MotorsportLewis Hamilton poprvé v ikonické červené barvě Ferrari

Lewis Hamilton poprvé v ikonické červené barvě Ferrari

Lewis Hamilton oficiálně zahájil práci v továrně Ferrari v Maranellu a sdílel první fotografie v ikonické červené barvě. Jezdec je zveřejnil jen pár hodin před svým premiérovým testem pro slavný italský tým. Za volant monopostu Ferrari usedl poprvé ve své trofejemi ověnčené kariéře 22. 1. na testovací trati ve Fioranu, která patří týmu.

Hamilton strávil bouřlivých 48 hodin v centrále týmu v Maranellu, kde se setkal s novými kolegy po svém přestupu z Mercedesu, který otřásl celým světem formule 1. Na své sociální sítě přidal fotografii s popiskem „poprvé v červené“, která během hodiny získala 1,5 milionu lajků na Instagramu.

Nová éra začíná 

„Jsou dny, na které nikdy nezapomenete. A dnešek, můj první den jako pilota Ferrari, je jedním z nich. Měl jsem to štěstí dosáhnout v kariéře věcí, o kterých jsem ani nesnil, ale část mě vždy snila o tom, že budu závodit v červené. Nemohu být šťastnější, že se tento sen stal skutečností. Dnes začínáme novou éru v historii tohoto ikonického týmu a nemohu se dočkat, jaký příběh spolu napíšeme,“ uvedl Hamilton pro Sky News

Angličan přestoupil do Ferrari po 12 sezónách u Mercedesu, což je považováno za jeden z největších přestupů v historii tohoto sportu. Svůj první závod za Ferrari pojede 16. března v Melbourne.

Společně s týmovým kolegou Charlesem Leclercem představí svůj nový monopost 19. února v Maranellu, den po oficiálním zahájení sezóny F1 v londýnské O2 aréně. První předsezónní testy pak proběhnou o týden později v Bahrajnu.

Nabitý program

Krátce po Hamiltonově příspěvku na sociálních sítích Ferrari vydalo podrobnosti o tom, jak britský jezdec strávil svůj první den v Maranellu. „Dobrodružství Lewise Hamiltona s Ferrari právě začalo. Brzy ráno sedminásobný mistr světa dorazil do ústředí týmu na Via Enzo Ferrari 27 v Maranellu,“ uvedla firma pro BBC.

Poté zamířil Brit na trať Fiorano, kde ho, s Ferrariho domem v pozadí, přivítal týmový šéf Fred Vasseur a generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna. Pořídily se tradiční fotografie a dokonce i počasí se postaralo o to, aby se závodník cítil jako doma, s typickým britským zamračeným nebem a mrholením.

Hamilton poté navštívil dílny na Fioranu, včetně slavné kanceláře, odkud Enzo Ferrari sledoval své týmy v akci. Po návratu do sídla týmu se setkal s vedením, včetně Piera Ferrariho, a poté se ponořil do intenzivního programu seznamování se s týmem a jeho fungováním.

F1 v červeném kabátu 

Jeden z nejznámějších jezdců světa tak započal novou éru, která se dozajista zapíše do historie motosportu. Stačí jen čekat, čím nás překvapí. 

Nejčtenější tento týden

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama