FotbalLewandowski hattrickem získal Barce zpět náskok na čele La Ligy

Lewandowski hattrickem získal Barce zpět náskok na čele La Ligy

Robert Lewandowski zaznamenal hattrick v prvním poločase zápasu, ve kterém Barcelona pohodlnou výhrou na hřišti Alaves obnovila svůj tříbodový náskok na čele La Ligy.

Hattrick Roberta Lewandowského v prvním poločase nasměroval v neděli vedoucí Barcelonu k výhře 3:0 na hřišti Deportiva Alaves. Polský útočník také zvýšil svůj náskok v čele bodovacích tabulek ligy.

Lewandowski se stal prvním hráčem, který v letošní sezóně v LaLize vstřelil 10 gólů, a druhým v nejvyšší evropské soutěži po Erlingu Haalandovi z Manchesteru City.

Vítězství posunulo Barcelonu na 24 bodů, tři body před konkurenčním Realem Madrid, zatímco Alaves je s 10 body na 12. místě.

„Bylo tam několik dobrých přihrávek a usnadnily mi skórování. Od první minuty jsme hráli velmi dobře, chtěli jsme útočit a dávat góly,“ cituje Lewandowského Reuters.

„Když dáte tři góly v prvním poločase, budete mít větší kontrolu ve druhém.“

Ofsajd ani zranění Barceloně nezabránilo už od začátku řídit zápas

Barcelona dominovala v držení míče a kapitán Raphinha měl míč v síti během čtyř minut. Gól byl však vyloučen pro ofsajd. Minutu předtím, než hosté přišli o Ferrana Torrese kvůli zranění, jehož místo zaujal Eric Garcia.

Barcelona ale neztrácela čas a ujala se vedení, když Lewandowski skóroval z přímého kopu Raphinha v sedmé minutě a poslal domů perfektní centr z hranice šestnáctky.

Lewandowski nevykazoval žádné známky zpomalení a získal svůj druhý zářez v protiútoku, když zachytil přihrávku Raphinhy a skóroval.

Svůj hattrick završil ve 32. minutě, kdy mu Garcia proklouzl míčem a polský útočník se napřáhl, aby prostřelil Antonia Siveru v brance Alaves. Vstřelil tak svůj 12. gól v 11 zápasech ve všech soutěžích. Barcelona má tuto sezónu ve španělské nejvyšší soutěži průměrně přes tři góly na zápas, připomíná BBC.

Jeden zápas za druhým

Barcelonský hráč Lamine Yamal odehrál na své poměry klidnou hru a v 67. minutě byl stažen. Sedmnáctiletý křídelník má za sebou dva zápasy bez gólu nebo asistence. Vypadal rozrušeně, když dosedl na lavičku a odhodil holenní chránič.

Ale i když se Barcelona snažila, nedokázala dostat do branky čtvrtý gól. Únava také hrála roli.

„Posledních pět zápasů jsme hráli každé tři dny. Tolik jsem jich v životě nehrál,“ řekl Lewandowski, který odehrál celých 90 minut.

„Měli jsme jen pár dní odpočinku mezi zápasy, a to je skutečný rozdíl. Ale dostali jsme, co jsme chtěli.“

Nejčtenější tento týden

Dončič překvapil velkým krokem, koupil klub a míří s ním do NBA Europe

Luka Dončič rozšiřuje své basketbalové plány i mimo palubovku. Hvězda Los Angeles Lakers se stala spolumajitelem italského klubu Vanoli Cremona. Noví vlastníci chtějí tým přesunout do Říma a později ho dostat do chystané evropské soutěže NBA.

Carolina po dvaceti letech postoupila do finále NHL, Dobešův sen skončil

Hokejisté Caroliny porazili v pátém zápase finále Východní konference Montreal 6:1 a ovládli sérii 4:1 na utkání. Hurricanes si po dvaceti letech zahrají o Stanley Cup, kde narazí na Vegas s českým útočníkem Tomášem Hertlem. Český brankář Jakub Dobeš v rozhodujícím duelu inkasoval pět branek z 29 střel a s Canadiens se s play off rozloučil.

Arsenal před finále věří v další zápis do dějin

Arsenal má za sebou mistrovské oslavy v Premier League, ale Bukayo Saka a Martin Ödegaard už hledí k dalšímu velkému večeru. Londýnský klub čeká finále Ligy mistrů proti PSG a jeho lídři věří, že tým má dost síly i sebevědomí, aby sezonu posunul ještě výš. Odplatu za loňské vyřazení neřeší. V sázce vidí víc než jen jednu starou křivdu.

Náctiletá senzace! Fonseca šokoval, vyřadil Djokoviče z Roland Garros

Brazilský talent Joao Fonseca předvedl na Roland Garros životní výkon. Devatenáctiletý tenista otočil duel s Novakem Djokovičem z 0:2 na sety a po téměř pěti hodinách vybojoval největší vítězství kariéry. Srbská legenda tak přišla o další šanci zaútočit na rekordní 25. grandslamový titul.

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Carolina vynulovala Montreal a sahá po finále Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli čtvrtý zápas finále Východní konference ve velkém stylu. Na ledě Montrealu vyhráli 4:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediný krok. Canadiens nepomohl ani Jakub Dobeš, který předvedl 39 zákroků.

Jake Paul po těžkém knockoutu znovu míří na vrchol. Ve hře je Ngannou i odveta s Furym

Jake Paul se po vážném zranění čelisti pomalu vrací. Kontroverzní americký boxer podle svého promotérského týmu plánuje návrat ještě letos a ve hře jsou hned velké zápasy: odveta s Tommym Furym i střet s Francisem Ngannouem. Přestože Paul po porážce s Anthonym Joshuou mluvil o pochybnostech nad pokračováním kariéry, nyní znovu míří k největším jménům bojových sportů.

Je to tady. Tyson Fury se předvede už v srpnu v Dublinu

Tyson Fury znovu rozvířil vody světového boxu. Britský šampion oznámil, že se 1. srpna představí v Dublinu, kde absolvuje přípravný duel před očekávanou listopadovou bitvou s Anthonym Joshuou. Souboj dvou největších britských těžkých vah poslední dekády se tak zase o krok přiblížil.

Vegas zametlo s Coloradem a zahraje si finále Stanley Cupu

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou po třech letech znovu ve finále Stanley Cupu. Tým s Tomášem Hertlem porazil Colorado 2:1 a finále Západní konference ovládl jasně 4:0 na zápasy. Avalanche nestačila ani asistence Martina Nečase u jediné branky hostů.

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama