0 C
Czech
Středa 26. listopadu 2025
FotbalLeicester přestřílel United, Chelsea se vrátila do čela tabulky Premier League

Leicester přestřílel United, Chelsea se vrátila do čela tabulky Premier League

Tento víkend čekalo na diváky Premier League osmé kolo a nabídlo vskutku zajímavou podívanou. Šlágr kola mezi Leicesterem a Manchesterem United přinesl rovnou šest branek, jen o jeden méně viděli diváci v zápase Watfordu s Liverpoolem, ovšem tam branky padaly jen do sítě Watfordu. Zvítězil také West Ham, Chelsea a Tottenham.

Neskutečná bitva se odehrála na King Power Stadium, kde domácí Leicester přivítal Manchester United. Hosté do zápasu vstoupili lépe, po skvělé přihrávce Bruna Fernandese se prosadil Mason Greenwood. „Lišky“ po obrovské chybě Maguireho gólem Teielemanse srovnali a o půli svítilo na ukazateli skóre 1:1.

Už to vypadalo, že si týmy body rozdělí, nicméně v 78. minutě se strhla přestřelka. Nejprve dostal Söyüncü balon do sítě United a domácí poprvé v zápase vedli. Rashford dokázal vyrovnat, ale hrdinný a v Leicesteru všemi milovaný Vardy dal o necelou minutu poději rozhodující branku. United šli do kolen, dorazil je ještě čtvrtý gól domácích z kopačky Daky. „Rudí ďáblové“ se tak na Old Trafford s prázdnou.

Skvělé představení sledovali fanoušci i na stadionu nováčka z Brentfordu, kam své umění přijela ukázat slavná Chelsea. Utkání bylo pravým opakem zmíněného souboje Leicesteru s United, na Community Stadiu padl jediný gól. Jeho autorem byl ve 45. minutě hráč modrobílých Ben Chilwell. Brentford si sice vytvořil mnoho šancí, londýnský velkoklub ale zachraňoval excelentní brankář Mendy. Přispěla i branková konstrukce, tu hráči Brentfordu orazítkovali hned dvakrát. I přes prohru je nováček soutěže stále na výborném 9. místě, Chelsea si vzala zpět své 1. místo.

Souček musel ze zápasu rovnou na šití

Nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili Kladiváři na Evertonu. Čtvrthodinku před koncem se hlavou prosadil po centru Bowena obránce Angelo Ogbonna. A přestože se domácí nacházeli ve velmi dobré formě a z posledních 3 zápasů uhráli 9 bodů, proti West Hamu se nedokázali prosadit a do Londýna tak putovaly všechny body.

Značnou pachuť však utkání zanechalo na Tomáši Součkovi, český záložník se totiž srazil s Rondonem a obličej mu zaplavila krev. Bývalý hráč Slávie ihned putoval na šití, nicméně by neměl mít žádné vážnější následky a do tréninku s týmem snad brzy naskočí. Držme mu palce!

Premier League pokračuje v pondělí 18. října dohrávkou 8. kola, proti sobě stanou hráči dvou londýnských celků – Crystal Palace a Arsenalu.

Výsledky 8. kola Premier League:

  • Everton 0:1 West Ham
  • Brentford 0:1 Chelsea
  • Leicester 4:2 Manchester United
  • Watford 0:5 Liverpool
  • Newcastle 2:3 Tottenham
  • Aston Villa 2:3 Wolves
  • Manchester City 2:0 Burnley
  • Norwich 0:0 Brighton
  • Southampton 1:0 Leeds
  • Crystal Palace – Arsenal (18. 10.)
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevřela jednání o přestupu Mika Maignana

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevírá jednání o možném příchodu brankáře Mika Maignana. Podle dostupných informací klub okamžitě obnovil kontakt s jeho zástupci, protože hráč nechce prodloužit smlouvu v AC Milán. Londýnský klub se o Maignana zajímal už v létě, ale tehdy neuspěl se dvěma nabídkami. Nyní se situace mění a Chelsea zkoumá možnost přestupu v zimě nebo v létě, kdy může francouzský gólman odejít jako volný hráč.

Scholes viní Slota z pádu Liverpoolu

Liverpool řeší nejhorší období od loňského titulu. Kritika sílí a Paul Scholes tvrdí, že kořeny současného propadu sahají až k loňskému květnu, kdy Arne Slot odletěl slavit do Ibizy. Podle něj trenér ztratil koncentraci dřív než tým a klub teď platí cenu.

Faksa pomohl Dallasu dvěma asistencemi k vysoké výhře v Edmontonu

Radek Faksa prožil povedenou noc. Český útočník přidal dvě asistence a podílel se na výhře Dallasu 8:3 na ledě Edmontonu. Stars rozhodli už v první třetině, kterou ovládli 4:0. Výrazně se prosadil také Wyatt Johnston, který vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Reynolds řešil bouřlivé hovory z Wrexhamu

Wrexham prožil další rušný rok nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Hollywoodští majitelé Ryan Reynolds a Rob Mac čelili emotivním telefonátům hráčů, kteří se potýkali s vlastními příběhy i tlakem dokumentu Welcome to Wrexham. Dva různé momenty, dvě různé emoce, ale jeden společný jmenovatel a to klub, který mění životy i mimo trávník.

Anthony Joshua přijde o všechno, pokud ho Jake Paul porazí 

Promotér Frank Warren se nechal slyšet, že Anthony Joshua dává na stůl nejen vysněný duel s Tysonem Furym, ale i vlastní budoucnost v profesionálním boxu. V prosinci totiž bývalý dvojnásobný světový šampion vstoupí do ringu proti netradičnímu soupeři, a to YouTuberovi a nyní profesionálnímu boxerovi Jakeu Paulovi.

Nejlepší tenisté roku ovládli sezonu jasnými příběhy

Rok 2025 přinesl mužskému tenisu neobvykle čistou linku. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner táhli celý rok jako dvojice, která se držela jen centimetry od sebe, a přesto nechávala zbytek světa o několik tříd níž. Za nimi se ale rodily nové hvězdy, staré legendy se držely v tempu a pár nečekaných výbuchů obrátilo sezónu vzhůru nohama. Výsledkem je rok, na který se bude vzpomínat dlouho.

Trumpův zlatý klíč a Ronaldo bez trestu na úvod MS

Cristiano Ronaldo si po červené kartě z kvalifikace udržel start na mistrovství světa. FIFA mu udělila třízápasový trest, ale dva zápasy odložila na rok podmíněně. Portugalec si odpykal jen povinné jedno utkání a do turnaje v Severní Americe vstoupí bez omezení. Verdikt přichází krátce po jeho návštěvě v Bílém domě, která vzbudila další vlnu pozornosti.

Cristiano Ronaldo se vyhnul stopce na úvod kvalifikace MS

Cristiano Ronaldo si může oddechnout. Přestože byl v listopadovém duelu proti Irsku vyloučen, nezačne portugalská reprezentace svou cestu na mistrovství světa 2026 bez své největší hvězdy. Disciplinární komise FIFA udělila zkušenému útočníkovi třízápasový trest, ovšem dva z těchto zápasů pozastavila na dobu jednoho roku. Pokud se Ronaldo během této lhůty nedopustí podobného prohřešku, zůstanou zápasy pouze „podmíněné“.

Bitva o titul se stupňuje. Lando Norris přiznal chybu, Verstappen stáhl náskok

Lando Norris má za sebou jeden z nejturbulentnějších víkendů sezóny. Pilot McLarenu sice v Las Vegas startoval z pole position, ovšem jeho pokus udržet vedení proti Maxu Verstappenovi v první zatáčce skončil chybou, která ho stála vítězství, a nakonec i umístění na bedně, protože po závodě přišla diskvalifikace kvůli nadměrnému opotřebení podlahy monopostu. Jezdec otevřeně přiznal, že má co napravovat.

Rozhodčí Ovrebo promluvil o noční můře z Chelsea, po letech potvrdil, že čelil i výhrůžkám smrtí

Norský rozhodčí Tom Henning Ovrebo čelil po kontroverzním utkání Chelsea proti Barceloně tvrdým útokům i výhrůžkám smrtí. Události z května 2009 mu obrátily život naruby. Utkání dodnes rozděluje fotbalový svět a připomíná sílu emocí, které Liga mistrů dokáže vyvolat.

Federer míří do tenisové Síně slávy

Roger Federer získá v roce 2026 místo v Mezinárodní tenisové síni slávy. Švýcarská legenda s 20 grandslamovými tituly uzavírá kariéru dalším silným symbolem. S ní se do síně dostane i komentátorka Mary Carillo, průkopnice ženského hlasu v tenisovém vysílání.

Ronaldo a Georgina chystají svatbu na Madeiře

Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez potvrdili plán velké letní svatby. Vybrali si místo, které spojuje rodinné vzpomínky, soukromí i symboliku. Madeira se připravuje na příjezd celebrit a jeden z nejsledovanějších obřadů roku.

McGregor popisuje radikální léčbu, při níž prý viděl vlastní smrt

Conor McGregor tvrdí, že mu náročná ibogainová terapie v Mexiku zachránila život. Popisuje intenzivní halucinace, setkání s Bohem i zásadní psychický obrat. Zároveň řeší soudní kauzy, dopingový trest a otázky ohledně návratu do oktagonu.

Michael Schumacher se už možná nikdy neobjeví před veřejností, říká jeho blízký známý

Michael Schumacher žije od těžkého úrazu hlavy z prosince 2013 v naprostém soukromí. Úraz si způsobil při pádu na lyžích, kdy narazil hlavou do skály. Prodělal dvě urgentní operace a strávil 250 dní v uměle navozeném kómatu. Rodina následně převzala kompletní péči a od té doby pečlivě hlídá jeho důstojnost i soukromí. Jeho manželka Corinna dříve uvedla, že je jiný, ale stále přítomen, a že rodina chrání právě to, co si celý život přál.

Luke Littler se v honbě za titulem utká s Labanauskasem

Úřadující světový šampion Luke Littler vstoupí do letošního mistrovství světa PDC duelem proti zkušenému Litevci Dariusi Labanauskasovi. Anglický teenager, který se před rokem stal nejmladším držitelem trofeje v historii, se na legendárním pódiu Alexandra Palace představí jako světová jednička.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama