FotbalLépe by to kopl i žáček. Neymar ostudnou penaltou zpečetil osud Paříže,...

Lépe by to kopl i žáček. Neymar ostudnou penaltou zpečetil osud Paříže, senzační výhru ulovilo Nantes

Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž se překlenula do svého 25. kola a vedoucí tým měl na programu souboj v Nantes. Nikdo však nečekal, že právě odsud bude Paříž odjíždět s ostudou. Messi, Neymar, Mbappé a spol. prohráli se šestým týmem ligy i po trapném pokutovém kopu, který bude hvězdného Neymara ještě dlouho provázet.

Ligue 1 pokračuje tento víkend zápasy 25. kola a většina z nich je v plánu až na dnešek. Hned druhý hrací den se ale zrodila s největší pravděpodobností to největší překvapení. Paris Saint-Germain, tým, který v týdnu porazil Real Madrid, musí zkousnout druhou ligovou porážku sezony.

Jen málokdo tušil, že by domácí Nantes mohlo kousat. Opak byl ale v tomto případě pravdou. Nantes na zástupce hlavního města Francie umí, doma zvítězilo nad stejným soupeřem už v roce 2019 a vloni v březnu triumfovalo i v Parku princů, domovském svatostánku Paříže.

Teď uštědřilo ligovým vládcům další tvrdý direkt. Do vedení se Nantes dostalo už po čtyřech minutách, za dalších jedenáct vedlo už o dvě branky. PSG bylo najednou jako opařené a ještě do konce poločasu schytalo úder číslo 3. A to rozhodlo, tenhle náskok už Pařížané smazat nedokázali.

Neymar terčem posměchu

Na hřiště v Nantes nastoupilo to nejlepší, co pařížský kádr nabízí. Navas v bráně, v obraně Marquinhos a Kimpembe, v záložní řadě pobíhali Verratti nebo Gueye. Plus útok, ve kterém bok po boku nastoupili Neymar, Mbappé i Messi. Ano, tento tým podruhé v sezoně přihlížel porážce.

Všechno ale mohlo být jinak. Paříž totiž do druhého poločasu vlétla se vší parádou a hned ve 47. minutě snížil Neymar. Ten samý hráč měl o pár minut později možnost dostal svůj tým na dostřel jedné branky, pokutový kop se mu ale hrubě nepovedl. Jeho slabou střelu by chytil snad i žáček.

Hrozivý pokutový kop nakonec stál PSG body. Na odpověď už se nezmohlo a z Nantes odjíždělo s vědomím dalšího nepovedeného vystoupení. Navíc opět potvrdilo, že penalty jim zkrátka vůbec nejdou. Proti Realu selhal v týdnu Messi, teď selhal Neymar.

Paříž ale ztráta až tolik mrzet nemusí, v čele nekompletní tabulky mají stále náskok slušných 13 bodů.

Nejčtenější tento týden

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama