Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Létala piva i zapalovače. Kluky jsem ani neslyšel, říká po válce v Athénách Mandous

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ustáli veliký tlak, dokázali postoupit a míří za posledním předkolem Evropské konferenční ligy. Když v nadcházejícím dvojzápase uspějí, zahrají si základní skupinu evropské soutěže. Slavia Praha přetlačila Panathinaikos, avšak athénské klání nebylo vůbec jednoduché. I o tom mluvili po zápase kouč Jindřich Trpišovský a golman Aleš Mandous.

  Po bitvě na hřišti řeckého velikána se nejprve dostal k mikrofonu O2TV Sport Jindřich Trpišovský: „V této atmosféře bylo velmi náročné už jen předávat pokyny, ale kluci se s tím skvěle poprali. Dnes hráči dokázali dobře komunikovat mezi sebou na hřišti, to je nejdůležitější,“ chválil své svěřence hlavní trenér vršovického celku.

  Lodivod sešívaných pak poukázal na to, že se oba odehrané duely vůbec nedaly srovnávat: „Dnes to bylo jednoznačně odlišné utkání od toho prvního. Panathinaikosu jsme hned zezačátku dovolili slušnou akci, oni se dostali na koně. Řečtí fanoušci do toho vytvořili skvělou atmosféru, takže ani prostředí nám moc nehrálo do karet,“ zmiňoval kouč.

  https://twitter.com/slaviaofficial/status/1557848485105647616?s=20&t=Wlw0GkXLZ0jQaa99Hrdz1w

  „Nastavení sice bylo dlouhé, ale s tím jsme počítali. V Evropě je šest či sedm minut zcela běžných. Navíc se ve druhé půli nějakou chvíli nehrálo, a tak je to logické. Věděli jsme, že nás ještě čeká peklo. Naštěstí to Venca (Václav Jurečka – pozn. red.) vyřešil,“ uzavřel zápas trenér z Nelahozevsi.

  Přistávaly na mně lahve i zapalovače, smál se Mandous

  Sešívaný strážce svatyně hodnotil bouřlivou atmosféru, jež v Athénách panovala: „Byl to velký nápor. Soupeř měl hlavně v první půli hodně šancí, moc jsme se s klukama pod tím domácím kotlem neslyšeli. Klíčové bylo, že se nám podařilo za prvních pětačtyřicet minut neinkasovat,“ znělo z úst sešívaného brankáře.

  Rozhodčí i samotní aktéři na trávníku vzbuzovali mnoho emocí, což právě Mandous pocítil na svých zádech: „Létala na mě piva, lahve, kelímky i zapalovače. Ale to k tomu patří. Je tu bouřlivé publikum, ale to já mám rád. Zápas jsem si užil,“ usmíval se hrdina.

  Brankář pak i potvrdil, že divokou první půli si museli s týmem vyříkat o pauze v kabině: „Bylo toho hodně. Chyby, nedorozumění… O poločase jsme si to museli vysvětlit, na hřišti nebyl čas. A ani bychom se u toho neslyšeli,“ dodal se smíchem Aleš Mandous.

  Slavii nyní čeká ligový zápas v Jablonci, hraje se v neděli 14. srpna od 16:00.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS