15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Leicester přestřílel United, Chelsea se vrátila do čela tabulky Premier League

Tento víkend čekalo na diváky Premier League osmé kolo a nabídlo vskutku zajímavou podívanou. Šlágr kola mezi Leicesterem a Manchesterem United přinesl rovnou šest branek, jen o jeden méně viděli diváci v zápase Watfordu s Liverpoolem, ovšem tam branky padaly jen do sítě Watfordu. Zvítězil také West Ham, Chelsea a Tottenham.

Neskutečná bitva se odehrála na King Power Stadium, kde domácí Leicester přivítal Manchester United. Hosté do zápasu vstoupili lépe, po skvělé přihrávce Bruna Fernandese se prosadil Mason Greenwood. „Lišky“ po obrovské chybě Maguireho gólem Teielemanse srovnali a o půli svítilo na ukazateli skóre 1:1.

Už to vypadalo, že si týmy body rozdělí, nicméně v 78. minutě se strhla přestřelka. Nejprve dostal Söyüncü balon do sítě United a domácí poprvé v zápase vedli. Rashford dokázal vyrovnat, ale hrdinný a v Leicesteru všemi milovaný Vardy dal o necelou minutu poději rozhodující branku. United šli do kolen, dorazil je ještě čtvrtý gól domácích z kopačky Daky. „Rudí ďáblové“ se tak na Old Trafford s prázdnou.

Skvělé představení sledovali fanoušci i na stadionu nováčka z Brentfordu, kam své umění přijela ukázat slavná Chelsea. Utkání bylo pravým opakem zmíněného souboje Leicesteru s United, na Community Stadiu padl jediný gól. Jeho autorem byl ve 45. minutě hráč modrobílých Ben Chilwell. Brentford si sice vytvořil mnoho šancí, londýnský velkoklub ale zachraňoval excelentní brankář Mendy. Přispěla i branková konstrukce, tu hráči Brentfordu orazítkovali hned dvakrát. I přes prohru je nováček soutěže stále na výborném 9. místě, Chelsea si vzala zpět své 1. místo.

Souček musel ze zápasu rovnou na šití

Nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili Kladiváři na Evertonu. Čtvrthodinku před koncem se hlavou prosadil po centru Bowena obránce Angelo Ogbonna. A přestože se domácí nacházeli ve velmi dobré formě a z posledních 3 zápasů uhráli 9 bodů, proti West Hamu se nedokázali prosadit a do Londýna tak putovaly všechny body.

Značnou pachuť však utkání zanechalo na Tomáši Součkovi, český záložník se totiž srazil s Rondonem a obličej mu zaplavila krev. Bývalý hráč Slávie ihned putoval na šití, nicméně by neměl mít žádné vážnější následky a do tréninku s týmem snad brzy naskočí. Držme mu palce!

Premier League pokračuje v pondělí 18. října dohrávkou 8. kola, proti sobě stanou hráči dvou londýnských celků – Crystal Palace a Arsenalu.