Reklama

Limberský přišel o 5 mega. Jeho nízké gramotnosti využil „kamarád“, dostal sedm let

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vždy jezdil luxusními auty, chodil moderně oblékaný, nosil drahé hodinky a působil jako štramák. Bývalý fotbalista Viktorie Plzeň i české fotbalové reprezentace David Limberský neměl nouzi o peníze. A když potřeboval někdo z jeho kamarádů půjčit, „Limba“ pomohl. Bohužel pro něj v případě „kamaráda“ Čeňka Pazderky narazil. Z podnikatele se vyklubal podvodník. Spravedlnost si ale našla svou cestu a za podvod a zpronevěru vyfasoval tento vykuk sedm let za mřížemi.

Znáte seriál Vyšehrad? Pokud ano, možná si vzpomenete na scénu, kdy Lavi v podání Jakuba Štáfka mluví o své přítelkyni a říká, že to rozhodně není žádná raketová inženýrka. Také dost možná znáte pořekadla, že někdo není nejostřejší tužkou v penálu nebo nejostřejším nožem v kuchyni.

Na hřišti Pan fotbalista, mimo něj člověk s nízkou finanční gramotností

Tato všechna slovní spojení mají jedno společné. Říkají, že daný jedinec nepatří mezi ty nejbystřejší a nejchytřejší.

Na zeleném pažitu patřil mezi smetánku české ligy a byl i důležitým článkem reprezentace, ale v životě mimo fotbalové hřiště předvedl několik skandálů a také se lidově řečeno nechal „opít rohlíkem“.

„Obžalovaný využil toho, že finanční gramotnost poškozeného Limberského je na nízké úrovni, kdy mu nic neříkají pojmy, jako například variabilní symbol. Tím, jak se vůbec neorientoval v obchodu, nechal se obžalovaným zneužívat a nikterak nad tím neuvažoval,“ znělo vyjádření předsedkyně senátu Heleny Przybylové.

Naivita a důvěra v podvodníka ho stály přes pět milionů

V této kauze lze Limberského vinit z jediné věci. Byl naprosto naivní. Ve své podstatě hloupý. Nechal se tahat za nos vychytralým podnikatelem, kterému věřil.

Jenže soud si nyní na Čeňka Pazderku vyšlápl a za zpronevěru a podvod si má odsedět sedm let.

Vidina snadného přivýdělku Limberského zlákala. Do kšeftu namočil i Daridu

Pazderka nabídl Limberskému „snadné a rychlé“ peníze skrze obchod s luxusními auty a fotbalista na spolupráci kývnul. Limbovi se to natolik líbilo, že do kšeftu zatáhl i bývalého reprezentačního kapitána Vladimíra Daridu. I ten ale utřel nos a místo slíbeného milionu dostal 300 tisíc.

„Jeho nabídka mi přišla zajímavá, tak jsem do toho šel. Věřil jsem mu, bral jsem ho jako kamaráda. Když se ozval, že potřebuje peníze na nějaké auto, tak jsem mu je prostě poslal. Víc jsem to neřešil,“ vypověděl fotbalista, jehož „přátelství“ s Pazderkou začalo už v roce 2014.

Tahání za nos ve velkém stylu

Pazderka si s Limberským hrál jako kočka s myší, a přestože mu prakticky nikdy nic nevrátil, fotbalista mu byl i tak schopen posílat další a další peníze. 

„Tvrdil mi, že peníze z uskutečněného obchodu použil na další kšeft, že teď se to pořádně rozjede. Tak jsem s tím vracením peněz počkal a nechal se přesvědčit k dalším investicím. Věřil jsem mu,“ tvrdil Limberský.

Pak se po něm slehla zem, aby po čase přišlo „zmrtvýchvstání“

Když Pazderka od Limberského nafasoval dost, podle všeho více než pět milionů korun, tak klasicky zmizel. Nekomunikoval, nebyl nikde k zastižení, nikdo o něm najednou nic nevěděl.

„Objevil se až po nějaké době a přišel s tím, že má problémy. Ale samozřejmě že vše srovná a že chce všechny peníze vrátit. Byl jsem v tomhle prostě hloupý a naivní,“ přiznal Limberský.

To už mu muselo být jasné, že naletěl, a tak podal na Pazderku trestní oznámení.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Gianluigi Donnarumma

Trable v pařížském ráji. Brankář Donnarumma soptí, na lavičce prý sedí...

Lionel Messi, Neymar či Kylian Mbappé. To jsou tři největší hvězdy Paříže, které se v dresu týmu napěchovaném jedním skvělým jménem vedle druhého objevují. Na druhou stranu už se ale objevují i zvěsti o tom, že v kabině to zase taková sláva není. Své by mohl vyprávět třeba gólman Donnarumma.
Raúl Jiménez

Před 299 dny praskla Jiménezovi lebka. Zotavil se, dnes režíroval výhru...

Premier League v listopadu roku 2020 trnula hrůzou. Během jednoho ze soubojů se útočník Wolves svalil na trávník, kde bezmocně několik minut ležel. Lékaři následně zjistili, že má prasklou lebku a přežil jen zázrakem. Během necelého roku se ale Jiménez dokázal vrátit a dnes dokonce svým gólem rozhodl o výhře.
Marc-André ter Stegen

O fotbale nemám zdání, říká ter Stegen. Tohle je 6 hráčů,...

Mnozí si nejspíš říkají, že je základem, aby měl sportovec svou profesi rád. Ne vždy ale tohle pravidlo platí. Ve fotbale minulosti i současnosti se objevují hráči, kterým nejoblíbenější kolektivní sport na planetě zkrátka nelahodí. O koho jde? Ter Stegen, Tévez, Bale. A pokračovat bychom mohli dál a dál.
Carabao Cup: United vs. West Ham

Král poprvé oblékl dres West Hamu. Solidním výkonem pomohl k triumfu...

Od svého přesunu z Moskvy do Londýna seděl Král už třikrát na lavici náhradníků, v EFL Cupu ale dostal vlasatý špílmachr konečně šanci zazářit. A té se chopil skvěle, West Ham totiž i díky němu vyřadil z ligového poháru Manchester United. Odveta za Premier League tak „Kladivářům“ vyšla.
Adebayo Akinfenwa

Proti City nastoupil nejtěžší hráč planety. Akinfenwa je legendou, ví kouč...

Na Britských ostrovech se včera hrály zápasy EFL Cupu. Poháru, ve kterém se vzájemně potkávají týmy z nižších soutěží s giganty z Premier League. Souboj už má za sebou Manchester City, který vyzval Wycombe. Jeho dres obléká „legenda“ anglického fotbalu – bodybuilder Adebayo Akinfenwa.
Wayne Rooney

Trable Rooneyho a spol. se kupí. Derby County je v insolvenci,...

Dříve věhlasná fotbalová adresa, na které se dvakrát radovali z titulu v anglické nejvyšší soutěži, dnes klub, kterému hrozí bankrot. No, hrozí. Dalo by se říct, že Derby County už ty nejhorší chvíle v historii zažívá. Klub má finanční potíže, které vyvrcholily insolvencí a odečtem 12 bodů.
Reklama

2 KOMENTÁŘE

  1. Autor tohoto článku nemá žádnou gramotnost. Už způsob jak článek napsal je hoden debila. Je zamindrakovani hňup.

    • Ano evidentně si potřeboval vyléčit mindrák….možná Limba kdysi nebo Plzeň porazili nějaký autorův oblíbený klub,tak si schladil žáhu 😀 Ta nenávist z toho jen čiší.Bohužel i to jak je ten článek „upatlán“….lepší slovo mi nenapadá,jasně ukazuje,že si na internetového „novináře“ už může hrát každý.

Comments are closed.

Reklama
Reklama