Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Ledecká vyhlíží start sezony. Počasí lyžařkám v Lake Louise nepřeje, závody ohrožuje mráz

  Na první prosincový víkend se lyžařka Ester Ledecká obrovsky těší. Na programu je totiž první sjezd sezony v kanadském Lake Louise, do kterého se chystá vlétnout i dvojnásobná olympijská vítězka. Nepříznivé podmínky zatím komplikovaly tréninky a přípravu závodnic, podle plánu by se ale dnes měl závod jet.

  První závody nové sezony jsou vždycky speciální. Sjezdařská specialistka Ester Ledecká už se chvíle, kdy poprvé zabodne hůlky do sněhu v ostrém závodě, nemůže dočkat. Jestli se jí to však podaří, je stále v nedohlednu. Podmínky v Lake Louise jsou totiž přímo extrémní.

  Mlha, mráz a teploty až mínus 25 stupňů donutily organizátory zrušit druhý a třetí trénink lyžařek, předpověď pak nevypadá dobře ani na dnešek. Kanadské zimní středisko má hostit závody žen dnes od 20:30. Co Ledecká? Té zima také příliš nevoní,

  „Já moc nemám ráda, když je mi zima. I přesto, že jsem Ledecká,“ smála se v rozhovoru pro česká média. Na Lake Louise má ale skvělé vzpomínky. Vloni se kvůli pandemii nejelo, před rokem tady ale ovládla bitvu Světového poháru. Česká jezdkyně už tady byla i čtvrtá a sedmá.

  Příprava byla dlouhá. Ledecká sice na konci října jela obří slalom, v tom ale nepostoupila ani do druhého kola. Teď alespoň trénuje. Na konci v Lake Louise skončila v úterním jediném tréninku čtrnáctá s odstupem 1,65 na nejrychlejší Sofii Goggiaovou.

  Italka jako favoritka

  Koho vnímá Ledecká jako potenciální hrozby? „Rychlá je Sofia Goggiaová, Corinne Suterová, Lara Gutová-Behramiová, dobře teď jezdí Kanaďanka Gagnonová, Ilka Stuhecová, samozřejmě Mikaela Shiffrinová. Byla bych moc ráda, kdybych občas překvapila i já,“ myslí si Ledecká.

  Rozhodovat prý budou maličkosti. „Mezi prvními dvaceti závodnicemi je minimální rozdíl ve výkonnosti, rozhodují setiny, či desetiny,“ doplnila český lyžařka a zároveň snowboardistka. Program je následovný, v pátek a sobotu sjezd, v neděli potom Super-G.

  Klíčových bude hned několik věcí. Ledecká si bude muset pořádně zvyknout na zmrzlý kanadský sníh, k tomu samozřejmě i na své vybavení. „Otestovala jsem lyže, lyžáky a bylo prima se projet větší rychlostí,“ uklidňuje Ester.

  Do akce se dostane už dnes od 20:30.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.