve svou účast přislíbili Rafael Nadal či Roger Federer, pro kterého by to měla být jedna z mála akcí v této sezoně. I nadále se totiž potýká se zdravotními problémy, v letošním kalendářním roce ještě neodehrál ani jedno soutěžní utkání. Letos dokonce vynechá i svůj oblíbený Wimbledon, který odstartuje už v příštím týdnu.

  Pořadatelé zároveň odtajnili už na konci června, kde se bude hrát v roce 2023 a 2024. Poprvé se místem konání stane Kanada, Evropané se tam s tenisty ze zbytku světa utkají v termínu od 22. do 24. září. Centrem bude Rogers Arena, ve které nastupují hokejisté Vancouveru Canucks v NHL.

  V pořadí už čtvrtou evropskou zastávkou bude hlavní město Německa. Berlínská Mercedes-Benz Arena pojme 17 tisíc diváků, kteří budou natěšení na další velkolepou show.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS