0.4 C
Czech
Pondělí 26. ledna 2026
FotbalLiverpool ponížil Manchester United sedmi góly, podobná ostuda je stará sto let

Liverpool ponížil Manchester United sedmi góly, podobná ostuda je stará sto let

Historický debakl je světě. V rámci 26. kola Premier League se hrálo tradiční derby mezi Liverpoolem a Manchesterem United. A vešlo nesmazatelně do dějin. Padlo totiž hned sedm branek a všechny skončily v síti rudých ďáblů. To se ještě nikdy Liverpoolu nepodařilo. Gakpo, Nunez a Salah dali po dvou trefách, jednu přidal Firmino.

Reds gólově nastartoval „až“ ve 43. minutě Cody Gakpo. Nizozemský mladík převzal na levé straně hřiště balon a zamířil přímo do vápna. Tam udělal efektní kličku do středu hřiště a pravou nohou zakroutil míč na zadní tyč. Stadion Anfield Road poprvé propukl radostí.

Bezprecedentní kanonáda započala teprve po změně stran. Ve 47. minutě se radoval Darwin Nunez, jemuž se povedlo zavěsit hlavou střílený centr od Elliotta z pravé strany vápna. Velikou zásluhu na gólu měl i Mohamed Salah, který merunu devatenáctiletému Harveymu na pas připravil.

Sám Egypťan pak přímo asistoval u třetí branky Liverpoolu. Povodil si bránícího Martíneze, kterému udělal dvě kličky tak rychle, že se Argentinci zamotaly nohy a spadl. Mohamed Salah poté našel přízemní přihrávkou Gakpa a Holanďanovi stačilo jen lehkým dotykem přehodit de Geu.

Salahovo snažení vyvrcholilo i trefou. O skutečně výstavní branku se postaral v 66. minutě utkání. Darwin vybojoval míč, ten se i díky šťastnému odrazu dostal k egyptské opoře Kloppova výběru a Salah jej z úrovně penalty napálil do sítě. A to tak, že kulatý nesmysl ještě opřel o břevno.

Pětku zapsal na světelnou tabuli opět uruguayský forvard Darwin Nunez, jenž zužitkoval centr z levé strany hrací plochy od Hendersona impozantním způsobem. Zcela přesnou hlavičkou pod břevno rozvlnil síť de Geovy svatyně podruhé v zápase. Španělský golman lovil balon z brány celkem popáté.

Egypťan svlékal dres, je klubovým králem střelců

Liverpoolu to nestačilo, Salah v 83. minutě využil zmatků ve vápně rudých ďáblů a dorážkou míče paběrkujícího na malém vápně vsítil šestý gól. Tím se také stal klubovým králem střelců v éře Premier League.

https://twitter.com/MoSalah/status/1632498997318283265?s=20

Na finálních 7:0 uzavřel Firmino. Brazilec dostal od Salaha přihrávku na pravou stranu šestnáctky, nic nevymýšlel a i s trochou štěstí procpal balon mezi nohy golmana hostí.

Reds vyhráli tímto rozdílem poprvé v historii vzájemných zápasů se svým odvěkým rivalem. Manchester United už sice v minulosti třikrát o sedm branek prohrál, avšak tyto kolapsy se datují do 20. a 30. let minulého století… Jednoduše, pro rudé ďábly je to nejhorší porážka v novodobých dějinách.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.

Metoděj Jílek ovládl Světový pohár na dlouhých tratích

Český rychlobruslař Metoděj Jílek završil sezonu velkým úspěchem a stal se celkovým vítězem Světového poháru na dlouhých tratích. V závěrečném závodě na 5000 metrů v Inzellu zajel osobní rekord 6:01,98 a bral druhé místo. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který časem 5:58,52 posunul světový rekord a jako první se dostal pod šest minut. Na stejné zastávce jela naposledy Světový pohár i Martina Sáblíková, na 3000 metrů skončila šestá.

Rychlobruslaři míří na olympiádu v Miláně se Sáblíkovou na rozloučenou

České rychlobruslení zůstává na ZOH 2026 velké téma. Do Milána a Cortiny odjíždí trojice reprezentantů a každý přináší jiný příběh. Martina Sáblíková chce uzavřít olympijskou kapitolu na svých milovaných tratích. Metoděj Jílek přijíždí jako devatenáctiletý tahoun nové vlny. Nikola Zdráhalová si veze formu a chuť navázat na čerstvé evropské úspěchy.

Nečas má 40 asistencí, proti Philadelphii přidal další dvě

Martin Nečas si v noci na sobotu připsal dvě asistence, Lukáš Dostál natáhl vítěznou sérii a Filip Chytil se po třech měsících vrátil do sestavy. Colorado tentokrát doma schytalo debakl od Philadelphie, Anaheim uspěl v Seattlu a Vancouver padl s New Jersey o gól.

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama